panele pod ogrzewanie podłogowe – na co zwrócić uwagę?

Forum Parkiet.pl Fora Ogrzewanie podłogowe panele pod ogrzewanie podłogowe – na co zwrócić uwagę?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #68512
  Kamilex
  Członek

  Mam pytanie, bo chcę zastosować panele pod ogrzewanie podłogwe. Na co zwrócić uwagę, patrząc na temat tak „od spodu”, bo normalnie wiadomo – klasa ścieralności, warstwy ochronne. A pod kątem umieszczenia ich na ogrzewaniu podłogowym?

  #77381
  uzekef
  Członek

  Przede wszystkim panele muszą być wyraźnie przeznaczone na podłogówek przez producenta. Po drugie rurki od ogrzewania musza być pod cała podłoga, nie pod fragmentem, wtedy panele nie będą się rozsychać.

  #77382
  Benjamin
  Członek

  Dokładnie – to określają producenci. No i jeszcze co do rurek to muszą byćjednolite, lepiej nie łączyć rurek

  #77383
  kamil908te
  Członek

  A czy jeśli planuję zamontować takie ogrzewanie infrared to również potrzebuję do tego jakichś szczególnych paneli? Czy mogą być zwykłe?

  #77384
  Rezystor100
  Członek

  Z ogrzewaniem podłogowym bardzo dobrze współpracują panele winylowe (panele LVT) np. Arbiton. Można wybrać wariant imitujący drewno bądź kamień. Ich dużym plusem jest naturalny szlachetny wygląd i wodoodporna powłoka. winyl bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu korzystanie z podłogówki jest ekonomiczne i pozwala na wygenerowanie realnych oszczędności.

  #77385
  klaudita
  Członek

  Z tego co wiem, takie panele z przeznaczeniem na ogrzewanie podłogowe są dosyć drogie. Może więc lepiej pomyśleć o deskach? Drewno jest ponadczasowe, a odpowiednio pielęgnowane przetrwa wiele, wiele lat. Jestem w temacie, bo sama szukam materiału do domu i też będę miała podłogówkę. Póki co najbardziej skłaniam się ku takim deskom: https://dlh.pl/podloga-2-warstwowa-cham … l?___SID=S. Ze względu na warstwową budowę można stosować je na ogrzewaniu podłogowym. Zerknij na stronę producenta, bo ma całkiem spory wybór.

  #77386
  benedykciu
  Członek

  Również planujemy ogrzewanie podłogowe, ale jedynie w niektórych pomieszczeniach. Nasza ekipa tłumaczyła nam ostatnio, że nie wszędzie jest to opłacalne. Jakie płyty podłogowe kładliście pod instalację? Nasi budowlańcy współpracują z Hirsch Porozell http://www.hirsch-porozell.pl/plyty-podlogowe-produkcja-ze-styropianu-spienionego.html. Znacie tego producenta? Mają produkty dobrej jakości?

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.