Koszta hali magazynowej

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #68621
  ujipodipy
  Członek

  Witam,
  chciałbym poruszyć temat kosztów budowy hali typowo magazynowej.
  Wszyscy mówią o tych bardziej nowoczesnych halach stalowych, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych przykładów cen – ile konkretnie ktoś dał za taką i taką halę, tylko wszędzie słyszę, że dużo, ale zdecydowanie taniej niż postawić murowaną.
  Nasuwa się pytanie ile to jest dużo i na czym można próbować oszczędzić, a na czym raczej nie?

  #78937
  ludwik334as
  Członek

  Mówią, że dużo? jak dla mnie to właśnie jak na taką inwestycje to te ceny są atrakcyjne. Najlepiej pytaj u źródła, zamów wycenę u wykonawcy. Polecam specjalistów z https://commercecon.pl/. Dwie hale stalowe magazynowe mam postawione także w temacie jestem i to dość na świeżo. Robiłam staranne porównanie ofert, firma o której mówię wypadła zdecydowanie najlepiej. Wysoka jakość materiałów, kultury pracy i nastawienie na zadowolenie klienta.

  #78938
  Graff
  Członek

  Budując taką halę warto wynająć dźwig dla przyspieszenia i ułatwienia całej budowy. Może koszty przez to wzrosną, ale patrząc z drugiej strony budowa szybciej się zakończy i hala zacznie szybciej na siebie zarabiać ;) Niezależnie czy jesteście z południowej Polski polecam Wam dźwig Maśko Nowy Targ ponieważ jest to bardzo doświadczona ekipa, :) która podejmie się każdego trudnego zadania. Kompetentni pracownicy służą w doborze sprzętu i świadczą usługi na terenie całego kraju.

  #78939

  Jeśli będziecie szukać regałów różnego rodzaju, to mogę Wam polecić firmę automatyczny magazyn wysokiego składowania– Miałam styczność z ich produktami i mogę śmiało stwierdzić, że są naprawdę solidne. Poza tym, z tego co się orientuję, nie są też stosunkowo drogie.

  #78940
  Lutek
  Członek

  Aj. Kosztów nie da się jednoznacznie określić, bo to zależy od powierzchni magazynu, jego wyposażenia, jak i zastosowanej technologii. Trzeba doprecyzować, aby choć orientacyjnie wskazać koszty wykonania i utrzymania konkretnej hali.

  #78941
  benedykciu
  Członek

  @MarcinPoniewczas napisał:

  Aj. Kosztów nie da się jednoznacznie określić, bo to zależy od powierzchni magazynu, jego wyposażenia, jak i zastosowanej technologii. Trzeba doprecyzować, aby choć orientacyjnie wskazać koszty wykonania i utrzymania konkretnej hali.

  Dokładnie. Jak podasz więcej szczegółów i co konkretnego w magazynie chcesz trzymać, bo to też ma znaczenie. Inne warunki magazynu są dla sprzętu agd, a inne dla produktów spożywczych. Najlepiej jest planować rozmieszczenie i procesy magazynowe przed budową hali. Często okazuje się, że po wybudowaniu magazynu nie można go odpowiednio zagospodarować. My projekty procesów, potem hali oraz samą budowę zlecaliśmy firmie kmc-services https://kmc-services.com.pl/uslugi-magazynowe/ Chcemy też im zlecić całe zarządzanie magazynem. Podczas wszystkich etapów pokazali swoje doświadczenie.

  #78942

  A co sądzicie o takiej opcji jak wynajem magazynu? Wiele osób się na to decyduje bo jest to tańsze i łatwiejsze niż budowa od zera. Polecam więc zainteresować się firmą 7R, która zajmuje się kompleksową obsługą powierzchni magazynowych. Na ich stronie https://www.7rsa.pl/aktualnosci/wspolpraca-joint-venture-miedzy-7r-mf-capital-a-dil-polska znajdziecie wszystkie informacje i dane do kontaktu.

  #78943
  Nawiasa
  Członek

  Tu już chyba o wyceny trzeba pisać do konkretnych firm. Nikt tak z głowy nie poda takich kosztów.

  #78944
  dajmoksi
  Członek

  Wszystko zależy od wyposażenia takiej hali i od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Podstawą są na pewno wszelkie palety, skrzynki czy też pojemniki, ale wiele osób stawia również na sorbenty chłonne i absorbcyjne, szczególnie jeśli na magazynie znajdować się mogą różnorakie ciecze.

  #78945

  A czy planujesz kupować może podnośniki do swojej firmy? Pytam, bo zdradzę Ci że całkiem korzystną ofertę ma w tym kierunku firma która jest dostępna tutaj . Możesz sobie sprawdzić. Tam znajdziesz podnośniki różnorodne, ale i też podesty ruchome.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.