Szerokie listwy przypodłogowe

Wysokie listwy przypodłogowe w angielskim stylu o bogatych zdobieniach 

- MDF WILGOCIOODPORNY 

- produkcja na wymiar

- dowolny kolor

- możliwoś...

Wysokie listwy przypodłogowe w angielskim stylu o bogatych zdobieniach 

- MDF WILGOCIOODPORNY 

- produkcja na wymiar

- dowolny kolor

- możliwość wykonania autorskiego projektu 

Wszystkie listwy dostępne w dowolnym wymiarze i kolorze (RAL, ICA, NCS)

Czas realizacji: 7-14 dni

Więcej

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Jak dobrać szerokie listwy przypodłogowe do stylu wnętrza?

 

Listwy przypodłogowe wbrew pozorom mają bardzo istotny wpływ na wystrój wnętrza. Dobrze dobrane będą tworzyć idealne obramowanie podłogi. Przed ich wyborem warto więc dobrze przemyśleć swoje oczekiwania. Zarówno naturalne drewno, jak i panele z tworzyw kompozytowych, pod wpływem wilgoci i zmian temperatur rozszerzają się lub zwężają. Efekt? Deski podłogowe przestają pasować do siebie nawzajem, rozpierając się i uwypuklając powierzchnię parkietu. Dlatego tak ważne okazuje się cokół przypodłogowy zakrywający szczeliny dylatacyjne przy ścianach.  dzięki którym podłoga nie zmienia swojego kształtu. Równie ważne są też maskujące je listwy podłogowe. Mają one poza tym inne zadania. Wiele dostępnych dziś modeli pozwala bowiem na estetyczne poprowadzenie kabli i uniknięcie przewodów. I, co najważniejsze, dopełniają wystroju wnętrza. 

 

 angielska-listwa-przypodlogowa

Szeroka listwa przypodłogowa w stylu angielskim

Listwa przypodłogowa do angielskiego wnętrza

Wyróżnikiem wnętrz urządzonych na angielską modę jest elegancki parkiet dębowy oraz charakterystyczna, złożona z dużych paneli boazeria angielska. W takich wnętrzach zwykłe, niskie listwy dekoracyjne na pewno nie będą dobrze się prezentowały. Dużo lepszym rozwiązaniem okaże się zaś masywny i szeroki cokół przypodłogowy. Oczywiście koniecznie kolorystycznie dopasowany do kasetonów boazerii. 

 

listwa przypodlogowa nowoczesna 

 Nowoczesna listwa przypodłogowa - lakierowana na biało - Szeroki cokół ozdobny

 

Nowoczesne listwy podłogowe - białe lub w kolorze

Minimalistyczne lakierowane na biało listwy podłogowe sprawdzą się również w nowoczesnych wnętrzach – zwłaszcza, jeśli będą kontrastować z barwą ścian i posadzki. W połączeniu z deskami podłogowymi z egzotycznego drewna i ścianami pomalowanymi na jednolity kolor doskonale będą wyglądać również listwa przypodłogowa lakierowana na kolor biały (lub dowolny z palety RAL, ICA, NCS). Poza walorami wizualnymi, ich zaletami są też niska cena, dostępność najróżniejszych wzorów i kolorów oraz dobra odporność na szkodliwe działanie wilgoci.

 

Jak dbać o czystość listew podłogowych? 

Jeśli są to listwy MDF (zarówno zwykłe, jak i ozdobne), ich czyszczenie jest banalnie proste. Stosowana w nich płyta pilśniowa to materiał odporny na wilgoć, który wystarczy przetrzeć morką ściereczką lub papierem. W ten sposób można usunąć nawet błoto pośniegowe czy zaschnięte plamy z jedzenia. Zwykły kurz usunie nawet odkurzacz, ale warto wybrać miękką końcówką, która nie porysuje powierzchni listwy. Warto dodać, że (wbrew intuicji) kurzu wcale nie widać na białym lakierze bardziej, niż na innych. Dzięki temu czyszczenie listew przypodłogowych jest jeszcze mniej czasochłonne, bo wystarczy odkurzyć je raz w tygodniu. Ciężej jest z zabrudzeniami, które wnikają w szczeliny. Jak im zapobiec? 

Szpary między elementami łączenia lub między listwami a podłogą (w tańszych modelach), to zmora każdego niemal posiadacza wciskanych listew. Chociaż są łatwe w montażu, piasek oraz mokre zabrudzenia bardzo łatwo wnikają w takie szczeliny. Co więcej, czyszczenie może wymagać demontażu. Nie muszą o to martwić się posiadacze białych listew podłogowych montowanych tradycyjnie na klej. Szczeliny zabezpieczone są tam silikonem lub (w przypadku dolnej) specjalną uszczelką ABS. Jest to nie tylko bardziej higieniczne, ale też trwalsze i estetyczniejsze. Jeśli jednak z różnych względów ktoś woli wybrać to pierwsze rozwiązanie, sugerujemy wybór listew drewnianych, instalowanych z wykorzystaniem specjalnych klipsów montażowych.

 

22 618 79 23