Ubezpieczenie parkietu

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #69000
  rysiabu
  Członek

  Planuję ubezpieczyć dom. Mam w kilku pomieszczeniach położony parkiet, który nie należy do najtańszych. Pytanie o ubezpieczenie: czy parkiet zalicza się do elementów ruchomych czy nieruchomych? Chodzi o to, aby gdy pojawią się warunki zalania parkietu wodą czy pożaru, można było liczyć na ewentualne odzyskanie strat. Może ktoś już to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć?

  #82265
  ujipodipy
  Członek

  Z tego co wiem, to parkiet uchodzi za element stały budynku. Zresztą jak masz wątpliwości to proponuję skontaktować się z jakimś towarzystwem ubezpieczeniowym i Ci wszystko wyjaśnią.
  Zwłaszcza, że mają dosyć elastyczną ofertę i poszczególne elementy zarówno te stałe jak i ruchome możesz ubezpieczyć na różne kwoty.
  Dobra polisa ubezpieczeniowa powinna składać się też z oc oraz assistance – czyli np gdyby coś się w domu stało np problem z energią elektryczną, hydraulikiem czy nie możesz dostać sie do domu (a więc potrzebny jest ślusarz), to dzwonić na nr interwencyjny polisy i oni organizują pomoc.
  Dlatego tak istotną kwestią z mojego punktu widzenia jest wybór sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego jak np Compensa. Rzuć okiem tutaj: https://www.compensa.pl/
  Cały proces wyboru i zakupu polisy można załatwić zdalnie, przez internet.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.