Płytki inspirowane drewnem. Co sądzicie?

Forum Parkiet.pl Fora Inspiracje, wystrój wnętrz, nowości Płytki inspirowane drewnem. Co sądzicie?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 44)
 • Autor
  Wpisy
 • #68199
  stasinek
  Członek

  Mam salon połączony z kuchnią i zastanawiam się nad położeniem w salonie drewnianej podłogi, a w kuchni płytek drewnopodobnych, gdyż wydaje mi się to bardziej praktycznym rozwiązaniem. Czy ktoś ma może takie połączenie? Jak to wygląda? Jak prezentują się płytki imitujące drewno i jak sprawdzają się w użytkowaniu? Jak u Was sprawa wygląda z pielęgnacją podłogi drewnianej?

  #69682
  Lara
  Członek

  Jak dla mnie płytki to płytki, a drewno to drewno. Płytka drewnopodobna nie odda głębi drewna, nie będzie tez odbijać światła, a do naturalnego wyglądu podłogi drewnianej będzie jej wielce daleko. Jeśli chodzi o praktyczność, to deski drewniane też świetnie sprawdzają się w kuchni. Ja w kuchni mam merbau – nie tylko świetnie się prezentuje, ale też sprawdza w użytkowaniu!

  #69683
  Milena
  Członek

  Do kuchni z rodzimego drewna sprawdzi się np. buk, dąb, klon czy . Jeśli chodzi o Drewno egzotyczne, polecam: badi, jakoba, merbau, doussie, brazylijską wiśnię. Najlepiej stawiać na I gatunek. Drewno powinno mieć jednolitą barwę i nie powinno mieć sęków, to ważne, gdyż pod wpływem wilgoci sęki mogą zacząć wypadać. I jeszcze kwestia koloru, zasada jak we wszystkim – na ciemnej podłodze będzie bardziej widać brud i kurz. Mam nadzieję, że pomogłem.

  #69684

  Ja za to lubię takie połączenia. Podoba mi się np te płytki w łazience poniżej. Co sądzicie?
  [attachment=0:3qtdmfip]plytki drewnopodobne w lazience.jpg[/attachment:3qtdmfip]
  [attachment=1:3qtdmfip]drewnopodobne plytki w lazience.jpg[/attachment:3qtdmfip]

  #69685
  Hana
  Członek

  A ja mam płytki drewnopodobne i jestem z nich bardzo zadowolona, wyglądają pięknie, a wszyscy, którzy do mnie przychodzą na pierwszy rzut oka myślą, że to parkiet ;) Druga rzecz, to chyba nie mogłam sobie wyobrazić materiału, który byłby tak łatwy w utrzymaniu. Przejeżdżam wilgotnym mopem i gotowe, a i nie musze się martwić o wgniecenia czy nadmierną wilgotność.

  #69686
  Lara
  Członek

  Jeśli chodzi o połączenie, jeśli nie chcesz podłogi drewnianej w kuchni, wybierz gres, myślę, że to dużo lepsze połączenie, niż podłoga drewniana z czymś co przypomina drewno.

  #69687
  stasinek
  Członek

  A podłoga z płytek drewnopodobnych w salonie i kuchni? Hmm? Co myślicie? Czytam o podłodze drewnianej i chyba więcej z nią zachodu.. Chciałbym coś praktycznego… Sam nie wiem… Pomocy!

  #69688

  A co Ci się bardziej podoba? Płytki są zimne, i salon przez to może wydawać się mniej przytulny. Na pewno są łatwiejsze w utrzymaniu, ale efekt, będzie się miał nijak do tego jak prezentuje się podłoga drewniana.

  #69689
  Maja
  Członek

  Moja siostra zdecydowała się na płytki drewnopodobne, bo ma małe dzieci i chciała zaoszczędzić sobie ewentualnych renowacji parkietu, ale szczerze, wyglądają one słabo. Drewno nadaje mieszkaniu charakter, jest dużo cieplejsze i solidniejsze. Co do pielęgnacji, wcale nie jest ona tak skomplikowana, wystarczy wybrać środki wysokiej jakości do pielęgnacji drewna.

  #69690
  jurajka
  Członek

  Ja lubię klasyczne rozwiązania , dlatego wybrałabym jeden materiał do całości, szczególnie, jeśli są to przestrzenie otwarte. Oczywiście wybrałabym drewno, takie, które jest odporne na wysoką wilgotność i mechaniczne uszkodzenia np. merbau. Ważne jest tez wykończenie, dobrze zabezpieczone przed wilgocią, plamami z wody, brudem i kurzem jest drewno olejowane

  #69691
  Radek45
  Członek

  Ja lubię klasyczne rozwiązania , dlatego wybrałabym jeden materiał do całości, szczególnie, jeśli są to przestrzenie otwarte. Oczywiście wybrałabym drewno, takie, które jest odporne na wysoką wilgotność i mechaniczne uszkodzenia np. merbau. Ważne jest tez wykończenie, dobrze zabezpieczone przed wilgocią, plamami z wody, brudem i kurzem jest drewno olejowane.

  #69692
  carolek
  Członek

  Eeeej… no toście mnie zaskoczyli! Wypadające sęki z drewna? Pierwsze słyszę!

  #69693
  stasinek
  Członek

  Już wiem coś więcej. Poczytałem, poszukałem. Faktycznie przy źle dobranym drewnie do wilgotnego pomieszczenia może się wiele zdarzyć. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek lepiej zainwestować w drewno egzotyczne. Deski egzotyczne są wyjątkowo odporne na wahania temperatury i zmienną wilgotność. Troszkę to kosztuje, ale kiedy porówna się deski z płytkami, to (nie oszukujmy się) płytki nigdy nie dadzą takiego efektu jak piękne naturalne drewno.

  #69694
  carolek
  Członek

  Ja też mam małe dzieci, co chwila na podłodze ląduje jakiś sok lub jedzenie. Podobnie myślę o płytkach, ale drewniane deski mają tyle uroku! Z drugiej strony: czy wytrzymałość płytek to nie mit? Jak coś ciężkiego spadnie (jakiś garnek czy miska), to przecież też mogą pęknąć. Wiem co mówię, sama mam kilka odprysków od uderzenia garnka czy pokrywki. 😯

  #69695
  stokrota
  Członek

  Ja w tej chwili mam właśnie płytki, które wyglądają jak drewno i jestem zadowolona. Wydaje mi się, że mniej się kurzą, no i nie muszę dbać o nie jak o drewno.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 44)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.