Dodatkowe usługi

Zupełnie niesłusznie boazerię angielską zwykliśmy kojarzyć z luksusem Zachodu sprzed co najmniej kilku dekad. Dziś wraca ona do łask. Coraz chętniej sięgamy po nią zarówno w domach, apartamentach, jak i w mniejszych mieszkaniach. Atutów boazerii angielskiej jest wiele – od typowo estetycznych, związanych z wyglądem wnętrza, po te bardzo praktyczne. Boazeria ścienna dodaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Najczęściej wybierana jest biała lub szara boazeria. Zależnie od wybranej kolorystyki może albo harmonijnie przedłużać przestrzeń posadzki lub ściany, albo stanowić ciekawy kontrast. Przy wyborze szczegółowych rozwiązań warto pamiętać, by wzór i żłobienia boazerii dostosować do całego wnętrza i jego wystroju. Im pomieszczenie większe, na tym większą swobodę możemy sobie pozwolić. Podobnie, im więcej detali, bibelotów i wzorów planujemy rozmieścić we wnętrzu, tym bardziej surowy wygląd powinna mieć nasza błazeria.

 

Także wysokość boazerii może zależeć od nas. Biorąc pod uwagę fakt, że poza estetycznym wymiarem, boazeria angielska jest też rozwiązaniem praktycznym, przemyślmy jaka wysokość będzie dla nas optymalna. Zbyt niska boazeria może niedostatecznie osłonić ścianę przed urazami mechanicznymi (szczególnie wzdłuż schodów, w przedsionku lub w przedpokoju). Zbyt wysoka z kolei przytłoczy swoim rozmiarem.

Tradycyjna boazeria angielska była drewniana. Dziś doskonałym rozwiązaniem okazuje się wykonanie wszystkich jej elementów w technice MDF i wykończenie jej farbami podkładowymi. Listwy przypodłogowe MDF dopełniają dzieła. Całość wygląda wówczas wyjątkowo harmonijnie i przemyślanie.

 

Biała boazeria, kłada się z lakierowanych paneli mdf. wykonana w technice MDF to świetne rozwiązanie także dla wnętrz narażonych na wilgoć i zmienne wartości temperatury. Łazienka, czy kuchnia w stylu angielskim lub amerykańskim bez elementów boazerii? Niemożliwe! Warto poeksperymentować. Dodatkowo za wykorzystaniem wilgociodpornej boazerii angielskiej MDF w łazience, kuchni czy w przedpokoju opowiada się łatwość utrzymania czystości.

 

Dzięki stonowaniu i łagodnej estetyce boazerii angielskiej, możemy sobie pozwolić na nieco ekstrawagancji na ścianie. Gładką, na przykład białą lub szarą boazerię, warto skontrastować z kwiecistą, kraciastą lub pasiastą tapetą. W razie potrzeby górną część ściany łatwo poddamy zmianie. Boazeria na biało jest doskonałym rozwiązaniem na każdy rodzaj ściany. Jej wykonawstwo obejmuje wszystkie załamania i wykończenia ścian. Sama zaś boazeria doda elegancji i wytworności. Ociepli każde wnętrze – nawet to surowe i nowoczesne.

Boazeria angielska

Boazeria angielska MDF, zwana także boazerią panelową lub płycinową, nadaje pomieszczeniu eleganckiego wyglądu, ociepla wnętrze. Boazeria angielska...

Boazeria angielska MDF, zwana także boazerią panelową lub płycinową, nadaje pomieszczeniu eleganckiego wyglądu, ociepla wnętrze. Boazeria angielska pasuje zarówno do klasycznych wnętrz jak i tych bardziej nowoczesnych. Jest idealnym urozmaiceniem ścian w salonach, łazienkach, gabinetach, a nawet na klatkach schodowych, dodatkowo chroni ściany przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem.

Nasza boazeria płycinowa wykonana jest z płyty MDF wilgocioodpornej. Dzięki jej zwiększonej wytrzymałości na wilgoć, można bez obaw zastosować ją w łazience, dodatkowo utrzymanie boazerii w czystości jest znacznie łatwiejsze, wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.  

Elementy boazerii wykonane są zgodnie z indywidualnym projektem uwzględniającym wszelkie załamania ścian. Wykonujemy również boazerię na klatkę schodową.

Więcej

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Lakierowana boazeria angielska - jej historia, zalety, ciekawostki

Jak ocieplić wnętrze, a jednocześnie nadać mu eleganckiego wyglądu? Możliwości jest wiele, ale jednym z coraz częściej pojawiających się w domach rozwiązaniach jest boazeria angielska. Ten sposób wykończenia przestrzeni powraca do łask po dość długiej nieobecności – pasuje zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jakie są zalety boazerii angielskiej i jak można ją pomysłowo wykorzystać w aranżacji domu?

boazeria angielska mdf lakierowana na biala

Biała boazeria angielska

Boazeria angielska na biało – elegancka i ciepła!


Boazeria angielska nazywana jest też panelową lub płycinową, a jej historia jest zaskakująco długa. Wywodzi się z XVII-wiecznych, brytyjskich posiadłości – by ocieplić ich kamienne ściany, montowano na nich panele ścienne drewniane (głównie dębowe). Przez wiele lat obecny był w wystroju wnętrz, a dziś kolejny raz wraca do łask – najnowsze trendy w aranżacjach przestrzeni to właśnie powrót do stylu angielskiego. Architekci coraz chętniej sięgają po boazerię angielską jako element dekoracyjno – ociepleniowy. Jej konstrukcja składa się z ramiaka, tworzonego od dołu listwą przypodłogową, a od góry – ozdobnym gzymsem; przeważnie na wysokości 0,9 – 1,3 m ściany. Poszczególne panele są od siebie oddzielone pionowymi poprzeczkami; w zależności od wzoru i stylu błazeria może zawierać frezowania, mniej lub bardzie ozdobne elementy. Panele mdf i płyty ścienne boazerii są malowane farbami podkładowymi, a po dopasowaniu wszystkich części do ścian ostatecznie pokrywa się je lakierem.

bialy salon z drewnem i boazeria angielska mdf

Boazeria ścienna na biało

Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się boazerię angielską? 

Zdecydowanie najlepiej sprawdza się boazeria biała wykonana z paneli MDF – tworzywa powstałego w procesie sprasowania włókien drzewnych z żywicami pod dużym ciśnieniem. Boazeria angielska jest dostępna w większości kolorów, ale i zwolennicy surowej formy znajdą coś dla siebie – surowe formy można pomalować według własnego pomysłu. W sklepach można również znaleźć boazerię ścienną z innych materiałów: panele z PCV, sklejki, płyty stolarskiej, polistyrenu oraz drewna.

Zalety boazerii angielskiej

Boazeria angielska posiada liczne zalety – jest estetyczna, wytrzymała i praktyczna. Jej podstawową funkcją jest ocieplanie pomieszczenia, dzięki czemu utrzymuje ono optymalną temperaturę. Dzięki bogatemu wyborowi wzorów i żłobień można stworzyć klimatyczne, pełne uroku wnętrze: w zależności od dobranej kolorystyki i wzorów zyskuje ono elegancki lub nowoczesny styl. Płyty ścienne boazerii mogą mieć albo minimalistyczny wygląd, albo wręcz przeciwnie – dekoracyjny i ozdobny. Często używa się jej jako harmonijnego przedłużenia posadzki albo ściany. Sprawdzi się zarówno w salonach i gabinetach, jak i na klatkach schodowych.

Boazeria angielska mdf lakierowana na bialo

Błazeria na biało w salonie

Kolejnym atutem boazerii angielskiej jest jej wytrzymałość – dzięki wykonaniu z odpornej na wilgoć płyty MDF, można spokojnie stosować ją np. w kuchni, w łazience lub na klatce schodowej. Lepiej niż zwykłe malowanie i tapetowanie chroni ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Utrzymanie jej czystości jest łatwe i przyjemne: wystarczy przetrzeć jej powierzchnię lekko wilgotną ściereczką. W dodatku boazerię wykonuje się najczęściej według indywidualnego projektu, który uwzględnia wszystkie załamania w ścianach: dzięki temu możliwe jest ich precyzyjna zabudowa. Można także wykonać boazerię o dowolnym wymiarze, kolorze i wzorze na indywidualne życzenie klienta.

Boazeria angielska w Twoim wnętrzu. O czym należy pamiętać?


W wykończeniu wnętrz wyjątkowego charakteru nadają właśnie drobne elementy. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem brytyjskiego stylu, czy nie, biała boazeria ścienna doskonale sprawdzi się w Twoim domu. To detal o eleganckim charakterze, który dobrze prezentuje się we wnętrzach tradycyjnych, ale dzięki różnorodności wzorów płycin można stosować je także w pomieszczeniach o nowoczesnym wyglądzie. Lubisz klasykę, elegancję i bogatą ornamentykę? Wolisz minimalizm i nowoczesność w wystroju pomieszczenia, ale mimo wszystko chciałbyś mieć w nim jakiś ozdobny akcent? Wybierz boazerię w stylu nowoczesnym – sprawdzi się w każdej aranżacji, a w dodatku spełnia wiele użytecznych funkcji.

boazeria mdf lakierowana przy kominku

Biała boazeria angielska w salonie doskonale podkreśla klimat angielskiego wnętrza

O czym należy pamiętać przy wybieraniu boazerii angielskiej?

 
Po pierwsze, o zachowaniu umiaru: taka dekoracja ścian panelami mdf wymaga harmonijnego wystroju reszty domu. Im więcej zdobień i detali, tym prostsze i minimalistyczne muszą być meble. Delikatny wygląd ścian mogą ozdobić dekoracyjne płyty ścienne do kuchni czy przedpokoju, które nadadzą pomieszczeniu przytulności; jeśli jednak chcesz urządzić industrialne wnętrze, postaw na równie surowy wygląd boazerii. Pamiętaj, że większa przestrzeń to większa swoboda – małe metraże powinny unikać bogatych zdobień, bo w przeciwnym razie będą sprawiały wrażenie ciasnoty.

lakierowana angielska boazeria mdf kolor bialy
Podczas montażu weź pod uwagę fakt, że każda płycina powinna być przymocowana do solidnej listwy przypodłogowej. Górną część dobrze jest wykończyć specjalną, zdobioną listwą – dzięki temu pomieszczenie zyska eleganckiego stylu. Jeżeli zaś kupujesz boazerię angielską w surowym stanie, zanim przymocujesz panele do ściany, pomaluj je za pomocą farby podkładowej. Barwę właściwą nadaj po zakończeniu montażu.

22 618 79 23