Problem z drewnianym wykończeniem na ściance przyschodowej

Forum Parkiet.pl Fora Problemy z podłogą, reklamacje, wady i usterki Problem z drewnianym wykończeniem na ściance przyschodowej

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #68541
  maselniczka
  Członek

  Witam wszystkich serdecznie.

  Jesteśmy świeżo po wykończeniu nowego mieszkania i niestety podczas prac pojawiło się kilka problemów z drewnianymi elementami.

  Jednym z nich jest drewniane wykończenie na ściance dobudowanej do schodów.

  Nasze mieszkanie jest 2 piętrowe. Na pietrze schody zabezpieczone są Ok 1,2 M dobudowana ścianka w kształcie litery L. Bardzo nie podobało nam się to, ze na górnej części jest po prostu farba, postanowiliśmy położyć tm drewniane parapety. Cała konstrukcja składa się z dwóch części, jedna długa i wąska. Druga krótka i gruba. Obie maja Ok 2,5 cm grubości. Panowie stolarze przymocowali nam je na klej.

  Niestety po Ok 2 tygodniach krótka i gruba cześć zaczęła odchodzić i wygięła się. Oczywiście zgłosiliśmy reklamacje. W odpowiedzi dostaliśmy informacje, ze wygięta deska zostanie przywiercona do dobudówki.
  Mało tego, duża deska położona na półpiętrze schodów również się wygięła – tutaj zaproponowali jakieś naciągi. Posiadamy jeszcze 3 takie drewniane parapety – przy oknach oraz dobudówka nad wc. Wszystkie są ok, nic się nie wygięło. Każdy przyklejony.

  Zaczynamy już powoli wątpić w kompetencje naszych fachowców, dlatego chcielibyśmy zasięgnąć porady na forum. Czy rozwiązania, które proponują są ok? Nie ukrywam, ze wolałbym żeby nie rozwiercali nam ścianki przy schodach…

  Z góry dziekuje za fachowe odpowiedzi, wklejam zdjęcie problemu.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.