panele pod ogrzewanie podłogowe

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 104)
 • Autor
  Wpisy
 • #68662
  Zenon123
  Członek

  Jak myślicie, czy panele podłogowe można kłaść na podłogę na której jest zamontowane ogrzewanie podłogowe?

  #79657
  jadwiga
  Członek

  Spokojnie, to tylko mit, że na ogrzewanie podłogowe mogą być jedynie płytki. Spokojnie można położyć panele podłogowe, tylko trzeba wcześniej poinformować projektanta, żeby wszystko dobrze rozplanował :)

  #79658
  ppp
  Członek

  Generalnie na ogrzewanie podłogowe sprawdzą się panele laminowane. Tylko trzeba wybrać odpowiedni podład – sprawdzi się cienka pianka, folia i tektura falista. No i trzeba pamiętać o odpowiedniej grubości podkładu – nie powinien on być grubszy niż 3 mm.

  #79659
  nova00
  Członek

  Warto też pamiętać, żeby brać AC3 albo AC4 bo są zwyczajnie trwalsze ;)

  #79660
  KasiaK
  Członek

  Dobrze jest też zwrócić uwagę na grubość paneli, jeśli chcemy je kłaść na ogrzewanie podłogowe, powinny mieć grubość ok. 8-9 mm

  #79661
  Rezystor100
  Członek

  Planując zainstalowanie ogrzewania podłogowego i szacując na ile będzie efektywne, należy wziąć pod uwagę, jaką podłogę wybieramy. Najlepiej (najbardziej ekonomicznie!) takie ogrzewanie działa pod panelami winylowymi. Bardzo dobrze przewodzą ciepło, dzięki niskiemu oporowi cieplnemu winylu. Ogrzewanie jest więc skuteczne i oszczędne. Na polskim rynku panele winylowe wysokiej jakości i trwałości produkuje między innymi Arbiton. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym i własciwosciom użytkowym nadają się one do położenia w całym mieszkaniu lub domu.

  #79662
  jadwiga
  Członek

  Ogólnie jak decydować się na ogrzewanie podłogowe i panele to najlepiej stawiać na ogrzewanie wodne – łatwiej jest dobrać panele ;)

  #79663
  mstawskam
  Członek

  Ja bym też polecał to ogrzewanie wodne, bo choć kosztuje więcej, to patrząc pod kątem kilku-kilkunastu lat to jest już się to opłaca. A co do samych paneli to bym radził wziąć AC3/AC4 przeznaczone do montażu na ogrzewanie podłogowe :)

  #79664
  Iwonaka
  Członek

  Ogólnie decydując się na ogrzewanie podłogowe i panele należy zapewnić przede wszystkim równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni podłogi oraz możliwość jej regulacji w zalecanym przez producenta paneli zakresie eksploatacyjnym, jeśli chcemy, żeby nam panele długo posłużyły.

  #79665
  potwisn
  Członek

  Pewnie, że można kłaść, tylko najlepiej wybierać jest nowoczesne laminowane panele podłogowe, poinformować o tym projektanta, aby uwzględnił to przy projekcie, no i jeszcze zawczasu rozplanować, gdzie meble mają stać ;)

  #79666
  Mateusz J.
  Członek

  Ja też bym raczej chyba polecał parkiet lub w ostateczności płytki, o wiele mniej z tym zachodu.

  #79667
  bilder
  Członek

  ah ja mam panele podrzewane jezu ja sobie teraz życia nie wyobrażam bez tego! szczególnie,że chodzę w domu boso a zimą pewnie nieźle bym marzła…

  #79668
  Dywania Pl
  Członek

  Panele i ogrzewanie podłogowe, jak dobrze zrobione to super sprawa, polecam ;)

  #79669
  Michal12
  Członek

  Generalnie trochę zachodu jest z panelami i ogrzewaniem podłogowym, ale warto :D

  #79670
  BarbaraG
  Członek

  Fajna sprawa z tym ogrzewaniem, tylko trzeba myśleć o tym na etapie projektowania, żeby wykonujący projekt wszystko uwzględnili.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 104)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.