Matowe panele zrobiły się błyszczące, jak to naprawić?

Forum Parkiet.pl Fora Problemy z podłogą, reklamacje, wady i usterki Matowe panele zrobiły się błyszczące, jak to naprawić?

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #83935
  Jacek
  Uczestnik

  Witam

  Od roku użytkuję panele Quick Step Majestic (rodzina z dzieckiem), i po roku użytkowania panele z matowych zrobiły się błyszczące.
  Myłem je tylko ciepłą wodą. Po tym jak zauważyłem, że się wybłyszczyły na stronie producenta przeczytałem, że powodem może być warstwa pozostawiona po jakimś produkcie do mycia podłóg lub tłuszcz. Żadnego produktu do mycia podłóg nie stosowałem (nawet nie mam w domu) więc pozostał tłuszcz. Umyłem podłogę wodą z płynem do naczyń ale nic to nie dało (wiele prób na kawałku podłogi razem z użyciem szczotki), produkt do mycia podłóg Quick Step też nie pomógł.
  Złożyłem reklamację, ale Quick Step odrzucił na podstawie zdjęcia twierdząc, że użyłem produktu do podłóg.
  Dalej myślałem, że to tłuszcz tylko może jakoś wszedł w pory czy coś, więc sprawdziłem (na małym fragmencie), denatura, benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik na bazie terpentyny, produkt do mycia frontów meblowych. Nic to nie dało, fragment na którym to testowałem (zawsze ten sam) nie zmienił się ani trochę, i dalej strasznie błyszczy. Nie mam już pomysłu jak to naprawić.
  Quick Step Majestic po roku uzytowania przez 3 osoby

  • This topic was modified 3 lat, 4 miesiące temu by Jacek.
  #84234
  chacek87
  Uczestnik

  Witam,

  Czy udało się Panu jakoś rozwiązać opisany problem błyszczących paneli? Pytam gdyż od pół roku użytkuję Quick Step im1855 które są bardzo matowe i w miejscach większego użytkowania (korytarz, kuchnia) panele zaczynają się błyszczeć. Jeżeli dalej tak będzie to postępowało to będzie źle wyglądało np. za rok, dwa. Wydaje mi się, że quick step powleka czymś laminat żeby je zmatowić i to coś się ściera. Ja używam tylko płynu do mycia rekomendowanego przez Quick step. Jeżeli takie „polerowanie” się matowych paneli jest nieodwracalne to ja dziękuje za taką jakość przy cenie 120zł/m2.

  #84235
  Jacek
  Uczestnik

  Witam
  Niestety nie do końca.
  Udało mi się reklamować w sklepie na tyle skutecznie, że przyszedł rzeczoznawca który użył środka który ściągnął ‚tluszcz’ z kawałka panela. Środek magiczny i ściśle tajny więc nie dane mi było poznać nazwy.

  Odpuściłem sobie wojowanie, ale skutecznej metody nie znalazłem.
  Planuje poszukać jakiegoś super silnego i bezpiecznego dla paneli odtłuszczacza.

  #84236
  chacek87
  Uczestnik

  Czyli rozumiem że w miejscu przetarcia tym środkiem panel wrócił do wyjściowej postaci a winny temu jest tłuszcz? Ciekawe, że tłuszczu nie jest w stanie ściągnąć płyn do mycia naczyń i mocniejsze odtłuszczacze. Jakby Pan znalazł skuteczny środek to prosiłbym o podzielenie się w wiadomości. Ja będę też drążył temat.

  #84318
  wojtekrz
  Uczestnik

  Witam, mam ten sam problem. U mnie panele zaczęły błyszczeć w miejscach gdzie potarłem je zmywakiem kuchennym w celu usunięcia resztek farby. Myślę, że zdarłem wtedy wierzchnią warstwę paneli.
  Czy udało się Panom znaleźć skuteczny sposób na zmatowienie paneli?

  #84398
  Aniarok
  Uczestnik

  Dzień dobry.

  Niestety zrobiłam ten sam błąd co Pan Wojtek. A trzeba było słuchać się męża, który wiedział co mówi, jak mówił żeby nie szorować 🙂
  Czy udało się Panom coś wymyślić…?

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.