Odrzucenie reklamacji Paneli

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #68333
  irmin
  Członek

  Witam wszystkich mam następujący problem:
  Rok temu zakupiłem panele bez klejowe firmy nova floor, po miesiącu przy ścianie zauważyłem że panel na krótkim boku w ogóle nie trzyma. Poradzono mi aby skleić więc to zrobiłem ale okazało się że po kilku następnych miesiącach zaczęły puszczać pióra na krótkim boku na środku przedpokoju (dodam że podłoże kafelki, użyłem foli i podkładu 2mm i według zaleceń producenta zastosowałem dylatacje 1,5cm) zgłosiłem ten fakt w sklepie gdzie panele zostały zakupione i przysłano mi fachowca który po odkręceniu listwy przyściennej stwierdził że reklamacja nie może być uznana gdyż był tu błędny montaż cytuje zostawił pan za małą dylatację przy ścianie która powinna wynosić 1,5 cm a w dniu reklamacji wynosiła 0,5cm. Powiem szczerze z głupiałem, panel nigdzie nie zapiera się o ścianę i na mój chłopski rozum a położyłem trochę podłóg w życiu co by to zmieniło że nawet w dniu reklamacji dylatacja by wynosiła 1,5cm chyba że fachowiec znalazł by inną wymówkę. Radźcie co robić bo panele coraz to w innych miejscach zaczynają się uginać. Czy to że dylatacja po roku czasu jest za mała mogła spowodować pękanie paneli na krótkim boku. Poradźcie co robić i gdzie szukać pomocy?

  #72827
  Centhenia
  Członek

  Prawdopodobnie jest to wina dylatacji, panele też w jakiś swój sposób „pracują”. Odnośnie reklamacji – to tak jak mówił fachowiec – w takich firmach wszystko musi spełniać normy, nawet reklamacje. Nie było 1,5cm, dlatego tez nie przyjmują reklamacji. Spróbuj zgłosić się jeszcze bezpośrednio do producenta.

  #72828
  woj9
  Członek

  Trzeba zerknac w warunki gwarancji. Ale skoro jest to podłoga pływajaca i dylatacja istnieje to znaczy, że panele nie dotykaja do ściany. Instrukcja montażu novafloor nie mówi o 1,5 cm a minimum o 10 mm http://www.novafloor.pl/instrukcje/inst … ontazu.pdf. Wspomina tez o nie używaniu młotka i dobijania. Tylko na klik.

  Istotne rzeczy są w punkcie 2.2 i 2.7

  #72829
  yoola1984
  Członek

  Czytając ten pościk , myślę że poczęści może to być wina wilgotności, (pomieszczenie-podłoże) było 1,5cm dylatacji, jest 0,5cm. ,lub użycia nadmiernej siły w montażu-uszkodzenie wpiórowpustu. Z reklamacją będzie ciężko, już ze względu na luz dylatacyjny, chyba że montaż wykonała firma .

  #72830
  pancerniak
  Członek

  Właśnie dlatego lepiej nie bawić się na wszelki wypadek w samodzielne układanie podłóg. Wydaje się łatwe i szybkie, no i tanie, w praktyce często trzeba poprawiać.

  #72831
  Domelka
  Członek

  @Kate1989 napisał:

  Właśnie dlatego lepiej nie bawić się na wszelki wypadek w samodzielne układanie podłóg. Wydaje się łatwe i szybkie, no i tanie, w praktyce często trzeba poprawiać.

  Ja wychodzę z założenia, ze lepiej nie ryzykować i zlecić pracę fachowcom. Najlepiej firmie, którą znamy i biezremy z polecenia.

  #72832
  Tomash
  Członek

  Właśnie mówi się, że samemu można panele założyć, ale zawsze co fachowiec to fachowiec i lepiej zaufać komuś, kto ma doświadczenie.

  #72833
  Adek
  Członek

  Warto w tej sprawie poszukać też jakiejś pomocy prawnej, dzięki temu będziesz mieć pewność, czy możesz coś w tej sprawie zrobić. Na stronie: https://pirozek.pl jest oferta bardzo dobrej kancelarii adwokackiej znajdującej się w Katowicach, w której przyjmują sami najlepsi adwokaci i prawnicy. Polecam

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.