Montaż paneli winylowych na OSB i starych płytkach

Forum Parkiet.pl Fora Panele podłogowe, wybór paneli, rodzaje paneli, montaż paneli Montaż paneli winylowych na OSB i starych płytkach

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #68742
  AGA PARKIETY
  Członek

  Witam

  Chcę położyć panele winylowe na stare płytki. Mam już zakupione QuickStepa. Czy wystarczy je odtłuścić i wyrównać wgłębiania po fugach elastycznym klejem do płytek (płytki są na deskach) , a na to dać podkład 1mm i panele?

  W innym pokoju płyty OSB kładę na stare deski między którymi są szpary. Producent jednak zaleca zostawić minimum 3mm szczelin między montowanymi płytami. Czy ta szczelinka później nie wyjdzie na panelach? Tak samo wgłębienia po wkrętach? A może czymś to zaszpachlować, tylko czym, skoro miałbym szczelinki między OSB, a pod nimi też dziury między deskami?

  Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu pracach i może doradzić czym to i jak zrobić? Obawiam się, że z czasem na panelach odbiją się jakieś wzorki.

  #81644
  Anitas04
  Członek

  Ja montowałam panele na takich płytach https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/tarcica-budowlana-i-osb/plyta-osb i nie robiłam odstępów, ale 3 mm to w sumie nie dużo, może nie będzie przeszkadzać. A czemu trzeba robić te odstępy? U mnie bez nich wszystko cały czas jest ok.

  #81645
  benedykciu
  Członek

  Witaj Marcin. Montaż paneli winylowych nie należy do rzeczy bardzo trudnych i spokojnie sam sobie poradzisz. Ja już mam wprawę, bo kilka razy je kładłem. Przejrzyj sobie poradnik na stronie http://www.paneledosalonu.pl/ukladanie.html Tam masz wszystko opisane krok po kroku ze zdjęciami. Życzę powodzenia!

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.