maro2410

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 106 z 120 (wszystkich: 133)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Matowe Panele-czym myć #71545
    maro2410
    Członek

    @Yennefer napisał:

    A ja polecam mycie paneli płynem do płukania tkanin :) Nie nabłyszcza a działa antystatycznie. No i w całym domu pięknie pachnie

    Ryzykowane, ale może warto to sprawdzić, bo faktycznie – antystatyczne:) No i w teorii powinno też czyścić:) Na drewno bym się nie zdecydowała, ale na panele może:)

    W odpowiedzi na: Panele z podkładem ? #71801
    maro2410
    Członek

    Mam to samo uczucie, pianka, folia nie kosztują dużo, to minimalna część całego wydatku, który ponosisz przy zmianie podłogi.

    W odpowiedzi na: Mozaika przemysłowa #69767
    maro2410
    Członek

    @bracki napisał:

    @Malgoska87 napisał:

    No proszę, to też może tłumaczyć skąd nazwa: skoro to tak wytrzymały materiał, to pewnie sprawdza się właśnie tam, gdzie jest solidnie eksploatowany. Rozumiem, że wytrzymałość trzeba też słono zapłacić :?:

    Owszem, nie są to najtańsze z dostępnych rozwiązań, jednak w tym przypadk wysoką cenę rekompensuje naprawdę doskonała jakość i trwałość.

    To jest chyba najważniejsze, lepiej dopłacić do podłogi, niż ją zmieniać za 5-6 lat. W sumie wyjdzie więcej pieniędzy na zmianę. Oszczędny dwa razy płaci.

    W odpowiedzi na: Podłoga drewniana dla alergika #70187
    maro2410
    Członek

    Czyli na razie winyl i pcv ogólnie wygrywają?

    W odpowiedzi na: Egzotyczny parkiet #72923
    maro2410
    Członek

    Gusty gustami, ale mi wydaje się, że w przypadku drewna znaczenie ma też trwałość. A drewno egzotyczne ma ją wyższą. Na dodatek niektóre rodzaje mogą być kładzione nawet w łazience, nic się z nimi nie dzieje. Może warto się skusić:)

    W odpowiedzi na: Drzewo egzotyczne merbau #72387
    maro2410
    Członek

    Dzięki, zerknę na tę podłogę dla alergików, a sama podsyłam wam inny wątek o drewnie egzotycznym, znajdziecie tam więcej informacji https://parkiet.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=208

    W odpowiedzi na: Podłoga do salony #72475
    maro2410
    Członek

    @Ewelia napisał:

    Bardzo mi się podobają posadzki z żywicy, ale w internecie czytam, ze łatwo się rysują, więc raczej na długotrwały efekt lustra nie ma co liczyć.

    Zdecydowanie nie, jeszcze musisz się liczyć z tym, że pielęgnacja zajmie ci dużo czasu. ładnie to wygląda, ale raczej taki błysk na lata… nie utrzymasz tego na dłużej, każda ryska będzie widoczna.

    W odpowiedzi na: Podłoga z thermo-drewna #74454
    maro2410
    Członek

    @Yennefer napisał:

    Nawet nie wiedziałam, ze thermo drewno można kłaść w takich mokrych miejscach – jak tu koło basenu. pewnie sprawdziłoby się też w łazience. A jest sens w ogóle kłaść takie drewno na podłodze we wnetrzu?

    Pewnie nie ma większego, bo wiadomo, że to dość spory wydatek, a normalne drewno też świetnie się sprawdza. W pomieszczeniach nie musisz się obawiać zmian temperatur i wody, no chyba, że w łazience.

    W odpowiedzi na: Posadzka w bloku i wyrównanie #72052
    maro2410
    Członek

    No też fakt, tym bardziej, że to najczęściej oznacza wyprowadzkę na co najmniej kilka dni no i ogromny bałagan.

    W odpowiedzi na: Panele z wyprzedaży #70260
    maro2410
    Członek

    A dlaczego by nie z wyprzedaży? No wiesz, jeśli są dobre, mają odpowiednie parametry, podobają ci się, a na dodatek przecenione? Wiadomo, że nie ma sensu brać, jak nie jesteś przekonana ze względu na cenę, ale jeśli tak, to jak najbardziej. I jeszcze podaj namiary na tę wyprzedaż:)

    W odpowiedzi na: Drzewo egzotyczne merbau #72383
    maro2410
    Członek

    Wiecie coś na temat, czy drewno egzotyczne może być zakładane w pokoju alergików? Podobno lepiej wybierać jesion albo dąb, ale wiecie może dlaczego?

    W odpowiedzi na: Laminowane panele na schody #72838
    maro2410
    Członek

    @Matelo napisał:

    No tak właśnie się obawiałem, że te panele na schody mogą być za mało wytrzymałe. Z drugiej strony gresu nie chcę, bo mi się nie podoba, poza tym już sobie uroiłem ze schody będą przynajmniej drewnopodobne ;)
    A jak się montuje drewno na takie schody?

    Samodzielnie raczej tego nie zrobisz, tylko deski z dobrego tartaku, odpowiednio wysuszone, stolarz, parkieciarz i dopiero. Koniecznie dobrze zabezpieczyć, żeby się nie zniszczyły.

    W odpowiedzi na: Odpowiednie panele do kuchni ? #71868
    maro2410
    Członek

    @Lawenda napisał:

    @Jane Doe napisał:

    @Operator1989 napisał:

    Umiejętności jak umiejętności, ale mycie naczyń bez chlapania? Dla mnie niewykonalne… nie wszystko da się włożyć do zmywarki niestety

    Dla mnie chyba tez niewykonalne :D Moja mama to ma specjalny dywanik, który układa koło zlewu a potem zwija po zmywaniu :mrgreen:

    Świetny patent, ja szybko rozkładam ścierkę i zbieram nadmiar wody, żeby się podłoga nie wybrzuszyła.

    Myślę, że od odrobiny nachlapanej podłogi nic się nie stanie z panelami. U mnie są w kuchni i wszystko z nimi ok, chociaz kiedyś walnęła mi uszczelka i zalałam pół kuchni… no ale fakt, szybko wycieraliśmy:D

    W odpowiedzi na: Listwy podlogowe aluminiowe #74504
    maro2410
    Członek

    @KasKa napisał:

    Czy takie listy aluminiowe po jakimś czasie nie stracą koloru poprzez utlenianie się aluminium?

    Nie, listwy aluminiowe są bardzo trwałe. Musiałabyś je mieć dobre kilkanaście, kilkadziesiąt lat, żeby w wyraźny sposób straciły kolor, a to już gwarantuję, że zdążą ci się znudzić kilka razy i je na pewno wymienisz. Do loftów idealne:)

    W odpowiedzi na: Malowanie listw podłogowych z MDF #75003
    maro2410
    Członek

    To jest w ogóle świetny pomysł, żeby listwy miały taki sam kolor jak ściana, mi się to bardzo podoba. Dzięki za inspirację:)

Oglądasz 15 wpisów - 106 z 120 (wszystkich: 133)