Układanie podłóg, Cyklinowanie parkietu, Montaż listew przypodłogowych WARSZAWA I OKOLICE

Zadzwoń do nas: 796008387

.
.

Drewniana podłoga to inwestycja na wiele lat. Jej długowieczność zależy w dużej mierze od jakości wykonanej usługi oraz zastosowanych materiałów. Świadczymy usługi montażu i renowacji podłóg, cyklinowania parkietu i montażu listew przypodłogowych na terenie Warszawy i okolic. O jakości naszych usług świadczy wiele prestiżowych realizacji, wykonywanych od 1995 r. w ścisłej współpracy z architektami i generalnymi wykonawcami. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych parkieciarzy z ponad 10-letnim stażem pracy, posiadamy własną stolarnię i realizujemy nietypowe zamówienia. Decydując się na współpracę z nami wybierają Państwo niezawodność, precyzję i terminowość wykonania.

Ceny usług parkieciarskich

UsługaCena za metr netto

Naprawa podłoża - wzmocnienie podłoża, likwidacja pęknięć, frezowanie betonu, wylewanie masy, pomiary wilgotności betonu

indywidualnie po oględzinach

Układanie podłóg drewnianych: układanie parkietu/desek/mozaiki, cyklinowanie podłogi, lakierowanie 4-krotne bądź olejowanie 2-krotne

(Kleje i lakiery nie wliczone w koszt uługi)

od 55 zł/m2

Cyklinowanie parkietu: cyklinowanie bezpyłowe (bez lakierowania)

30 zł/m2

Renowacja podłogi:) cyklinowanie podłogi, lakierowanie 4-krotne bądź olejowanie 2-krotne

40 zł/m2
Montaż paneli (bez klejenia)25 zł/m2
Montaż paneli drewnianych  (np. finishparkiet)40 zł/m2

Wykonanie schodów drewnianych na betonie: z podstopniami na gotowo z montażem, dąb, jesion, egzotyki (na zapytanie)

od 520 zł/szt.
Renowacja schodów drewnianychod 120 zł/szt.
Montaż listew przypodłogowychod 15 zł/mb
Parapety lakierowane, progi drewnianeod 500 zł/m2
Montaż podłogi drewnianej w łazience od 580 zł/m2

Wybrane realizacje

Polecamy: parkiety

 • 59,04 zł za m2

  Parkiet dębowy drewniany (dąb szypułkowy). Parkiet o wym. 15x70x250 mm to idealna podłoga drewniana dla osób szukających naturalnej podłogi za niewielkie pieniądze.   Parkiet jest dostępny w 3 klasach pokazanych na zdjęciach (Natur, Gestreift, Rustical) Na zamówienie możemy wykonać klepki w wymiarach: 15x70x300-500 oraz 22x65/70x250-500 mm.   W... Parkiet dębowy drewniany (dąb...

  Dostępność: 7-14 dni

 • 132,84 zł za m2

  Finishparkiet to gotowa podłoga z naturalnego drewna. Powierzchnia klepek jest fabrycznie wykończona lakierem lub olejem UV dzięki czemu nie wymaga szlifowania - wystarczy przykleić elementy do posadzki. Podłogi drewniane Finishparkiet charakteryzuje bardzo wysoka jakość powierzchni oraz łączeń sąsiednich elementów. Na każdą zakupioną podłogę, udzielamy... Finishparkiet to gotowa podłoga z...

 • 214,02 zł za m2

  Finishparkiet Jatoba to gotowy parkiet lakierowany z fabrycznie wykończoną powierzchnią. Nie wymaka on cyklinowania - wystarczy przykleić klepki do podłogi. Podłogi gotowe Finishparkiet to podłogi 2-warstwowe - warstwa wierzchnia to drewno szlachetne, natomiast warstwa nośna (spodnia) równierz z drewna ułoożona jest do warstwy wierzchniej pod kątem 90... Finishparkiet Jatoba to gotowy...

  Dostępność: 4-5 tygodni

 • 228,78 zł za m2

  Parkiet gotowy FinishParkiet z orzecha amerykańskiego jest propozycją dla ludzi ceniących sobie styl i wytrzymałość. Zastosowanie wysokiej jakości drewna stanowi pomysł, doskonale sprawdzający się nie tylko w domach, ale również biurach, pokojach hotelowych a nawet sklepach. Produkt gotowy do położenia, charakteryzuje się dwoma warstwami, o... Parkiet gotowy FinishParkiet z...

  Dostępność: 4-5 tygodni

Polecamy: listwy przypodłogowe

Gatunek drewna a cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu jest procesem polegającym na szlifowaniu powierzchni drewna w celu usunięcia warstwy lakieru / oleju oraz wyrównania powierzchni wszystkich klepek przed dalszą impregnacją (nałożeniem lakieru lub olejowosku). 

cykliniarka parkiet

Kiedy cyklinowanie podłogi jest konieczne?

1. Cyklinujemy zaraz po ułożeniu podłogi. Niezależnie od gatunku drewna każda świeżo zamontowana podłoga wymaga cyklinowania w celu wyrównania całej powierzchni przed dalszym lakierowaniem lub olejowaniem.

2. Cyklinujemy w przypadku zniszczenia podłogi. W przypadku zniszczenia (wgniecenia w podłodze), wymagane jest najczęściej zeszlifowanie warstwy lakieru do parkietu i uzupełnienie ewentualnych ubytków. Wybierając podłogi twarde takie jak dąb, jesion możemy być pewni, że do wgnieceń tak łatwo nie dojdzie. Natomiast egzotyczne gatunki parkietu takie jak merbau, wenge czy jatoba są bardzo odporne na wodę i mogą przetrwać niejedno zalanie (dzięki czemu są najczęściej wybieranymi gatunkami do kuchni czy łazienki)

3. Cyklinujemy w przypadku naturalnego zużycia podłogi, zazwyczaj po 10-15 latach w przypadku przetarcia warstwy ochronnej lakieru do parkietu lub oleju. Stopień zużycia parkietu (a zatem częstotliwość kolejnych renowacji) będzie zależała od twardości drewna (jak wyżej) oraz od zastosowanego środka (lakiery UV są najtwardsze, lakiery chemiczne drugie w kolejności, a najmniej lakiery wodorozcieńczalne)

 Parkiety deski podlogowe parametry drewna

Rys.Porównanie gatunków drewna pod względem twardości i współczynnika paczenia

Odporność parkietu na wilgoć i zmiany temperatury

Innym ważnym parametrem drewna podłogowego jest jego podatność na zmiany wilgotności i temperatury czyli paczenie drewna. Drewno rozszerza się i kurczy w zależności od warunków - między klepkami w parkiecie mogą pojawiać się szpary. Trwałą przyczyną powstawania szczelin w podłogach drewnianych jest nadmierna wilgotność posadzki oraz pomieszczenia podczas układania podłóg drewnianych. Nadmierna wilgoć w podłożu przemieszczając się w kierunku podłogi spowoduje spęcznienie drewna, po ustabilizowaniu się wilgotności obrazem wielkości spęcznienia będą szczeliny między deskami.

Kolejną przyczyną powstawania szczelin jest niewłaściwe przygotowanie podłoża pod parkiet, wylewki chłonne nawet po kilku latach użytkowania mogą być przyczyną powstawania szczelin. Chcąc temu zapobiec, należy taką wylewkę zagruntować środkiem ograniczającym przyjmowanie wilgoci z czasowo wilgotnego pomieszczenia.

lakierowanie parkietu

Zabezpieczenie podłogi z drewna po cyklinowaniu

Lakiery do podłóg

Drewniana podłoga powinna być pokryta ochronną powłoką, która zabezpieczy ją przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Do wyboru są lakiery, oleje i woski. Lakier skutecznie chroni drzewo przed zarysowaniem, ścieraniem powierzchni. Powinien on być elastyczny, tak aby pod wpływem uderzenia uginał się, a nie odpryskiwał. Za pomocą lakieru można sprawić, że podłoga będzie odbijać światło niczym lustro (lakierowanie na wysoki połysk). Istnieje również możliwość zakupu lakieru, który nie nada podłodze połysku, nie zmieni barwy drewna, spowoduje zaś, że podłoga przybierze naturalny wygląd (matowy lakier do parkietu).

Oleje i woski do podłóg

Wraz ze wzrostem popularności parkietów egzotycznych widać silną tendencję powrotu do naturalnych metod konserwacji drewna, czyli olejowania i woskowania drewna. Zaletą olejów i wosków jest to, że zabezpieczone tymi substancjami drewno można odnowić tylko w jednym, zabrudzonym czy uszkodzonym miejscu, bez potrzeby generalnego remontu. Ponadto wyraźniej widać w nich naturalny rysunek słojów. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż podłogi olejowane sąłatwiejsze w utrzymaniu czystości i w konserwacji, gdyż olej wnika w głąb drewna i je impregnuje. 
Tego typu rodzaj zabezpieczenia powierzchni zdecydowanie sprawdzi się w łazience. Niektóre oleje trzeba dodatkowo zabezpieczyć woskiem, niektóre można stosować samodzielnie. Pamiętajmy, aby do pielęgnacji używać środków polecanych przez producentów lakierów, czy olejów i wosków.

Jak wybrać podłogę drewnianą - poradnik od A do Z

Decyzję w kwestii wyboru rodzaju podłogi najlepiej podjąć już na etapie budowy domu. Musimy bowiem do grubości parkietu czy paneli drewnianych dobrać wysokość wylewek. Poziom podłogi możemy podwyższyć (kładąc np. kolejną warstwę wylewki), natomiast obniżenie związane jest praktycznie niemożliwe. Posadzka drewniana może składać się z dużych  desek podłogowych, średnich (np. klepka dębowa) lub małych elementów takich jak lamelki parkietu przemysłowego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z informacjami czym dotyczącymi produktów dostępnych producentów podłóg. Zadajmy sobie między innymi pytanie czym parkiet różni się od desek oraz parkietu przemysłowego i który rodzaj podłogi nam najbardziej odpowiada.

 
drewniana podloga deski podlogowe

Klasyfikacja drewna

Kupując drewno, wybieramy gatunek drewna oraz klasę sortowania. Stosuje się czterostopniową klasyfikację jakości drewna. Dana klasa nie określa jego konstrukcyjnej wartości oraz jakości wykonania elementów i ich właściwości technicznych, ale charakteryzuje jego wygląd, jednolitość oraz usłojenie. Klasa pierwsza oznacza, że zakupione klepki będą bez sęków, o jednolitej barwie, z równomiernym, prostoliniowym usłojeniem.

Proporcje klepki

Dobierając wzór podłogi należy dopasować go do rozmiaru, kształtu i proporcji pomieszczenia. Kierunek układania klepki musi być dostosowany zarówno do kierunku padania światła, jak i do kształtu pomieszczenia. Im większa różnica między długością, a szerokością pokoju, tym bardziej należy zwrócić uwagę na kierunek klepki parkietu. Klepka kładziona wzdłuż dłuższej ściany poszerza pomieszczenia, zaś wzdłuż krótszej, odwrotnie - jeszcze bardziej je wydłuża. Dobrze zaprojektowana i położona posadzka powinna przypominać równo rozłożony dywan. 
Należy pamiętać również o tym, że duże wzory i duże deski pomniejszają wnętrze i odwrotnie - mozaika optycznie je powiększy. Starajmy się układać elementy dłuższą osią prostopadle do okien, a równolegle do kierunku padania światła - mniej widoczne będą wtedy miejsca łączenia. Układanie należy rozpocząć od miejsc najbardziej widocznych - aby w nich wszystko było idealnie dopasowane.

Parkiety

Parkiet to najczęściej spotykany rodzaj podłóg z drewna. Jest on układany z deszczułek zwanych klepkami, które mają długość od 25 do 50 cm, szerokość 4-8 cm i grubość około 2 cm. Zależnie od ich rodzaju można ułożyć:

1. tradycyjny parkiet dębowydeszczułki z jednego gatunku drewna, układane w różne wzory, np. jodełka, cegiełka lub kwadraty),

2. parkiet lamelowy (lamparkiet): klepki takiego parkietu mają gładkie krawędzie, układa się je na styk i, tak jak zwykły parkiet, przykleja do podłoża. Lamparkiet można układać na podłożu mineralnym (beton, podkład cementowy, gipsowy) lub na deskach bądź płytach drewnopochodnych. Lamelowy parkiet można cyklinować tylko 2-3 razy.

3. parkiet dekoracyjny (deszczułki z różnych gatunków drewna, o różnej kolorystyce i kształtach)

drewniany parkiet debowy
Tradycyjny parkiet dębowy

Deska podłogowa

Deski podłogowe natomiast produkowane są głównie z drewna litego, ale w sprzedaży są również panele drewniane z drewna klejonego. Długość desek wynosi najczęściej od 3 do 10 m, szerokość od 9 do 18 cm, a grubość od 14 do 30 mm. Ich krawędzie mogą być gładkie lub przystosowane do łączenia na wpust i wypust. Wpusty i wypusty ułatwiają połączenie i zapewniają szczelność posadzki. 
Deski układane są bezpośrednio na podłodze betonowej lub na gładzi cementowej i gipsowej (można je wówczas przykleić klejem). Można je również zamocować gwoździami do drewnianych legarów rozstawionych co 30-60 cm. Muszą być one idealnie wypoziomowane. Pod legarami powinna się też znaleźć warstwa izolacji przeciwwilgociowej. Obecnie dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na duży wybór kolorystyki, cieszą się podłogi wykonane z z drzewa egzotycznego.

 
deska podlogowa debowa
Deski podłogowe dębowe

Parkiet przemysłowy

Parkiet przemysłowy inaczej zwany mozaiką przemysłową wykonany jest z niewielkich deszczułek naklejonych na papier lub siatkę. Deszczułki mogą mieć różne rozmiary (120-160 mm długości, 22 mm i 8 mm grubości). Cała płyta ma zazwyczaj 640 mm długości i 320 mm szerokości. Parkiety przemysłowe mogą być zróżnicowane kolorystycznie i ułożone w różnorodne wzory. Ciekawy efekt daje połączenie w jednej mozaice kilku gatunków drewna. Mozaikę układa się najczęściej na betonie lub gładzi cementowej. Mocowana jest za pomocą specjalnego kleju do parkietów przemysłowych. Poszczególne elementy przykleja się do podłoża, układając je papierem lub siatką do góry. Po wyschnięciu materiał ten odrywa się, a resztki usuwa z posadzki na mokro.

drewniana mozaika przemyslowa

 Parkiet przemysłowy dębowy

Panele drewniane (warstwowe) nie wymagają cyklinowania

Na rynku dostępna jest również bogata oferta paneli drewnianych warstwowych, w których wierzchnia warstwa wykonana jest z tzw. szlachetnych gatunków. Poniżej znajduje się warstwa tańszego drewna - często w postaci mniejszych deszczułek, ułożonych poprzecznie w stosunku do górnej warstwy. Tego typu panele drewniane są wykończone przez producenta i łatwe w montażu, gdyż po zamontowaniu nie trzeba cyklinować podłogi. Wadą ich jest ograniczona liczba renowacji (uzależniona od grubości górnej warstwy - zazwyczaj jest to 2-3 mm, ale zdarzają się też 6-cio milimetrowe). Jednak dzięki firmowemu zabezpieczeniu lakierami czy olejami, niektóre firmy dają na panele drewniane gwarancję nawet do 30 lat.

drewniana podloga warstwowa debowa

Dębowe panele drewniane (Finishparkiet)

 

Wybór koloru podłogi 

Drewno krajowe nie odznacza się tak dużą intensywnością kolorów jak niektóre gatunki egzotyczne. Może być jasne (jak np klon czy buk) i ciemne, o barwach ciepłych i chłodnych. Wielu możliwości kolorystycznych dostarczają podłogi egzotyczne. W palecie ich barw występuje, np. czerń wenge, różowofioletowy odcień drewna amarante o mniej lub bardziej wyrazistym usłojeniu oraz wiele oryginalnych kolorów. Decydując się na drewnianą podłogę musimy być świadomi, że wraz z upływem czasu drewno ciemnieje lub jaśnieje, zmieniając przy tym wyrazistość usłojenia.

kolorystyka-parkietu

 

Niezbędne wymogi

Błędy popełnione w trakcie montażu posadzki mogą kosztować nas nawet konieczność całkowitej wymiany podłogi. Dlatego przed położeniem należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy sprawdzić czy drewno ma właściwą wilgotność (ok. 10-13%). Odpowiednią wilgotność powinno mieć również powietrze w mieszkaniu (45-60%).
Drewniana podłoga, jako produkt całkowicie naturalny, kurczy się i rozszerza w zależności od zmian temperatury i wilgotności powietrza. Jeśli podczas układania będzie zbyt zimno lub za wilgotno deski mogą pęcznieć (i wypychać jedna drugą) lub się kurczyć (powstaną szpary). Wilgotność powietrza sprawdzamy za pomocą mierników wilgotności - warto sprawdzić, czy w takie urządzenie wyposażony jest fachowiec, który kładzie posadzkę.
Ponadto już po ułożeniu podłogi trzeba zadbać o to, aby w pomieszczeniu była właściwa wilgotność (45-60%) i temperatura (18-22°C). Jeśli w mieszkaniu będzie zbyt sucho - należy stosować nawilżacze powietrza.
Nawet jeśli zadbamy o warunki wyjściowe należy pamiętać, że drewno wraz ze zmianami temperatury i wilgotności w ciągu roku i tak będzie "pracować". W przypadku stabilnych gatunków drzew te różnice są niezauważalne, jeśli jednak wybierzemy bardziej wrażliwe, musimy pogodzić się ze zmianami i przygotować się na nie, np. nie wybierać bardzo dużych desek z niestabilnego drewna.

Wszechstronność zastosowania

Drewno jest uniwersalnym materiałem. Możemy je stosować w całym domu, przy zachowaniu pewnych warunków, także w kuchniach i łazienkach, a nawet basenach czy tarasach. Wybierając odpowiedni gatunek drewna, możemy mieć pewność, że podłoga będzie wytrzymała - drewno nigdy się nie zniszczy, za to pięknie zestarzeje. Naturalny materiał tworzy w domu specyficzny klimat, którego nie zapewni żaden inny.

Wybrane stylizacje podłóg drewnianych

drewniany_parkiet__jesion_bielony_3
drewniany_parkiet_jesion_bielony_2
deski podlogowe debowe postarzane
drewniany_parkiet
drewniany_parkiet_deskidrewniany_parkiet_debowy_ciemnydebowe deski podlogowe thermo

a

Montaż listew przypodłogowych - Warszawa i okolice

Od 20 lat świadczymy usługi parkieciarskie oraz montaż listew przypodłogowych i boazerii.

Oferujemy usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach. 

- Możliwy pomiar u klienta

- Montaż trwa 1-2 dni

- Niższy podatek VAT

- Cena montażu od 15 zł / mb

Zadzwoń do nas: 796008387

  

Zobacz jak montujemy listwy przypodłogowe

 

Zobacz listwy w naszym sklepie

 

 

Montaż listew przypodłogowych - zalecenia producenta CM Profile

Odpowiedni montaż i konserwacja są bardzo istotne dla zachowania trwałości zakupionych listew przypodłogowych. Zlecamy stosować się do wytycznych przedstawionych poniżej oraz do zapoznania się z filmami instruktażowymi.
 1. Listwy należy przyklejać do ściany z użyciem kleju montażowego. Listew nie należy montować z użyciem kołków, wkrętów, lub innych elementów obcych mogących naruszyć strukturę listwy.
 2. Montując listwy na ścianie należy pamiętać o tym, że sąsiednie listwy powinny ściśle przylegać do siebie. Ponadto, należy odpowiednio zabezpieczyć:

1)dolną krawędź listwy na styku ze podłogą za pomocą akrylu, tak aby całkowicie uszczelnić szczelinę pomiędzy listwą a podłogą (dotyczy tylko listew przypodłogowych, które nie posiadają uszczelki),

2)każde łączenie sąsiednich listew za pomocą akrylu, tak aby całkowicie uszczelnić szczelinę pomiędzy sąsiednimi listwami,

 1. Użytkownik ma obowiązek konserwacji listew (w przypadku pojawienia się ubytków/rozszczelnień). Proces konserwacji polega na:

-            uszczelnieniu ubytków w łączeniach sąsiednich listew z użyciem akrylu,

-            uszczelnieniu rozszczelnień powstałych na styku dolnej krawędzi listwy z podłogą z użyciem akrylu (dotyczy tylko listew przypodłogowych, które nie posiadają uszczelki),

-            uszczelnieniu wszelkich uszkodzeń powłoki listwy.

 1. Odradza się montaż listew w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zalania wodą (łazienka, kuchnia, piwnica, etc.).
 2. Producent odpowiada przed Kupującym wyłącznie za wady fizyczne powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym Produkcie. Producent nie odpowiada za:

a)         wady powstałe w wyniku nieprawidłowego montażu lub konserwacji Produktu,

b)        przypadki odklejenia się produktu od ściany na skutek montażu innym sposobem montażu niż “Nowy System Montażu CM Profile” pokazanym na filmie instruktażowym dostępnym na stronie internetowej producenta www.cmprofile.pl,

c)         uszkodzenia produktu wynikające z wad konstrukcyjnych pomieszczeń, tj.: złej izolacji ścian i/lub nieszczelnych okien i drzwi,

d)        uszkodzenia mechaniczne oraz wady powstałe w ich skutek,

e)         uszkodzenia produktu powstałe w wyniku zalania go wodą.

 1. Szczegółowe warunki gwarancji oraz zalecenia dotyczące montażu i konserwacji naszych produktów znajdą Państwo w autoryzowanych salonach sprzedaży CM PROFILE oraz na stronie internetowej: www.cmprofile.pl

Profi Parkiet II jest gwarantem właściwej jakości prezentowanych listew przypodłogowych, pozostaje jednak bez wpływu na sposób i warunki ich użytkowania. Informacje zawarte w karcie mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Przedstawione powyżej informacje podane zostały w dobrej wierze, wg aktualnego stanu wiedzy i doświadczenia praktycznego. Profi Parkiet II zastrzega sobie prawo do zmiany treści w kolejnych edycjach karty technicznej bez wcześniejszego informowania o tym fakcie odbiorców. Producent zastrzega sobie również pełne prawo do modyfikacji swoich listew, cokołów podłogowych i akcesoriów w ramach ich rozwoju technologicznego.

CM PROFILE

Profi Parkiet II Bogdan Miąskiewicz

Ul. Kępna 2, 03-730 Warszawa

Tel. +48 (22) 618 79 23, kom. 609 008 843