Jakie schody na strych

Forum Parkiet.pl Fora Schody drewniane i wszystko o nich Jakie schody na strych

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #68279
  Fachowiec
  Członek

  Zastanawiamy się nad tym jak rozwiązać problem z wejściem na strych.
  Nie są nam tam potrzebne takie normalne schody, więc pomyśleliśmy o czymś takim: http://panmajster.pl/schody-strychowe
  Takie teleskopowe wyglądają całkiem solidnie, więc mogłyby się sprawdzić.
  Ktoś z was ma coś podobnego u siebie i może powiedzieć jak to się użytkuje?

  #71954
  irmin
  Członek

  No takie schody teleskopowe na strych jak dla manie są na plus, bo nie zajmują miejsca i nie są wcale takie drogie, a zawsze można używane znaleźć :)

  #71955
  Maria6
  Członek

  ajne i funkcjonalne są takie chowane schody. Nie zagracają miejsca, a właściwie zawsze dostępne.

  #71956
  Kate1989
  Członek

  Najważniejsze, aby projekt był drewniany, takie schody po prostu najlepiej wyglądają, są trwałe i mega pasują do całego pomieszczenia. Ale to też kwestia budżetu i stylu wykonania pozostałych elementów nieruchomości.

  #71957
  mariusz321
  Członek

  Też zdecydowałem się na takie schody na strych. Są bardzo funkcjonalne, gdyż nie zajmują dużo miejsca.

  #71958
  Centhenia
  Członek

  Ale dlaczego mają być drewniane jak tu chyba chodzi jedynie o takie teleskopowe, czyli chowane to po co mają być piękne :)

  #71959
  Beniowelove
  Członek

  Drewniane schody są najbardziej atrakcyjne z wyglądu. My przynajmniej z mężem zdecydowaliśmy się na drewniane schody w całym domu.
  Zlecenie realizowała nam ta firma: http://otoschody.pl/
  Z uwagi na to,że zamawialiśmy u nich schody do przedpokoju jak i na strych dostaliśmy nawet niewielki rabat tak więc jak widzicie zamówienie się opłaciło :)
  Jestem zadowolony z realizacji. Wszystko wykonane bardzo ładnie, schody z wysokogatunkowego drewna. Cenowo również jak najbardziej ok !

  #71960
  Pietia
  Członek

  U mnie w domu są schody składane i łączą właśnie korytarz ze strychem. Na strych wchodzimy rzadko (najwcześniej teraz odwiedzimy go na święta, żeby ściągnąć choinkę) i takie zwykłe schody tylko niepotrzebnie zabierałyby miejsce. I szczerze mówiąc dają radę, na początku trochę się martwiłam, że są jakieś takie mało stabilne, ale chyba mi się tylko wydawało.

  #71961
  Applelover
  Członek

  Wszystko zależy od obecnego zagospodarowania przestrzeni i wysokości na jakiej masz sufit. Do wyboru masz drewniane lub metalowe.
  Oba rozwiązania są trwałe i stosunkowo tanie. W obu przypadkach drabinka będzie praktycznie składana. Osobiście preferowałbym takie rozwiązanie:
  [attachment=0:162u8ktv]schody-strychowe.jpg[/attachment:162u8ktv]

  #71962
  Truba
  Członek

  Takie składane schody są super praktyczne, u moich rodziców jest taka drabinka. Ale jeśli się często używa to chyba lepiej, żeby były stabilniejsze stopnie. Takie jak wrzucił MarianiItaliano albo takie:

  #71963
  formaistyl
  Członek

  Schody na strych nie muszą być takie jak schody stacjonarne, gdyż nie są używane na co dzień. Teleskopowe są jak najbardziej wystarczające, bo nie zajmują dużo miejsca. A czy powinny być z drewna czy z metalu, to zależy już tylko od ciebie

  #71964
  Gobrom
  Członek

  Moi rodzice mają takie schody i są zadowoleni. Tak naprawdę ile razy ich w miesiącu się używa, z 3 albo 4 i to wszystko. Są dość stabilne i nie kosztują wiele, to wystarczy, by je wybrać.

  #71965
  pancerniak
  Członek

  Teleskopowe zajmują mniej miejsca, więc warto w nie się zaopatrzyć. Prawda jest taka, że na strych, zwłaszcza jak to jest typowa rupieciarnia, wchodzi się rzadko – w sumie przed świętami i na wiosę, żeby ściągnąć lekki płaszczyk. Więc najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie.

  #71966
  Klaudia.E
  Członek

  Jeśli chodzi o schody prowadzące na strych, zdecydowanie polecam drewniane, ze składaną drabinką. Schody stałe zajmują niepotrzebnie miejsce, a przy dużym kącie mogą naprawdę ograniczać swobodę ruchu w swoim najbliższym otoczeniu.

  #71967
  Truba
  Członek

  @break1 napisał:

  Jeśli chodzi o schody prowadzące na strych, zdecydowanie polecam drewniane, ze składaną drabinką. Schody stałe zajmują niepotrzebnie miejsce, a przy dużym kącie mogą naprawdę ograniczać swobodę ruchu w swoim najbliższym otoczeniu.

  I tak i nie. Bo np moja babcia potrzebowała w domu schodków a nie drabinki bo w jej wieku nie da rady skakać po drabinie

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.