adilak1234

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 70)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Boazeria drewniana #73896
    adilak1234
    Członek

    Ciekawe jak z bliska wygląda taka pomalowana boazeria.
    Bo jeśli chodzi o taką typową boazerię, to nawet po malowaniu efekt do mnie nie przemawia.
    Jak np tutaj

    W odpowiedzi na: Drewniana dekoracja ścian w sypialni #73519
    adilak1234
    Członek

    Jeśli desek barlineckich to pewnie jest jakiś artykuł sponsorowany, także nie wiem czy takie rzetelne źródło.
    Chociaż na pewno jakieś uniwersalne rzeczy zostały zachowane.

    W odpowiedzi na: ściana z kamienia #73061
    adilak1234
    Członek

    Mi się podoba wersja z płytkami podobnymi do cegły :)

    W odpowiedzi na: Boazeria – reaktywacja #74039
    adilak1234
    Członek

    @BobBudowniczy napisał:

    Dotychczas boazeria kojarzyła mi się z wnętrzami z lat 80, ale po tym artykule jestem w szoku.
    http://murator.pl/budowa/boazeria-reaktywacja_1100.html

    Z taką boazerią na ścianach aż nie chce się wychodzić z domu. Fajna koncepcja, jeżeli macie trochę zbędnych desek.

    [attachment=0:1yejoxj3]m-9347_15947.jpg[/attachment:1yejoxj3]

    Trochę zbędnych desek by się znalazło, jednak podejrzewam, że z umiejętnościami trochę gorzej :)

    W odpowiedzi na: "Drewno" na ścianie #73754
    adilak1234
    Członek

    W pełni rozumiem, że to inspiracja.
    Chciałam tylko odnieść się do życia codziennego i praktycznego korzystania z nowobagackiej łazienki :)
    Ale w sumie nie wszystko w domu musi być praktyczne.

    W odpowiedzi na: Inspiracja na pokój dziecięcy #73616
    adilak1234
    Członek

    Trzeba tez mieć na uwadze, że jest to projekt pokoju, w którym jeszcze nie mieszka gromada rozochoconych dzieci, chętnych do zabawy i poznawania świata, np. poprzez wyrzucanie wszystkiego z szafek i szuflad :D Bałagan doda pokojowi oryginalnego uroku^^

    W odpowiedzi na: "Drewno" na ścianie #73752
    adilak1234
    Członek

    W takim wnętrzu aż wstyd rzucić na podłogę brudne rzeczy do prania, bo nie wypada :) Ale czy o to chodzi, żeby we własne łazience czuć się jak w muzeum? Niczego nie dotykać, niczego nie psuć, bo jest pięknie? W mieszkaniu przede wszystkim się mieszka – musi więc być funkcjonalnie :)

    W odpowiedzi na: Styl rustykalny #73762
    adilak1234
    Członek

    Ciężko jest ocenić jak się będzie mieszkało w takim wnętrzu. To że chwilę posiedzimy w Ikei nie oddaje naszych faktycznych odczuć związanych z takim stylem :) Po prostu albo ktoś się czuję w takim mieszkaniu, albo nie. Zawsze to coś innego w dobie urządzania mieszkań w stylu ‚prosto z żurnala’ :)

    W odpowiedzi na: Ceglane ściany w domu #73832
    adilak1234
    Członek

    Mi motyw cegły podoba się w kontekście kuchni, jak np. tutaj:

    W odpowiedzi na: Schody kręcone – za i przeciw #73940
    adilak1234
    Członek

    Mam wrażenie, że schody kręcone zostały tutaj zastosowane, aby zminimalizować kąt nachylenia. Gdyby nie kręcone, tylko proste, to byłoby za stromo. Wtedy też byłoby generalnie nieciekawie :P

    W odpowiedzi na: Parkiet w łazience – dobry pomysł? #73429
    adilak1234
    Członek

    Tak z ciekawości, jaki olej polecasz?

    W odpowiedzi na: Schody murowane czy wolnostojące #73500
    adilak1234
    Członek

    Tanio wychodzą schody murowane, otynkowane, malujesz na taki kolor jak ściany i np. na stopnie można położyć drewno, bo jakieś dywaniki czy coś to trzeba odkurzać, a z drewnem jest mniej pracy :) A planujesz schody z balustradą?

    W odpowiedzi na: Ceglane ściany w domu #73829
    adilak1234
    Członek

    Zwykła cegła musi być najpierw dokładnie oczyszczona, a następnie zabezpieczona specjalnym preparatem. Myślę, że lepiej prezentuje się jako dopełnienie wnętrza, gdzieś na małym kawałku ściany, a nie na całej ścianie.

    W odpowiedzi na: Styl rustykalny #73760
    adilak1234
    Członek

    No jeden pokój będzie okej, taka wisienka na torcie, atrakcja dla gości :D ale przebywanie codziennie w takim wnętrzu serio mogłoby Cię bardziej osłabić niż naładować. Chociaż np. taka eklektyczna kuchnia ze ścianą z cegieł wygląda całkiem, całkiem :)

    W odpowiedzi na: "Drewno" na ścianie #73748
    adilak1234
    Członek

    Generalnie dobrze to wygląda. Wnętrze wydaje się bardziej eleganckie niż taka zwykła łazienka z kafelkami typowymi do takich pomieszczeń. Coś innego, mała innowacja, a naprawdę cieszy oko. Zastanawia mnie jaka jest faktura takich płytek? Raczej chropowata czy gładka?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 70)