irmin

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Grubość Paneli a ich jakość #71811
  irmin
  Członek

  To wszystko zależy od tego jakie masz podłoże – jeżeli jest równo to idealnym rozwiązaniem jest panel ze zintegrowanym podkładem .
  Nie ma wtedy efektu tzw. studni – czyli drobna luka między podkładem a panelem i podkładem i podłożem , który wydaje głuchy dźwięk , przy zintegrowanym podkładzie jest tylko luka między podkładem a podłożem ( jeżeli jest nierówne ) , więc jest to w jakiś sposób ograniczone

  W odpowiedzi na: Na co zwrócić uwagę przy zakupie Paneli #71835
  irmin
  Członek

  To tak jak ja postanowiłam z mężem odświeżyć mieszaknie. Bylismy w salonie VOX i zastanawiamy się nad wyborem firmy paneli. Co polecacie KRONOPLUS czy TARKETT. A może jeszcze inna firmę? Czy wogóle kierować się producentem czy lepiej parametrami?

  W odpowiedzi na: Odpowiednie panele do kuchni ? #71857
  irmin
  Członek

  Dokładnie się zgadzam z tristan. Wybierz sobie płytki z wzorem drewna, takie, zeby można było wąskie fugi zrobić (są chyba też płytki o nietypowym kształcie – prostokątne) – chyba paradyz miał cos takiego, będą wyglądać pięknie (nie wiem jak cena), a na pewno się nie zniszczą

  W odpowiedzi na: jak ułożyć panele #71761
  irmin
  Członek

  Niestety problem z dylatacjami i listwami przy panelach zawsze jest
  ogromny. Wychodzą one nie ciekawie, niestety nie wymyślono jeszcze systemu,
  który przypomina np. korek przy parkietach ale… wykonywaliśmy kilka mieszkań
  i często klienci na własne życzenie kładli panele bez dylatacji przy takich
  odległościach. Jak do tej pory nic się nie stało. Osobiście w mieszkaniu też
  mamy tak ułożone panele i nic się z nimi nie dziej. Oczywiście gwarancji na to
  nie ma, tylko własne ryzyko.

  W odpowiedzi na: V-fuga a panele #71787
  irmin
  Członek

  Hej,

  ja mam Classena Verden Dąb Miodowy – – te zdjęcie nie odzwierciedla efektu końcowego, a jest super. Rysunek drewna jest wspaniale odwzorowany, a fugi ze wszystkich czterech stron, w połączeniu z krótką deską dają super efekt prawdziwej drewnianej podłogi :)

  W odpowiedzi na: Panele z podkładem ? #71798
  irmin
  Członek

  Maty kwarcowe ma także specjalizujący się w podkładach pod podłogi pływające niemiecki producent Selit, nazywają się Selit Pro i są dostępne w naszym salonie :)

  uwaga Gresco jest bardzo słuszna, wycieszenie podłogi w pomieszczeniu, najczęsciej nazywane poprawą akustyczną albo tłumieniem dźwięków odbitych wyrażane jest w Sonach albo też w % (zależy od wersji normy) i na ten parametr należy zwracać uwagę wybierając podkład jak chcemy mieć „ciche panele”,
  niestety często sprzedawcy głównie w sklepach sieciowych nie mając odpowiedniej wiedzy upraszczają temat sprowadzając do jednego pojecia „dobre wygłuszenie”, „dobre wyciszenie” itd proponują zwykłe tanie pianki XPS czy PE, które rzeczywiście dobrze wygłuszają… ale sąsiadowi odgłosy naszych kroków..

  W odpowiedzi na: Sklep z listwami przypodłogowymi #71886
  irmin
  Członek

  A mogłabyś powiedzieć skąd jesteś? tak będzie jednak łatwiej coś polecić:) Bo oczywiście mogę podać Ci namiar na pierwszy lepszy sklep, ale okaże się, że jednak masz do niego ciut za daleko:)

  W odpowiedzi na: Cena drewnianych schodów #71909
  irmin
  Członek

  No właśnie wszystko zależy od drewna, schody z drewna dębowego takie jakie montowaliśmy u nas kosztowały ok 16, ale bukowe już były w cenie 10-12 :)

  W odpowiedzi na: Lane czy drewniane schody #71932
  irmin
  Członek

  W swoim projekcie macie zamkniętą klatkę schodową więc schody drewniane ( moim zdaniem ) nie pasują. Takie schody są ozdobą same w sobie i wymagają otwartej przestrzeni aby je wyeksponować, zamknięte między ścianami stracą zwiewnośći i cały swój urok – bo ze ściany od łazienki ani pokoju chyba nie zrezygnujecie U nas schody będą widoczne z salonu ( zobaczcie do projektu ) dlatego zdecydowaliśmy się na drewniane. Ale może znajdziecie jakiś projekt który wam wpadnie w oko.

  W odpowiedzi na: Jakie schody na strych #71954
  irmin
  Członek

  No takie schody teleskopowe na strych jak dla manie są na plus, bo nie zajmują miejsca i nie są wcale takie drogie, a zawsze można używane znaleźć :)

  W odpowiedzi na: Podwójny podkład pod panele #71974
  irmin
  Członek

  A po co Ci podwójny? takie masz nierówności?
  musisz na pewno mieć paroizloacje (folia) + podkład, ale ja mogę Ci polecic mate kwarcową – to takie dwa w jednym (z paroizolacją). wybralem to glowie dlatego ze slyszalem ze bardzo dobrze wycisza stukanie. Pokazali mi w sklepie jak to dziala, potem przekonalem sie w domu – rewelacja. w sieci tez mozesz kupic – taniej. wpisz w googlach mata kwarcowa to ci wyskoczy.

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)