Panele z podkładem ?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #68272

  witam forumowiczow – mam pytanie: czy warto kupować panele laminowane z przyklejonym podkladem? mam wybor między takimi zwykłymi (do których tyrzeba dokupic tą piankę pod spód) a takimi z przyklejoną już fabrycznie. Wydaje mi sie, ze jest ona ciensza niz ta kladziona osobno? nie chce zeby mi hałasowały potem te panele – co wybrać?

  #71795
  Damian7
  Członek

  Odpowiedź zależy moim zdaniem od tego, jakiego efektu się oczekuje po zakupie: jeśli tylko niższej ceny zakupu (i tak wychodzi w omawianym przypadku) – warto. Jeśli cokolwiek innego jest priorytetem (np. dobra akustyka paneli) – lepiej zdecydować się na zakup osobno dobrego akustycznie podkładu.

  #71796
  kinia
  Członek

  oook, a gdzie jest haczyk? szczerze to nie spotkałem takie podkładu w żadnym sklepie. To jakaś nowość?

  #71797
  Moni88
  Członek

  Maty kwarcowe to inaczej maty, w których skład wchodzi piasek.

  Takie maty na rynku ma w ofercie Parador (Akustik Protect), Witex (Sound Protect) i Arbiton (nie pamietam nazwy ).
  Rzeczywiście to jest najskuteczniejszy podklad. I lepiej wziąć o grubosci 3mm ale ten 2mm tez dobrze tłumi.
  I uwaga: skala pogłosu w pomieszczeniu to „Sone” a wiec prosze nie sugerować sie podawanymi dB gdyż one odnoszą sie do bariery dźwiękowej pomiędzy pomieszczeniem pod podłoga

  #71798
  irmin
  Członek

  Maty kwarcowe ma także specjalizujący się w podkładach pod podłogi pływające niemiecki producent Selit, nazywają się Selit Pro i są dostępne w naszym salonie :)

  uwaga Gresco jest bardzo słuszna, wycieszenie podłogi w pomieszczeniu, najczęsciej nazywane poprawą akustyczną albo tłumieniem dźwięków odbitych wyrażane jest w Sonach albo też w % (zależy od wersji normy) i na ten parametr należy zwracać uwagę wybierając podkład jak chcemy mieć „ciche panele”,
  niestety często sprzedawcy głównie w sklepach sieciowych nie mając odpowiedniej wiedzy upraszczają temat sprowadzając do jednego pojecia „dobre wygłuszenie”, „dobre wyciszenie” itd proponują zwykłe tanie pianki XPS czy PE, które rzeczywiście dobrze wygłuszają… ale sąsiadowi odgłosy naszych kroków..

  #71799
  kledbud
  Członek

  Ja też się nie spotkałam z panelami z podkładem, więc trudno mi coś o nich powiedzieć. Ale tutaj jest mnóstwo informacji o tym, co kłaść pod panele i co się najlepiej sprawdza.

  #71800
  karlik
  Członek

  Ja jakoś nie wierze w takie wynalazki. Pianka pod panele nie kosztuje wiele a przynajmniej można sobie samemu dobrać grubość, stopień wygłuszenia i takie tam.

  #71801
  maro2410
  Członek

  Mam to samo uczucie, pianka, folia nie kosztują dużo, to minimalna część całego wydatku, który ponosisz przy zmianie podłogi.

  #71802
  NowakKamil
  Członek

  Jeżeli chodzi o podkład wyciszający to rzeczywiście warto zainwestować w dobry , który uchroni nas przed denerwującym pukaniem paneli. Dobry jest podkład Premium Wood Sound – http://podlogi24.net/balterio-i-premium … l_741.html

  #71803
  Najwan
  Członek

  Panele z przyklejonym podkładem chyba muszą być kładzione na idealnie równej wylewce

  #71804
  Jan3k
  Członek

  Jak to działa? Panele z przyklejonym podkładem? Dobrze się sprawdza?

  #71805
  patykinio85
  Członek

  Nie wiem, bo nie widziałem takich paneli. Kupowałem oddzielnie panele i podkład pod nie (dokładnie to pianomat od Organiki, który dobrze dociepla pomieszczenie) i takie rozwiązanie się u mnie sprawdza doskonale.

  #71806
  uzekef
  Członek

  Słyszałem, że to się nie sprawdza najlepiej, bo podłoga kiepsko „pływa” . Niby panel już ma podkład, ale i tak trzeba coś podłożyć więc podwójny koszt.

  #71807
  tomaszuszew
  Członek

  Też m i się wydaje, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie wierzę w to, że fabryczny podkład zamontowany do paneli będzie super uniwersalny. Przecież każde wnętrze trzeba inaczej wyrównać, wyciszyć… są przecież rożne rodzaje podkładów własnie po to, żby można było sobie wybrać

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.