Schody murowane czy wolnostojące

Forum Parkiet.pl Fora Schody drewniane i wszystko o nich Schody murowane czy wolnostojące

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #68364
  break1
  Członek

  Zastanawiam się nad tanim, ale dobrym rozwiązaniem odnośnie schodów. Oczywiście chodzi o połączenie parteru z piętrem. Poprzednie schody z drewna zostały zdemontowane z powodu zarwania konstrukcji.

  Czy lepiej w takim przypadku wybrać schody ponownie drewniane, czy lepiej murowane? Lepsze będą modułowe, czy ze wspornikami?
  Szukam rozwiązania solidnego, ale także taniego. Pomoże ktoś?

  #73497
  adilak1234
  Członek

  A myślałeś o schodach marmurowych?
  Dodaje wnętrzu klasy i uroku :)

  http://st-lento.pl/adpics/original/11_2 … 706436.jpg

  #73498
  break1
  Członek

  @Mania napisał:

  A myślałeś o schodach marmurowych?
  Dodaje wnętrzu klasy i uroku :)

  http://st-lento.pl/adpics/original/11_2 … 706436.jpg

  Na marmurowe schody niestety mnie nie stać. W cenie takich schodów wykończyłbym cały parter :)
  Szukam rozwiązania dobrego i taniego, bo wchodzenie po drabinie nie należy do najbardziej komfortowych.

  #73499
  adilak1234
  Członek

  A schody mają być proste czy jakoś zakręcają?

  #73500
  adilak1234
  Członek

  Tanio wychodzą schody murowane, otynkowane, malujesz na taki kolor jak ściany i np. na stopnie można położyć drewno, bo jakieś dywaniki czy coś to trzeba odkurzać, a z drewnem jest mniej pracy :) A planujesz schody z balustradą?

  #73501
  Applelover
  Członek

  Drewniane postawisz szybciej i taniej.
  Tu masz cennik odnośnie rozwiązania z wykorzystaniem drewna:
  http://www.drewmir.pl/schody-cennik_schody.html

  #73502
  formaistyl
  Członek

  Schody murowane najlepiej budować wraz z domem. Wydaje mi się, ze w twoim przypadku lepiej sprawdza się schody drewniane. Najtańsze są chyba schody bukowe, które w dodatku są dość twarde

  #73503
  ujipodipy
  Członek

  Osobiście nie przepadam za schodami murowanymi W niektórych przypadkach wygląda to ciekawie, ale ogólnie o wiele lepiej oraz lżej wyglądają schody drewniane. Sam jakiś czas temu zrezygnowałem z murowanych schodów na klatce schodowej i zastąpiłem je drewnianymi.

  Schody zamawialem w tej firmie:
  http://otoschody.pl/

  Jakość naprawdę dobra, schody porządne. Na stronie firmy jest spora galeria, tak wiec jeśli ktoś szuka inspiracji to polecam sobie przejrzeć.

  #73504
  Gobrom
  Członek

  Schody drewniane będą lepszym wyborem według mnie. Wyglądają dużo lżej niż murowane plus to zawsze nasze ulubione drewno:) Moi rodzice robili takie schody i wyszło naprawdę świetnie, a cena też nie była jakaś przerażająca. Proponuje odezwać się do firmy i poprosić o wycenę:) Np. tutaj – http://www.swiatschodow.com.pl/

  #73505
  pancerniak
  Członek

  Schody drewniane, wolnostojące zawsze będą wyglądały dużo lżej, niż murowane. Mogą być mniejsze, mniej bałaganu w czasie ich zakładania i remontu. Dla mnie to najlepsza opcja.

  #73506
  Klaudia.E
  Członek

  Odradzam schody murowane. Dzisiejsze wolnostojące, wykonane zarówno z drewna jak i innych materiałów, sprawdzają się znacznie lepiej i są znacznie mniej „przytłaczające” od murowanego odpowiednika.

  #73507
  kledbud
  Członek

  Obecnie coraz częściej robi się chyba schody wolnostojące i ja się nie dziwię. Są lżejsze, zajmują mniej miejsca. Zawsze można pod nimi coś schować. No i same w sobie, zwłaszcza drewniane, mogą być po prostu dekoracją.

  #73508
  Jan3k
  Członek

  Schody murowane są za bardzo przytłaczające. Ja ich nie lubię, wolnostojące są lżejsze, no i zawsze można pod nimi coś wstawić, półeczkę, legowisko dla psa albo jakąś roślinę doniczkową.

  #73509
  Marek77
  Członek

  Polecam wolnostojące, od kilku lat mam właśnie schody wolnostojące wykonane przez firmę Zakki. Nic złego z nimi się nie dzieje i nie zajmują wiele miejsca.

  #73510
  tadek42
  Członek

  Zdecydowanie wolnostojące – zajmują znacznie mniej miejsca, można też zmienić ich miejsce, w razie jakiś większych remontów, a są równie trwałe i stabilne jak te murowane.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.