Operator1989

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Cyklinowanie ▨ parkietu ▨ #70230
    Operator1989
    Członek

    Cyklinowanie parkietu to robota wymagająca dużego doświadczenia i specjalnych maszyn (cykliniarki, polerki, etc.) Jeśli jednak samodzielnie się podejmiesz cyklinowania podłogi drewnianej to poniżej mam dla Ciebie kilka porad, które powinny pomóc:

    Własnoręczne wykonanie cyklinowania podłogi drewnianej nie należy do skomplikowanych prac. Aby efekt był zadowalający wystarczy właściwie trzymać się instrukcji obsługi cykliniarki. Jeśli posiadasz wiedzę odnośnie szlifowania i restaurowania drewna – tym lepiej. Nie bój się korzystać z internetu – wiele spośród publikowanych w nim poradników zostało nakręconych przez profesjonalistów. Jeśli skorzystasz z ich porad jesteś w stanie zdecydowanie zredukować koszt cyklinowania. Cena cyklinowania u wykwalifikowanego parkieciarza to ok. 30zł/m2, czyli 25m2 to już 750 zł.
    Proces cyklinowania opisano tutaj: https://parkiet.pl/blog/proces-ukladania-podlogi-drewnianej/

    Ja jestem zwolennikiem lakierowania parkietu, głównie ze względu na dużą trwałość polakierowanej podłogi i łatwości w czyszczeniu. Niezmiernie ważną kwestią jest dobór odpowiedniego lakieru. Musi on zostać dopasowany do typu drewnianej podłogi i gatunku drewna. Lakierowanie wykonujemy używając pędzla lub wałka, przy czym bardzo ważne jest aby narzędzie te były nowe – chodzi oczywiście o brak zabrudzeń. Lakierować warto przy otwartym oknie, dzięki czemu zabezpieczymy się przed szkodliwymi oparami. Należy jednak uniknąć przeciągu który może nanieść zanieczyszczenia. Lakierowanie wykonujemy w temperaturze od 15 do 25 stopni. Po zakończeniu zostawiamy powierzchnię do wyschnięcia. Jeśli uznamy, że podłoga tego wymaga polerowanie i lakierowanie możemy powtórzyć.

    Cyklinowanie parkietu – Wskazówki końcowe

    Podczas polerowania należy przechodzić od grubszego papieru ściernego do papieru o granulacji 100 – 120 nie skokowo, ale stopniowo. Po wykonaniu szlifowania czterdziestką należy zastosować sześćdziesiątkę, potem osiemdziesiątkę i dopiero potem setkę lub wyżej. W przeciwnym razie nie uda nam się skutecznie wygładzić powstałych w pierwszym etapie szlifowania rys na parkiecie.

    Worek z pyłem musi być opróżniany regularnie. Maksymalnie może być wypełniony w 1/3 objętości. Należy też unikać ognia – palenie papierosów w pomieszczeniu, w którym wykonujemy cyklinowanie podłogi, jest wykluczone. Powstający podczas renowacji podłogi pył jest łatwopalny i w ten sposób możemy sprowadzić na siebie niebezpieczeństwo.
    Jeżeli chcecie zlecić cyklinowanie parkietu parkieciarzowi a nie znacie solidnego fachowca to polecam Wam zerknąć do tego artykułu: https://parkiet.pl/blog/montaz-i-cyklinowanie-parkietu-jak-znalezc-dobrego-parkieciarza/

    W odpowiedzi na: Poprawa paneli #72764
    Operator1989
    Członek

    Zdecydowanie wystarczy wyrównać nierówności odpowiednim podkładem, bo wylewka to faktycznie za dużo zachodu i czasem tez się nie da. Dobry jest do tego styropian, wełna mineralna lub maty wygłuszające, bo te pianki marketowskie jako podkład to badziewie jest.

    W odpowiedzi na: listwa czyszczenie #70359
    Operator1989
    Członek

    Oczywiście że listwy mają lakierowaną powłokę lub są malowane więc od przecierania się na pewno się nie zniszczą, a kurz zawsze możesz zbierać przecież nie tylko szmatą mokrą (nie będzie ryzyka pozostawiania przez nią smug) ale możesz to robić za pomocą specjalnej końcówki w odkurzaczu, np. taka jak na zdjęciu.

    W odpowiedzi na: Listwy Przypodłogowe ✂ Montaż ✂ #69240
    Operator1989
    Członek

    Świetnie też montować listwy na kołki szybkiego montażu zwłaszcza dobre są listwy ze specjalnymi komorami, w których ukryjemy wszelkiego rodzaju kable. Oczywiście pod balkonem czy w innych newralgicznych miejscach trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach typu listwy delatacyjne czy cokoły itd. Teraz w marketach typu Obi czy Castorama albo LM dostaniecie wszystko do wykończenia położonej podłogi. Mnie tam też doradził pracownik co i jak zrobić.

    W odpowiedzi na: Wyciszenie podłogi #72017
    Operator1989
    Członek

    Jest wiele możliwości, którymi możesz wyciszyć podłogę oczywiście styropian, gąbka pod panele lub wełna mineralna, która dodatkowo zrobi izolację termiczną. Wszystko zależy od tego jakim budżetem na to dysponujesz. Są też do kupienia specjalne maty wyciszające pod panele, ale to już, tak jak w przypadku wełny, droższy interes. Haha zawsze też można to zrobić bezkosztowo i położyć wytłoczki z jajek – rewelacyjnie wygłuszają pomieszczenie.

    W odpowiedzi na: Jaki parkiet lepszy #72397
    Operator1989
    Członek

    no jasne że dębowy parkiet jest najlepszy, bo wiadomo że dąb jest twardy, wytrzymały i wygląda majestatycznie w sensie że podłoga robi wrażenie. Jasne, że jest drogi ale wiadomo jak już inwestować to na lata. Taki parkiet wytrzyma niejedno pokolenie pod warunkiem, że nie będzie po nim czołg jeździł. A teraz w sieci masz mnóstwo dobrych sklepów i producentów parkietów i podłóg więc na pewno coś dobierzesz.

    Operator1989
    Członek

    Nowy parkiet czy panele najlepiej zabezpieczyć specjalnym preparatem z odpowiednia mieszanką wosków. Ja też położyłem sobie na środku dywan by chronił podłogę przed porysowaniem przez ławę czy kanapę. Myję podłogę specjalnym bawełnianym mopem oraz używam do tego tez odpowiedniego preparatu do drewna. A 3 razy w roku pastuję podłogę impregnując ją naturalną pastą z żywicą by jeszcze lepiej chronić podłogę.

    W odpowiedzi na: Jak dobrać listwy przypodłogowe? #69979
    Operator1989
    Członek

    Też zdecydowanie polecam listwy montowane na kołki w które można wpuścić kable. Oczywiście przy doborze listew kierujemy się wyłącznie kolorem i fakturą podłogi a nie ścian. Jak zresztą sama nazwa wskazuje są to listwy przypodłogowe. Teraz w marketach budowlanych jest bardzo bogaty wybór listew więc problemu być nie powinno.

    W odpowiedzi na: Pokój dzieci – jaka podłoga? #70058
    Operator1989
    Członek

    w dziecięcym pokoju wyłącznie wykładzina dywanowa, która dostępna jest teraz w najprzeróżniejszych wersjach czy to kolorystycznych czy z wymyślnymi fakturami. Żadnych płytek czy paneli bo są zimne i niepraktyczne. Wydaje mi się ze na wykładzinie jest wygodniej dzieciaki chętniej się bawią i przede wszystkim podłoga jest cieplejsza przyjemniejsza dla małych domowników.

    W odpowiedzi na: Parkiet? Deski? A może panele? Co wybrać? #70891
    Operator1989
    Członek

    Ja uważam, że parkiet jest zdecydowanie lepszy od p[paneli, pomimo, iż panele są znacznie tańsze. Parkiet po prostu znacznie lepiej wygląda, jest też trwalszy i ładniej się starzeje. Na posadzkę pod podłogę dobra jest żywiczna powłoka gruntująca, a do klejenia parkietu kleje http://pol.sika.com/pl/klienci-indywidualni/klienci-indywidualni/02a023/02a023sa09/02a023sa09ssa02.html dzięki nim parkiet lepiej znosi wahania wilgotności i temperatury.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)