Podłoga babmusowa

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #68242
  Kazimiera
  Członek

  Czy bambusowa podłoga jest dobra….bo mi się wydaje, ze jest miękka, a mąż mówi, ze wszystkie są miękkie.

  #71074
  yoola1984
  Członek

  Ostatnio gdzieś natknąłem się na zdjęcie podestu na którym jako deski tarasowej użyto prasowanego bambusa, tłumacząc że podłoga z niego jest znacznie twardsza od dębowej. Na ile to prawda, tego nie wiem.

  #71075
  Centhenia
  Członek

  Podłoga bambusowa wcale nie jest twarda i dobra. Rysuje się okropnie. Lepiej sobie zakupić dobrą drewnianą podłogę w jakiś dobrym e-sklepie np. http://mjpodlogi.pl/ ostatnio kupowaliśmy podłogi do przedopokoju fajne ciemne drewno, do tego środki, a bambus jeszcze raz odradzam – znajomy położył i reklamował bo miał pełno rys.

  #71076
  KasiaW1984
  Członek

  Podłoga bambusowa jest bardzo twarda, o wiele twardsza niż np. dębowa. Ale bambus nie jest drewnem tylko trawą, i żeby wytworzyć z niego deseczkę należy go specjalnie obrabiać i formować w prasach. Przez to materiał uzyskuje bardzo wysokie wytrzymałości na ściskanie. Problem zarysowań na parkiecie nie dotyczy więc samego bambusa ale lakieru wykańczającego jego powierzchnię. Żeby uniknąć zarysowań i przetarć lakieru należy parkiet bambusowy często pielęgnować profesjonalnymi preparatami do czyszczenia i pielęgnacji lakierowanych posadzek drewnianych. Należy przy tym pamiętać, że bambus nie lubi wody i wilgoci, a więc pod wpływem tych czynników pęcznieje i ulega deformacji.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.