Parkiet warstwowy jak układać? Opinie, wskazówki, rady

Forum Parkiet.pl Fora Podłogi drewniane, wybór podłogi z drewna, rodzaje i montaż Parkiet warstwowy jak układać? Opinie, wskazówki, rady

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #68191
  felikskot
  Członek

  Witam wszystkich! Zakupiłem niedawno 30m2 parkietu warstwowego (finishparkiet dąb rustic). Mam zamiar go sam zamontować, ale chciałem się najpierw upewnić jaka jest najlepsza metoda. Słyszałem że parkiet gotowy można montować bezklejowo (pływająco) tak jak panele. Co o tym sądzicie? Duża oszczędność na kleju, ale czy nie kosztem trwałości?
  Z góry dzięki za pomoc.

  #69503
  Milena
  Członek

  Do parkietu warstwowego podchodzi się różnie. Można ułożyć go jako podłogę pływającą, albo po prostu przykleić. Czemu Pan pyta? Sam Pan układa? Radziłbym wziąć do tego fachowca, żeby mogł ocenić jakość podkładu, zmierzyć wilgotność żeby nie było potem problemu z podłogą.

  #69504
  Radoslaw
  Członek

  Ja bym się w życiu nie podjął sam takiej roboty! Za taką oszczędność można nieźle zapłacić w przyszłości jak zaczną wychodzić wszystkie usterki.

  #69505
  felikskot
  Członek

  Witam ponownie. Jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy, która świadczy takie usługi i mam mętlik w głowie. Sam już nie wiem jak do tego podejść..

  #69506
  Radoslaw
  Członek

  Czego nie wiesz? Czy chcesz parkiet, czy jaką technikę układania wybrać? Parkiet warstwowy kładzie się raczej prosto. W zależności od jakości parkietu i usługi koszt to 150-200 zł za kompleksową usługę: parkiet warstwowy + grunt + klej + układanie

  #69507
  felikskot
  Członek

  Właśnie poszperałem trochę w internecie i widzę, że metoda przyklejania parkietu warstwowego ma więcej zwolenników. Stabilność, brak efektu stukania. Czy ogrzewanie podłogowe robi różnice jeśli chodzi o sposób montażu? Na ten temat nie nic mogłem znaleźć

  #69508
  MagdalenaKa
  Członek

  Czemu nie pisałeś człowieku od razu, że masz podłogówkę? Jeśli tak, to tylko klejony! Pomyśl też ile szczelin unikniesz przy klejeniu parkietu! Poza tym klejony możesz cyklinować, a pływający już nie, bo sprzęt może zniszczyć całą mniej stabilną konstrukcję. Ja bym się już nie zastanawiał na Twoim miejscu.

  #69509
  Gamon
  Członek

  Na pewno w przypadku takiego wzoru dużą istotę odgrywa dobry montaż, tak aby z podłogi można było korzystać przez lata w dobrym stanie. Ja dopiero zapoznaję się z parkieciarstwem i widzę, że to nie jest takie sobie układanie. Układaniu parkietu warstwowego jeszcze bym się nie chciał podejmować.

  #69510
  codesnipper
  Członek

  Parkiet warstwowy? Ale teraz to nie jest chyba jakoś szczególnie popularne i odchodzi się powoli od tego?

  #69511
  luk88
  Członek

  Mi zawsze takie pakiety warstwowe układa kuzyn bo jest specjalistą w tej dziedzinie

  _______________________________
  african mango

  #69512
  Kamilex
  Członek

  Przecież dzisiaj znaklezienie dobrego fachowca od parkietów to nie jest jakiś większy problem, więc w czym rzecz?

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.