Ogrzewanie podłogowe elektryczne opinie

Forum Parkiet.pl Fora Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe elektryczne opinie

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #69020

  Ogrzewanie podłogowe elektryczne opinie – to właśnie mnie interesuje w tym temacie :)

  #82370

  O super temat! Właśnie tak myślę duzo nad ogrzewaniem podłogowym, a to elektryczne coraz bardziej ostatnio zyskuje na popularnosci :) Myślę, zeby położyć elektryczne maty grzewcze, jakie macie opinie na ten temat? Warto wybierać te maty czy lepiej te przewody polozyc?

  #82371
  imported_ted.ik
  Członek

  Jeśli chodzi o elektryczne ogrzewanie podłogowe i opinie na jego temat to chętnie podzielę się swoją ;) Dla mnie to super rozwiązanie, szczególnie w przypadku remontu, mozna je położyć bez ingerencji w obecny system grzewczy, jedynym mankamentem bedzie oczywiście zrywanie podłogi, no ale jak to mówią, coś za coś. Te maty to też fajna sprawa, można je sobie fajnie podocinać, oczywiście tam gdzie nie ma przewodów grzewczych ;) No jedyne ogranicznenie to wykonczenie podłogi, no i też z ilością mebli trzeba się jednak ograniczcyć :) No i w sumie łatwiej jest w ogrzewaniu elektrycznym kontrolować temperaturę pod nieobecnośc domownikow w porównaniu do wodnego ogrzewaia podłowogwego ;)

  #82372

  No jak przeczytałem taka fajną pozystywną i rzezcową opinię na temat ogrzewania podłogowego elektrycznego, sam się poważnie zacząłem zastanaiwać czy by nie położyć go u siebie ;) Może mi pomożecie podjąć ostateczną decyzję i podpowiecie, jak się kształtują koszty eksploatacji, bo przeszukałem chyba całe forum i nic na ten temat nie znalazlem :(

  #82373

  A jak już poruszony został temat mat grzejnych na forum, to zastanawia mnie czy można je kłaść pod panele? Niby coś czytałem że podłogówkę można kłaść pod panele, ale zastanawia mnie jak to jest z tymi matami… Trzeba to jakość specjalnie zabezpieczać?

  #82374

  Ja generalnie ekspertem wielkim nie jestem ale ogrzewanie podłogowe maty elektryczne to coś o czym czytam bardzo dużo. Opinie są bardzo różne w zasadzie, ale ja jestem bardziej zwolennikiem niż przeciwnikiem.

  #82375
  imported_Rudy
  Członek

  mata grzewcza podłogowa opinie z mojej strony są jak najbardziej pozytywne. wiele osób na to narzeka ale ja sobie tak naprawdę to chwalę. jest bardzo przyjemnie ciepło, zimą to się bardzo docenia!

  #82376
  imported_druid
  Członek

  podłogówka elektryczna opinie jakie chcecie znać na ten temat to moim zdaniem warto. Mam u siebie i to już kilka lat i powiem szczerze, że jestem zadowolony i nie narzekam , nie miałem żadnych problemów

  #82377

  @geniusz502 napisał:

  A jak już poruszony został temat mat grzejnych na forum, to zastanawia mnie czy można je kłaść pod panele? Niby coś czytałem że podłogówkę można kłaść pod panele, ale zastanawia mnie jak to jest z tymi matami… Trzeba to jakość specjalnie zabezpieczać?

  Dobre pytanie! Swego czasu zamarzyło mi się też takie elektryczne ogrzewanie podłogowe i myślałam właśnie o matach i musiałam szukać opinii i przeszukiwać forum, zeby sie dowiedzieć czy można czy nie można kłaść maty pod panele ;) Ogólnie można je klaść pod panele – ale to musi być specjalna mata grzewcza z folii aluminiowej, bo zapewnia ona odpowiedni rokład temperatury. Maty nie trzeba jakoś specjalnie zabezpieczać. Kładzie się ją między pianką wygłuszającą a panelami. A no i maty montuje się na sucho bez żadnego kleju ;) Mam nadzieję że pomogłam :)

  #82378
  Wiktor.
  Członek

  O! A jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne podłogowe, to ktoś tu już na forum poruszył temat przewodów… O tych matach trochę coś czytałam, ale interesuje mnie jak to z tymi przewodami? Jak wygląda ich kładzenie czy to jakoś trzeba specjalnie zabezpieczac? :)

  #82379

  Jeśli chcesz kupić części do zamontowania ogrzewania w swoim domu to ja mogę polecić taśmy dylatacyjne . ta hurtownia doradziła mi w wyborze części, mają oni również różne rury które pomogą ci dopasować do twojego projektu ogrzewania. Na wysokim poziomie mają te części dzięki czemu mój system jest bardzo wydajny.

  #83628
  MP
  Uczestnik

  A może ktoś powiedzieć jak to wychodzi cenowo? Chodzi o rachunki za energię. Mieszkam w bloku z tzw. „wielkiej płyty” i marzy mi się takie ogrzewanie ale nie wiem, czy nie „zjedzą” mnie rachunki za prąd ☺

  #84076
  Marcelin1
  Uczestnik

  Nie słyszałem o takim wcześniej hmm

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.