Parkiet egzotyczny zalety i wady

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #68198
  Tolek
  Członek

  Podoba nam się z żoną drewno egzotyczne i zastanawiamy się nad jego położeniem podłogi drewnianej w całym mieszkaniu, włącznie z pokojem dziecka i łazienką. Myślimy o Merbau, możecie powiedzieć jakie są różnice między drewnem egzotycznym, a krajowym? Które jest trwalsze i lepsze w eksploatacji?

  #69668
  Arek
  Członek

  To zależy, jakimi środkami dysponujesz J Jeśli podchodzisz do tematu oszczędnie wybierz drewno krajowe, a do tego dobrej jakości i mocny lakier nawierzchniowy. Jeśli jesteś w stanie wydać nico więcej, wybierz Drewno egzotyczne – moim zdaniem wygląda bardziej efektownie i robi wrażenie

  #69669
  Tolek
  Członek

  Dzięki, wiem, że parkiet egzotyczny wygląda bardziej efektownie, dlatego właśnie się nad nim zastanawiam. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest droższe, chodzi mi raczej o dane techniczne, użytkowanie, jakość, wytrzymałość itp.

  #69670
  Radek45
  Członek

  Egzotyk jest bardziej trwały od naszego rodzimego drewna i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne – wiem z doświadczenia i również mam dzieci, a przy nich jakość i trwałość to podstawa przy wyborze czegokolwiek, jeśli się chce, aby służyło przez lata ;) Poza tym podłoga z drewna egzotycznego dobrze tłumi dźwięki i podobno nie wywołuje alergii. Merbau jest jednym z najlepszych gatunków do stosowania na podłogi jest to gatunek twardy i co ważne bardzo stabilny – polecam, jak dla mnie same zalety!

  #69671
  karolinawys
  Członek

  Podczas wyboru drewna, radzę podejść dość ostrożnie, dlatego, że właściwości egzotyków różnią się od właściwości naszego lokalnego drewna. Egzotyk musi być dobrze wysuszony – trzeba szukać sprawdzonego dostawcę tego drewna. samo położenie również wymaga więcej uwagi, dlatego radzę wziąć porządną ekipę, która nie tylko zna się na kładzeniu podłogi drewnianej, ale właśnie tego konkretnego gatunku. Polecam teak, sprawdzi się również w łazience.

  #69672
  Arek
  Członek

  Egzotyki w przeciwieństwie do krajowych odmian mają lepsze parametry techniczne i w dużo mniejszym stopniu reagują na zmiany wilgotności. Dobra opinią cieszą się doussie, tek, merbau, iroko.

  Na pierwszy rzut oka widać że parkiet z drewna egzotycznego jest bardziej trwały i odporny na wypaczanie niż krajowy parkiet.

  #69673
  Radek45
  Członek

  Ważne jest też jak pomieszczenie, w którym chcesz położyć podłogę egzotyczną jest nasłonecznione, pod wpływem promieni UV, po pewnym czasie barwa niektórych gatunków może ulec zmianie. Przed zmianą barw chroni podłogę specjalistyczny podkład pod lakier.

  #69674
  chemwood
  Członek

  Tego nie wiedziałam.

  #69675
  markris
  Członek

  Trochę ciekawych informacji na temat drewna egzotycznego znalazłam tutaj: http://forum.leroymerlin.pl/forum/parki … 84293.html :) Moim zdaniem wygląda on super w domu, tylko trzeba uważać przy dobieraniu odpowiednich dodatków do mieszkania, by wszystko nie wyglądało za bardzo kiczowato :)

  #69676
  sarkoidoza
  Członek

  Parkiet egzotyczny jest trochę droższy, ale ma piękne wzory i kolory. Moim zdaniem warto :)

  #69677
  bunia91
  Członek

  Jak chcecie mieć egzotyczną podłogę drewnianą w rozsądnej cenie to polecam Wam kupić deski dębowe koloryzowane i stylizowane na różne egzotyczne gatunki drewna. Kilka przykładów poniżej :) Te zdjęcia są ze strony producenta Woldrew. Oczywiście, nie tylko oni takie robią, ale akurat te mogę polecić bo mamy je w bardzo dobrej cenie. Więcej info na priv albo pod nur tel. 601 31 74 11 (montaż w warszawie i okolicach lub wysyłka samych desek)

  #69678
  Mania
  Członek

  Wygląda dobrze tylko nadal jest to dąb który będzie miał mniejszą odporność na wilgoć niż chociażby tek.

  A w przypadku porównania cen obu tych materiałów różnica nie jest tak duża.

  Wygląd według mnie też o wiele lepszy.

  #69679
  Beniowelove
  Członek

  zależy od tego jakie masz meble i ogólnie wystrój mieszkania… jeśli chcesz zaoszczędzić trochę to wybierz drewno krajowe plus porządny mocny lakier nawierzchniowy, jeśli nie liczysz się z kosztami to wybierz drewno egzotyczne( wygląda bardzo efektownie)

  #69680
  bunia91
  Członek

  Egzotyczne parkiety są droższe głównie ze względu na transport i cło. Mimo wszystko uważam że warto zainwestować w drewno egzotyczne np. Doussie. Dobrym rozwiązaniem jest np parkiet gotowy / warstwowy bo płaci się za niego mniej a i tak wygląda jak lity egzotyk. Przykład tutaj: Finishparkiet Doussie https://parkiet.pl/podlogi-drewniane/26-finishparkiet-doussie.html

  #69681
  Najwan
  Członek

  Popatrz sobie tutaj

  viewtopic.php?f=1&t=208

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.