adilak1234

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 70)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: styl angielski #70401
    adilak1234
    Członek

    Styl angielski kojarzył mi się z babcinymi pokoikami, firanami w kwiatki i filiżankami na stole :D ale listwy są w tym wszystkim na prawdę ładne :) Jakieś realizacje szczególnie przypadły Ci do gustu? Urządzam mieszkanie i szukam inspiracji. Jak na razie faworytem dla mnie jest styl skandynawski,

    W odpowiedzi na: Połączenie drewna i szkła #71675
    adilak1234
    Członek

    Jeśli mamy w domu dzieci to taka szklana balustrada jest pewnie non stop brudna. Najgorzej jeśli światło słoneczne pada pod takim kątem, że dodatkowo uwydatnia cały brud, kurz i odciśnięte rączki :)

    W odpowiedzi na: Blat kuchenny #70816
    adilak1234
    Członek

    A na takim blacie nie odbijają się wszystkie dotknięcia? Wygląda bardzo delikatnie, bałabym się używać na nim noża :D

    W odpowiedzi na: Styl skandynawski #73207
    adilak1234
    Członek

    A gdyby tak podłogę potraktować jako dodatek do harmonijnego wnętrza?

    W odpowiedzi na: Nietypowe naklejki na lodówkę #70653
    adilak1234
    Członek

    Właśnie, właśnie – miałam na myśli takie okleiny raczej. Ale rzuciłam okiem na maty i też mają wiele ciekawych wzorów, bardziej i mniej tradycyjnych. Utrzymuję jednak, że dla mnie to rodzaj zbędnej ozdoby. Może gdybym miała w domu dzieci i faktycznie chciałabym jakoś zabezpieczyć lodówkę lub gdybym posiadała lodówkę z tworzywa, na którym widać wszystkie ‚palce’.

    W odpowiedzi na: Podłoga z Pni #72855
    adilak1234
    Członek

    Tzn że gdyby olej jednak nie dawał rady, to spokojnie można użyć tego renowatora, który ‚naprawi’ nam deski i kompozyt przeżyje swoją drugą młodość? Dobrze, że jest jakieś koło ratunkowe. Zawsze może się zdarzyć, że sprawdzony produkt zareaguje i zadziała w zupełnie inny sposób na danym tworzywie, trzeba się wtedy jakoś ratować :) Często używasz tego Syntiloru?

    W odpowiedzi na: Drewniana podłoga w łazience #71025
    adilak1234
    Członek

    Nie zrezygnuję z ogrzewania podłogowego w łazience. Nic mnie nie przekona :) w łazience może być nawet ciut za gorąco, byleby nie ciut za zimno :) ostatecznie wybrałam coś z takim stylu, mam nadzieję, że płytki posłużą mi bardzo długo.

    W odpowiedzi na: Nietypowe naklejki na lodówkę #70650
    adilak1234
    Członek

    A czy w razie gdyby znudziła mi się ta naklejka to mogę ją sobie zwyczajnie odkleić bez wyrządzenia szkód na lodówce? Bo gdyby można było to zerwać jednym ruchem to fajnie, ale jeśli skrobać po kawałeczku to chyba człowiek by oszalał. Niemniej jednak jest to fajne urozmaicenie wnętrza. Coś takiego subtelnego np.

    W odpowiedzi na: listwa czyszczenie #70362
    adilak1234
    Członek

    No to już teraz jestem spokojna o swoje wymarzone listwy. Max, montowałeś je samodzielnie? Czy taki zwykły człowiek nie mający normalnie nic wspólnego z pracami remontowo-wykończeniowymi też poradzi sobie z tym zadaniem?

    W odpowiedzi na: Drewniana podłoga w łazience #71021
    adilak1234
    Członek

    Super są te płytki. Nawet nie pomyślałabym, że mogą tak realnie imitować drewno. Dzięki za pomysł! Drewnopodobne płytki to coś czego szukałam. Będzie i tradycyjnie i trochę po mojemu. Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy doborze płytek? Bo są jakieś klasy ścieralności czy coś takiego, prawda?

    W odpowiedzi na: listwa czyszczenie #70360
    adilak1234
    Członek

    Jak Ci się takie podobają to takie załóż. Przecież każda listwa będzie Ci się kurzyć, bez względu na to jaką wybierzesz. A chociaż będzie Ci się podobać viewtopic.php?f=5&t=142
    Ja u siebie planuję kupić coś takiego i kurz mi nie straszny. Bardziej martwi mnie, czy one nie zrobią się z czasem żółte czy coś takiego. Miał ktoś doświadczenia z takimi listwami?

    @stokrota napisał:

    Chciałam spytać o listwę ze zdjęcia. Podoba mi się to żłobienie, ale czy tam nie będzie się zbierać kurz? Czy są łatwe do czyszczenia? Czy na białych nie będą się robić smugi jak przejadę ścierką? Bo takie całkiem proste to odpadają chcę coś oryginalnego.[attachment=0:g4ymhdh6]cm-1.jpg[/attachment:g4ymhdh6]

    W odpowiedzi na: Ogrzewanie podłogowe a posadzka #73138
    adilak1234
    Członek

    Oczywiście, że nie udokumentowali. Zaufali ‚fachowcom’, wierząc, że będzie wszystko działać. Ogólnie nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Raczej naprawa nie wchodzi w grę, za dużo czasu i pieniędzy włożyli już w remont. Teraz mamy nauczkę, że trzeba mieć na wszystko jakiś papier, żeby ewentualnie upominać się o naprawę w ramach gwarancji. Chociaż z takimi pseudofachowcami to wiadomo jak jest. Ale instalacja na załączonym zdjęciu wygląda naprawdę imponująco.
    A czy takie ogrzewanie podłogowe da radę ogrzać całe mieszkanie bez konieczności montowania dodatkowych grzejników?

    W odpowiedzi na: Egoztyczne gatunki podłogi #72532
    adilak1234
    Członek

    Dobrze to wygląda. Może się zdecyduję. Ale te listwy to super sprawa, nawet jak fachowcy coś nierówno dotną to zawsze będzie można przykryć. A Ty masz taką listwę? Bo nie wiem czy ona przypadkiem się nie podważa, nie przeszkadza jakoś szczególnie? Do tej pory myślałam, że płytki i panele można połączyć po prostu fugą o odpowiednim kolorze, tak żeby było równo. Listwa to jednak jakaś ‚nierówność’ na podłodze.

    W odpowiedzi na: Podłoga krzywa #72036
    adilak1234
    Członek

    Chyba najlepsze są wylewki anhydrytowe. Dla mnie to produkt uniwersalny. Ale co ważne – lepiej nie stosować go w pomieszczeniach podatnych na wilgoć i zalanie, czyli np. łazienka odpada. I Atlas jest chyba najczęściej stosowany, szczerze polecam, u Nas się sprawdził

    W odpowiedzi na: Drewniana podłoga w łazience #71019
    adilak1234
    Członek

    Szczerze mówiąc w łazience mam na razie sam beton i szukam inspiracji, jak zagospodarować w niej podłogę. Płytki wydawałyby się najrozsądniejszym wyjściem, ale bardzo kusi mnie drewno. Nigdy nie miałam takiej podłogi, więc mam wiele obaw. Ale jeśli mówisz, że Altax da radę to może jednak zaryzykuję. A Ty rozumiem też masz drewnianą podłogę w łazience?

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 70)