Ogrzewanie wodne czy elektryczne?

Forum Parkiet.pl Fora Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie wodne czy elektryczne?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #68415
  formaistyl
  Członek

  Witam! Jesteśmy w trakcie budowanie domu i już praktycznie zdecydowaliśmy, że robimy ogrzewanie podłogowe. Nie możemy się jednak zdecydować czy ma być elektryczne czy wodne. Stad moja prośba o wasze opinie

  #75119
  pancerniak
  Członek

  Z tego co wiem, elektryczne ogrzewanie może być głównym ogrzewaniem w domu. Koszt założenia go jest niższy niż wodnego, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że potem w czasie używania to rachunki za prąd niestety wychodzą i to bardzo. Zresztą tu masz zestawione wszystkie koszty: http://www.eltom-ogrzewanie.pl/ile-kosztuje-elektryczne-ogrzewanie-podlogowe/

  #75120
  Gobrom
  Członek

  Ale to ogrzewanie podłogowe ma być ogrzewaniem podstawowym? Bo jeśli tak to tylko elektryczne ale trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za prąd. Jeśli nie to wybrałbym wodne, jest dużo tańsze.

  #75121
  Ekspert_Bondex
  Członek

  Warto też sprawdzić wcześniej, czy dla danego rodzaju podłogi jest możliwe takie lub inne podgrzewanie, można poszukać w internecie albo poradzić się eksperta przed rozpoczęciem prac:)
  http://muratordom.pl/tagi/wodne-ogrzewa … owe,10454/

  #75122
  Domelka
  Członek

  Ja mam w łazience i sieni w domu ogrzewanie podłogwe elektryczne, jeśli chodzi o funkcjonowanie w sezonie zimowym sprawdza się rewelacyjnie, a nie obserwujemy jakiegoś drastycznego skoku rachunków.

  #75123
  wygana
  Członek

  Znalazłam taki artykuł, może rozwieje trochę wątpliwości
  http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewa … _2854.html

  #75124
  antex
  Członek

  Nie znalazłam wątku na temat tego jakiej firmy rurki wybrać do ogrzewania podłogowego, moglibyście mi coś podpowiedzieć. Kolejne moje pytanie czy używać rurek termozgrzewalnych czy proponujecie jakieś inne rozwiązanie ???

  #75125
  antex
  Członek

  Jaką temperaturę nastawić na piecu przy ogrzewaniu podłogowym, żeby nie zniszczyć sobie całej instalacji.

  #75126
  Doe
  Członek

  @bedobe12 napisał:

  Ale to ogrzewanie podłogowe ma być ogrzewaniem podstawowym? Bo jeśli tak to tylko elektryczne ale trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za prąd. Jeśli nie to wybrałbym wodne, jest dużo tańsze.

  Faktycznie, przy elektrycznym podstawowym wysokie koszta energii to chyba ewidentnie największy minus. Czasem aż można „przysiąść” jak rachunek przychodzi.

  #75127
  tomaszuszew
  Członek

  An elektryczne ogrzewanie warto się zdecydować, jeśli cały dom mamy ogrzewany prądem. Wtedy można pokombinować ze specjalnym piecem, panelami słonecznymi, fotowoltaiką i koszty są mniej więcej takie same jak każdego innego ogrzewania. A jak tylko podłogówka w reszcie mieszkania ogrzewanie wodne z piecem np na gaz, to to się w ogóle nie opłaca.

  http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgr … -jego-wady

  #75128
  Joanna1979
  Członek

  Ogrzewanie elektryczne według mnie lepsze jeżeli mówimy już o ogrzewaniu podłogowym. Świetna sprawa i naprawdę duże możliwości. Pod względem kosztów nie powinno być zbyt drogo, szczególnie jeżeli dom jest dobre zaizolowany i nie ma strat ciepła.

  #75129
  antex
  Członek

  Ogrzewanie elektryczne ma tę przewagę, że nie wymaga całej skomplikowanej instalacji, więc sprawdza się w remontowanych wnętrzach. Podłoga nie wymaga znacznego podnoszenia poziomu, co ma miejsce w przypadku ogrzewania wodnego. To ostatnie jest jednak tańsze w eksploatacji i można zastosować tzw. system mieszany, czyli w połączeniu z kaloryferami. Ja bym się decydowała na wodne.

  #75130
  patykinio85
  Członek

  Też stawiam na ogrzewanie wodne, a to głównie ze względu na wysokie koszty ogrzewania elektrycznego. Może i jego jego instalacja jest niedroga, ale już użytkowanie tak. A przy ogrzewaniu wodny za pomocą kotła gazowego i instalacja i użytkowanie są w przystępnej cenie.

  #75131
  uzekef
  Członek

  Na większych powierzchniach tylko wodne, ale np w łazience rozważyłabym elektryczne. Żeby mozna było je uruchomić także w chłodne dni latem, bez konieczności włączania całej instalacji CO

  #75132
  Benjamin
  Członek

  Wodne jest bardziej ekonomiczne, ale też trochę bardziej kontuzyjne

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 23)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.