Pzebarwienia na pakiecie

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #68374
  Monka
  Członek

  We wrześniu br firma położyła parkiet dębowy, który pomalowany był lakierem podkładowym Blanchon Fond Dur SO i nawierzchniowym Banchon Intensiv Mat.
  Przy odbiorze parkietu zwróciłam uwagę firmie, że są przebarwienia na parkiecie tak jakby było coś pod spodem niedomalowane. W odpowiedzi usłyszałam, że lakier podkładowy się długo wchłania ale po 2 tygodniach powinno się wyrównać. Minął ponad miesiąc i przebarwienia jak były tak są. Co może być przyczyną tych przebarwień? Czy można temu jakoś zaradzić? W załączeniu zdjęcia.

  #73823
  Maciekwawa
  Członek

  Proponuje złożyć reklamacje u firmy która wykonała montaż bo z zasady rękojmia to 24 miesięcy od ułożenia

  #73824
  Jane Doe
  Członek

  Możesz spróbować Izolant dwuskładnikowy IS 207 firmy IcA, który zazwyczaj powoduje całkowite lub prawie całkowite zlikwidowanie przebarwień

  #73825
  Umer
  Członek

  Na delikatne przebarwienia zastosuj patent z apteki. Woda utleniona – nanieś na ligninę, następnie rozetrzyj w obszarze powstałego przebarwienia.

  #73826
  imported_KasKa
  Członek

  Ja też miałam taki problem, nie mam zdjęć, ale wyglądało to mniej więcej tak:

  Woda utleniona na ligninie to dobry pomysł, tylko trzeba ją zostawić na plamie i nie trzeć. A potem dobrze osuszyć podłogę w tym miejscu, bo jak drewno przesiąknie wodą utlenioną, to koniec, po podłodze. Trzeba uważać.

  #73827
  Monka
  Członek

  Bardzo dziękuję, wszystkie zalecenia i uwagi są cenne. Firma uznała reklamację oczywiście nie wiedzą co się stało. Jedyny ból to ponowne pakowanie rzeczy i wynoszenie mebli z domu.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.