kajka

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 46)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Płytki drewnopodobne w salonie #73587
  kajka
  Członek

  11 pomysłów na płytki podłogowe w salonie – no chyba coś z tego uda się wybrać :)
  http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzi … _5201.html

  W odpowiedzi na: Wyjątkowa kuchnia #70615
  kajka
  Członek

  @Mixon napisał:

  Mi ten blat wygląda raczej jak roboczy, jak zwiększenie miejsca do pracy w kuchni, a nie jak typowy stół.
  Chociaż w kawalerkach albo w mieszkaniach gdzie nie przebywa wiele osób i obiadu nie spożywa 5 osób na raz myślę, że takie rozwiązanie miałoby rację bytu.
  Taki wysuwany blat zamontowany w odpowiednim miejscu może też ładnie oddzielić typowy aneks od pokoju dziennego.

  To jest zdecydowanie wersja studencka.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lat, 7 miesięcy temu przez Grzegorz.
  W odpowiedzi na: Schody kręcone – za i przeciw #73943
  kajka
  Członek

  Czyli tak jak myślałem – cięzko się przemieszczać.
  Czy zainteresowany podjął już jakieś decyzje?

  W odpowiedzi na: Podłoga winylowa #74136
  kajka
  Członek

  Kiedyś mówiło się na to po prostu linoleum :D Teraz, proszę, podłoga winylowa :D
  http://www.podlogiswiata.pl/podloga-winylowa
  Na podłodze prezentuje się bardzo estetycznie, daje wrażenie jakby były tam płytki czy panele, zależy od wzoru, a generalnie winyl jest łatwiejszy w montażu. I podejrzewam tańszy :) Ale przy tym trochę…sztuczny?

  W odpowiedzi na: Podłoga do salony #72441
  kajka
  Członek

  A czy powiedziane jest, że do salonu pasują jedynie panele, parkiet, ogólnie motyw drewna?
  Tutaj przykład 11 pomysłów na podłogę, uwaga, płytki podłogowe w salonie.
  http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzi … _5201.html
  I owszem – mogą wyglądać naprawdę elegancko (już słyszę Wasze komentarze ‚ale płytki to zimno i chłodno i blablabla). Podrzucam tylko kilka inspiracji :)

  W odpowiedzi na: Drzewo egzotyczne merbau #72373
  kajka
  Członek

  Dla mnie na pierwszy rzut oka ta podłoga wygląda tak jakby posklejać przypadkowe deski o różnych kolorach i ta mozaika albo wyjdzie estetycznie, albo nie. Merbau tworzy jakiś taki inny klimat w pomieszczeniu, raczej nie mam tu na myśli klimatu ciepła i przytulności

  W odpowiedzi na: Drewno do łazienki #74304
  kajka
  Członek

  Ten temat przewijany był już milion razy.
  Ale powtórzymy – drewno w łazience jest okej, szczególną uwagę należy zwrócić na egzotyczne gatunki, które są wyraźnie bardziej odporne na wilgoć i wszystkie negatywne czynniki, które wymieniłaś.
  Nie ma obaw, że zaraz bedziesz musiała zrywać podłogę i ją wymieniać.

  W odpowiedzi na: Jasna podłoga i dywan #72959
  kajka
  Członek

  Chodzi o ochronę przed rysowaniem meblami np a nie przed chodzeniem :P
  Podłogę przed uszkodzeniem spowodowanym przemieszczaniem się chronią łapcie na stopach :D

  W odpowiedzi na: Parkiet? Deski? A może panele? Co wybrać? #70898
  kajka
  Członek

  @HugoBoss napisał:

  Tradycyjne, naturalne drewniane podłogi powszechnie kojarzą się ciepłem domowego zacisza. Od pokoleń cieszą się uznaniem nie tylko ze względu na walory estetyczne i trwałość. Okazuje się jednak, że mimo to coraz częściej sięgamy po łatwe w montażu i stosunkowo tanie panele. Czy warto? Wiele osób mnie o to pyta więc postanowiłem zrobić małe porównanie żeby ułatwić Wam wybór. Mam nadzieje że się przyda :)

  Parkiet

  Parkiet to innymi słowy drewniana posadzka ułożona z drewnianych deszczułek (klepek). Każda z nich ma od 16 do 22 mm grubości oraz 4-7 cm szerokości. Długość klepek waha się od 20 do 50 centymetrów.

  Deski podłogowe

  Wymiary desek podłogowych także bywają różne. Ich szerokość waha się od 9 do 18 cm, długość – od 30-250 cm, zaś grubość od 15 do 22 mm. Niezależnie od rozmiaru, drewniane deski nadają każdemu wnętrzu tradycyjnego wyglądu. Coraz częściej są także wykorzystywane do nowoczesnych aranżacji.

  Mozaika przemysłowa

  Grubość mozaiki przemysłowej, w jej tradycyjnej wersji, waha się od 8 do 15 mm, zaś w przypadku mozaiki sztorcowej – nawet do 22 mm. Mozaikę przemysłową wykonuje się z tzw. lamelek, czyli wąskich desek podklejanych specjalną siatką. To dzięki niej lamelki są połączone i tworzą płytki o różnych rozmiarach.

  Parkiet, deski podłogowe, mozaika przemysłowa – „za“ i „przeciw“

  Walory litego drewna nietrudno wymienić. Lite drewno wygląda estetycznie, jest trwałe, ciepłe, starzeje się „z klasą“ i (co ważne dla alergików) nie uczula. Drewniana podłoga to inwestycja na lata. Zniszczoną łatwo odnowić. Można ją poddać wielokrotnemu cyklinowaniu i lakierowaniu (nawet 10 razy!). Do godnych polecenia, najtrwalszych gatunków naszego rodzimego drewna należą oczywiście dąb i jesion, natomiast z drewna egzotycznego polecić można merbau, wenge, jatobe.

  Szukając odpowiedniego rozwiązania dla własnych aranżacji, warto pamiętać, że drewno doskonale sprawdzi się także na podłodze w łazience, czy w kuchni. Tu jednak wybierzmy drewno olejowane, dzięki czemu w jego strukturę nie będzie wnikać wilgoć. Do pomieszczeń narażonych na wilgoć warto wybrać drewno egzotyczne, które już ze swojej natury jest bardziej odporne na paczenie. Do pomieszczeń wilgodnych szczególnie polecamy: doussie, sapelle, wenge, merbau.

  Skoro naturalne drewno na podłodze ma tyle walorów, to warto zadać pytanie, czy można wytoczyć jakieś argumenty„przeciw“? Można, ale faktycznie jest ich niewiele. Do minusów drewnianej aranżacji podłogi należy zapewne to, że jej ułożenie wymaga fachu w ręku, doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Cały proces układania drewnianej podłogi musi być rozłożony w czasie. Wkalkulować trzeba tu bowiem nie tylko samo przyklejenie parkietu do podłoża, ale także przerwę na aklimatyzację drewna, jego szlifowanie oraz lakierowanie. Ku zaskoczeniu wielu inwestorów, cały proces może trwać nawet miesiąc.

  Podłogi warstwowe

  Są to gotowe panele drewniane składające się z kilku warstw drewna. Słoje poszczególnych warstw ułożone są prostopadle do siebie, co powoduje, że panele są bardziej odporne na zmienne warunki termiczne i wilgoć. Warto też zaznaczyć, że podłogę warstwową, w przeciwieństwie do parkietu, można dopuścić do użytkowania w kilka godzin po montażu.
  Panele warstwowe to ekonomiczne rozwiązanie, bo warstwy znajdujące się niżej wykonane są zazwyczaj z tańszego drewna (np. świerku, czy sosny). Warstwy wierzchnie (użytkowe) są wykonane z twardego i trwałego drewna, które można poddać renowacji – 2-3 razy w zależności od grubości warstwy użytkowej. Na zdjęciach pokazałem przykład – parkiet warstwowy Finishparkiet (http://parkiet.pl/podlogi-drewniane/30- … atura.html)

  Co więcej ten rodzaj podłogi zalecany jest przy ogrzewaniu podłogowym. Podłogi warstwowe są zazwyczaj cieńsze niż podłogi z litego drewna, dzięki czemu przepuszczają więcej ciepła. Ponadto, prostopadłe ułożenie słojów sprawia, iż elementy podłogi są bardziej stabilne wymiarowo przy zmianach temperatur.

  Panele laminowane

  Laminowane panele to inwestycja tania, ale i na krótki czas. Wbrew pozorom to właśnie może być ich istotnym atutem, szczególnie gdy urządzamy pokój dziecięcy lub mieszkanie, w którym znajdują się małe dzieci. Każdy rodzic potwierdzi, że nawet najbardziej twarde i odporne drewno, jest w stanie przegrać z niszczycielską pomysłowością naszych pociech.

  Panele laminowane są łatwe i szybkie w montażu. Co prawda, uszkodzone nie nadają się już do naprawy czy konserwacji, za to łatwo je po prostu wymienić.

  Panele należą do tanich materiałów, jednak ich ceny wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Na cenę wpływa przede wszystkim klasa ścieralności, co jest ściśle związane z przeznaczeniem paneli do określonych typów pomieszczeń. Norma (EN 13329) wskazuje skalę ścieralności paneli, gdzie klasa AC1 odnosi się do najniższej odporności, a klasa AC5 – do najwyższej. Do pomieszczeń najbardziej eksploatowanych rekomenduje się zazwyczaj panele klasy AC2.

  Koszt najtańszych paneli w popularnej klasie AC2 waha się w okolicach 30 złotych za metr kwadratowy. Pamiętajmy jednak, że musimy się także zaopatrzyć w odpowiednie materiały służące izolacji akustycznej i antywilgociowej. Jeśli wkalkulujemy także koszt robocizny, to cała inwestycja będzie droższa o około 30 złotych na każdy metr kwadratowy.

  Warto pamiętać, że wierzchnia warstwa paneli nie jest drewnem, a jedynie laminatem (lub ewentualnie papierem) pokrytym drukiem, mającym na celu jedynie imitować drewno. Środek paneli stanowi płyta MDF, HDF lub prosta płyta wiórowa. Spodnią warstwę tworzy melamina, która chroni panele przed wilgocią i wyginaniem się.

  Tak więc: parkiet czy panele? Jakie są zalety paneli laminowanych? Bez wątpienia do zalet paneli należy zaliczyć cenę, łatwy montaż i… demontaż. Panele nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych (lakierowania itp.) Jakieś wady? Nie da się ukryć: najbardziej ekskluzywne panele nie zastąpią nam prawdziwej deski podłogowej, szczególnie, że nadruki często wyglądają sztucznie. Ponadto paneli nie można stosować w pomieszczeniach narażonych na podwyższoną wilgoć (w łazienkach, kuchniach) – szczególnie, gdy ich rdzeniem nie jest płyta HDF. Uszkodzone panele do niczego się już nie nadają, nie można ich bowiem naprawić, czy poddać zabiegom konserwacyjnym. Wreszcie – wydają głuche dźwięki, gdy stawiamy na nich kroki w butach na obcasach.

  Panele, parkiet czy deski podłogowe? Ja stawiam na naturalność drewna i jego szereg zalet.

  Co Wy o tym myślicie? Jestem ciekaw Waszych opinii? Tanie panele czy droższe, lecz naturalne drewno na wiele pokoleń?

  Wow! Świetna wypowiedź. Wiele rzeczy się rozjaśniło :) Polecam wszystkim przeczytanie zanim zaczną się udzielać na forum :)
  I zdecydowanie zgadzam się że drewno jest najlepszym wyborem, ale nie każdy może sobie na niego pozwolić w kwestii finansów.

  W odpowiedzi na: Boazeria drewniana #73897
  kajka
  Członek

  Fajnie jest krytykować pomysły, ale może dla odmiany zaproponujesz, jak można odnowić taką boazerię? :)

  W odpowiedzi na: Kuchnia panele czy płytki ? #72619
  kajka
  Członek

  Kolejna zaleta podłogi winylowej – „Są antystatyczne, co oznacza, że ich powierzchnia nie przyciąga kurzu” :D
  Ten artykuł dużo wnosi do dyskusji, dużo pozytywów dla niezdecydowanych:)
  http://www.deco-home.pl/aktualnosci/104 … akie-dobre

  W odpowiedzi na: Schody kręcone – za i przeciw #73939
  kajka
  Członek

  Nie wiem jak wygląda kwestia stabilności takich schodów, ale zastanawia mnie inny aspekt.
  Jak w praktyce poruszać się po tak zakręconych schodach? Jednak jak są proste to generalnie nie trzeba patrzeć pod nogi i jakoś się zejdzie, a tu troche bym się bał. Można się przytrzymać balustrady, ale i tak dla mnie wydają się niepraktycznym rozwiązaniem.

  W odpowiedzi na: Boazeria – reaktywacja #74035
  kajka
  Członek

  Do ciemnego korytarza? Nie bardzo. Fakt, że lepiej dać na ściany coś niebrudzącego się, bo w korytarzu najczęściej człowiek się opiera o ściany chociażby chcąc założyć buty :D Ale zdecydowałbym się jednak na coś odrobinę jaśniejszego. Chyba że masz tam fajne oświetlenie, jakieś halogeny czy coś, zmienia to postać rzeczy.

  W odpowiedzi na: Jasna podłoga i dywan #72955
  kajka
  Członek

  Dywan fajnie się sprawdzi np jako ochrona parkietu przed rysowaniem nogami od stołu czy krzeseł, to też warto mieć na uwadze. Ale wszystko zależy od tego z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Generalnie ja wybrałbym dywan z krótkimi włosami, bo z tymi puchaczami chyba bym oszalał, kto by to sprzatał?

  W odpowiedzi na: Płytki drewnopodobne w salonie #73582
  kajka
  Członek

  http://www.paradyz.com/urzadzamy-przytu … wnopodobne – bardzo fajny artykuł o płytkach drewnopodobnych.
  Fachowcy są zdania, że takie płytki nadają się również do salonu i generalnie jedyne co nas ogranicza do nasze uprzedzenia :D
  Jak chcesz, chłopie, zrobić sobie płytki w całym mieszkaniu to czemu nie? Szczególnie jeśli masz w planach również ogrzewanie podłogowe, które fajnie odda ciepło i sprawi, że będzie naprawdę przytulnie.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 46)