Drzewo egzotyczne merbau

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
 • Autor
  Wpisy
 • #68310
  Sabanek
  Członek

  Chcę położyć merbau na ogrzewaniu podłogowym jakie parametry musi spełniać(grubość) i czego użyć olej lakier?Chcę położyć merbau na ogrzewaniu podłogowym jakie parametry musi spełniać(grubość) i czego użyć olej lakier?

  #72360
  LG-LG
  Członek

  Ja także polecam marbau, na drewna egzotyczne można lać wodę i nic się nie stanie… zwłaszcza jak ma się specjalną gumę pomiędzy deskami, wtedy woda nie wlewa się pomiędzy nie. Takie zabezpieczenie stosuje kilka firm, na przykład Drewex spod Warszawy. Woda się nie wlewa pomiędzy i jest spokój. W saunach, jachtach i żaglówkach się to stosuje i działczy jak powinno ;)
  Oto ich strona wwwwww.drewex.net.pl, raczej ogrzewać drewna nie ma sensu. Kupujesz marbau i już nie masz zimnej podłogi.

  #72361
  Karina
  Członek

  Merbau jest taki piękny na podłodze. Moi znajomi mają go prawie w całym domu. Układali już wiele lat temu i zdecydowali się zaryzykować na ułożenie drewnianej podłogi nawet w łazience. Nie mam zdjęcia ale w internecie znalazłam kilka ciekawych inspiracji :)
  [attachment=1:2pywyn4q]merbau deska.png[/attachment:2pywyn4q]
  [attachment=0:2pywyn4q]finishparkiet merbau deski.png[/attachment:2pywyn4q]

  #72362
  Umer
  Członek

  Rozwiązanie, które obok ciekawego wyglądu, cechuje się przede wszystkim jedną zaletą. Te podłogi sa bardzo trwałe i zachowują doskonałe właściowości, włącznie z odpornością na ścieranie, na bardzo długie lata. A tutaj mój faworyt jeśli chodzi o podłogę z tego egzotycznego drewna

  #72363
  John Doe
  Członek

  Żaden z tych kolorów do mnie nie trafia.
  Podłoga wygląda pięknie, ale to nie w moim stylu – wiadomo każdemu podoba się co innego.
  Jednak też znajomi się przymierzają do takich podłóg, ale oni są miłośnikami bardziej klasycznego wystoju

  #72364
  karol44
  Członek

  Dla mnie ten nie przemawia taka mozaika na podłodze.
  Widać od razu, że jest to egzotyczny gatunek, bardzo ekscentryczny, pasujący do wyjątkowych wnętrz.
  Oczywiście, nie można odmówić naprawdę dobrych cech fizycznych – stopnia wytrzymałości itp jednak wizualnie nie jest to mój faworyt.

  #72365
  Pietia
  Członek

  Zaczerpnięte z jednego z portali: Na podłogi z ogrzewaniem podłogowym powinno się wybierać gatunki, które w małym stopniu zmieniają swoje wymiary pod wpływem wzrostu lub spadku temperatury i wilgotności (są stabilne – mają niski współczynnik skurczu) i powoli osiągają równowagę higroskopijną, na przykład merbau, iroko, doussie, tek.
  Także mebau się nada :)

  #72366
  ana_bullfinch
  Członek

  Podłoga ładna ale nie do końca w moim guście. Natomiast słyszałem i czytałem, że merbau to bardzo wytrzymałe drewno tak więc posadzka na pewno starczy Wam na długie lata. Chyba, że skusicie się na nasze piękne polskie drewno np. dąb ? ;) np. taka

  #72367
  imported_KasKa
  Członek

  Dla mnie egzotyczne drewno jest super – właśnie nie dość, że wspaniale wygląda, to jeszcze ponoć jest bardzo wytrzymałe – żadnych zarysowań, nie musisz się bać chodzenia w szpilkach:) Poza tym bardzo fajnie się prezentują takie czerwonawe odcienie!

  #72368
  ana_bullfinch
  Członek

  Gdybym miał wybierać podłogę z egzotycznego drewna to dużo bardziej ciekawe wydaje mi się iroko lub kambala. Niby podobne, a jednak nieco bardziej stonowane i mają jakby większy balans barw niż merbau. Przy okazji miłego dnia, czas do pracy zarabiać na drewnianą podłogę ;)

  #72369
  KasiaW1984
  Członek

  Muszę zmartwić, ale chodzenia w szpilkach nie wytrzymuje kamień, więc drewno tym bardziej.

  #72370
  Umer
  Członek

  Wiadomo, z drewnem jak ze wszystkim, rzecz gustu. Egzotyczne drewna, cechują się bardziej nasyconymi, ciemniejszymi barwami, dlatego niekoniecznie będą się sprawdzać tam, gdzie we wnętrzu dominuje ciemna kolorystyka. Ale wszystko jest też kwestią wyobraźni i odpowiedniego projektu.

  #72371
  ana_bullfinch
  Członek

  Niby racja ale z drugiej strony przy ciemnej podłodze i ciemnych meblach też można zrobić fajny wystrój. Tak jak mówisz, wszystko zależy od projektu. Zobacz, jak np. tutaj wyszło:

  Ciemny brąz, jedynie jasne dodatki, a całość wygląda naprawdę fajnie. Kwestia gustu. Także drewno egzotyczne nie dla każdego, tak samo jak każde inne.

  #72372
  imported_KasKa
  Członek

  Właśnie to jest najfajniejsze w egzotycznym drewnie, że podłoga jest taka nasycona. Jak zrobi się ją taką ciemną albo charakterystyczną, jak moja ukochana – wpadająca w czerwień, to reszta może już być stonowana i minimalistyczna, to podłoga robi całą robotę;)

  #72373
  kajka
  Członek

  Dla mnie na pierwszy rzut oka ta podłoga wygląda tak jakby posklejać przypadkowe deski o różnych kolorach i ta mozaika albo wyjdzie estetycznie, albo nie. Merbau tworzy jakiś taki inny klimat w pomieszczeniu, raczej nie mam tu na myśli klimatu ciepła i przytulności

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.