Podłoga drewniana czy panele?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
 • Autor
  Wpisy
 • #68205
  Maja
  Członek

  Czytam sobie forum i czytam i doceniam fascynatów naturalnego drewna… Chociaż, przyznaje, nie rozumiem. Nie lepiej wybrać tanie, równie cudne, drewnopodobne panele?

  #69924
  karolinawys
  Członek

  Pytanie wydaje się być retoryczne. Drewno jest trwałe, solidne, pięknie wygląda. Panele podłogowe nie zastąpią nigdy naturalnych desek podłogowych.

  #69925
  Karina
  Członek

  Zgadzam się. Kiedy urządzaliśmy się, to też na początku szkoda nam było trochę pieniędzy i kupiliśmy panele. Po kilku latach wyglądały strasznie.

  #69926
  karolinawys
  Członek

  Dokładnie, nie wspominam już o tym, że o jakości paneli podłogowych przekonasz się już podczas ich montażu. Aż strach pomyśleć z czego są zrobione ;)

  #69927
  Radoslaw
  Członek

  Ja wam polecam takie panele drewniane Finishparkiet. Uważam, że to świetny kompromis pomiędzy drewnianą podłogą z litego drewna a sztucznymi panelami. Mam u siebie taką podłogę (Finishparkiet Dąd Natura) już od 5 lat i wygląda pięknie. Nie rozsycha się, nie paczy, po prostu leży i ładnie sobie wygląda:)

  #69928
  Jagus
  Członek

  Zdecydowanie podłoga drewniana… Panele są słabej jakości, szybko się psują np od wody podczas mycia.
  Ja mam panele w mieszkaniu niby najwyższa klasa a po roku użytkowania do niczego się nie nadają W niektórych miejscach się uniosły, mają jakieś dziwne wybrzuszenia i są przerwy na kilka milimetrów między nimi.
  Po nowym roku chcę je wymienić na drewno.

  #69929
  Isanka
  Członek

  No ja właśnie mam ten problem…
  Panele czy parkiet?

  #69930
  bartosz.sobol
  Członek

  Parkiet zdecydowanie i do tego białe listwy. Dużo lepiej to będzie wyglądać. Podobają mi się całe białe wnętrza- światło ładnie się rozprasza i wyglądają na większe niż są. Takie wnętrze jak to na zdjęciu by mi się marzyło.
  [attachment=0:3kop59v5]b1ae8952b864ea9f8d0273ea29baabe4.jpg[/attachment:3kop59v5]

  #69931
  sarkoidoza
  Członek

  Biała podłoga drewniana ładnie wyglada ale na zdjęciu. Będzie się strasZnie kurzyć i niszczyć wg mnie. Brązowe i ciemnobrązowe odcienie są najbardziej praktyczne i bardziej eleganckie. ja zawsze będę wybierać podłogi od paneli. Warto zainwestować kilkaset złotych więcej, ale mieć trwałą podłogę przez 15 czy nawet 20 lat niż wymieniać cały czas. Moja podłoga kupowana i kładziona ( przez firmę Edal) ma już ponad 4 lata i wygląda jakbyśmy ją dopiero położyli

  #69932
  Mania
  Członek

  To że szybciej się je kładzie nie znaczy że są lepsze. Tylko koszty przemawiają na korzyść paneli. Wytrzymałość już nie.

  Prosty przykład gdy zamoknie Ci podłoga.

  Dobrze polakierowane drewno naturalne nie sprawi takiej przykrej niespodzianki.

  #69933
  Max
  Członek

  Podobnie jest z wytrzymałością niektórych parkietów, a może raczej lakierów do parkietu. Spójrzcie po jakimś czasie na klepki które znajdują się przy oknie na balkon albo taras. W tym miejscu parkiet jest narażony na duże nasłonecznienie i różnicę temperatur. Efekt może być taki:

  #69934
  LG-LG
  Członek

  Ja bym się nie zastanawiała. Jak dla mnie tylko i wyłącznie drewno. Oczywiście dobrej jakości. Zauważ, że panele jak się uszkodzą, to właściwie nie ma opcji naprawy, a drewno zawsze można po jakimś czasie przecyklinować, przy okazji zmienić kolor podłogi. Bardzo spodobała mi się akacja w kolorze cognac.

  #69935
  Truba
  Członek

  Panele są tylko pozornie tańsze. Jak się zniszczą to trzeba je całkowicie wymienić a parkiet i inne rodzaje drewnianej podłogi można odnawiać w nieskończoność.

  Nawet taka stara ze szparami wygląda świetnie, czego nie można powiedzieć o starych, zniszczonych panelach

  #69936
  formaistyl
  Członek

  Deski podłogowe czy drewniany parkiet to dużo lepsza inwestycja, ponieważ gdy stracą swój pierwotny wygląd można je za każdym razem cyklinować i będą wyglądały jak nowe. Jeśli panele podłogowe się zniszczą, to nadają się wyłącznie do wymiany. A poza tym drewno jest po prostu piękne

  #69937
  Gobrom
  Członek

  Jeśli jest problem z finansami to panele będą ok, można wybrać naprawdę ładne. Natomiast jeśli finanse nie stanowią kłopotu to tylko drewno. Lepsze pod każdym względem :)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.