Izolacja podłogi w starym domu

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #69035
  mstawskam
  Członek

  Witajcie, intersuje mnie docieplenie podłogi w domu. Nie znam się na tym jakoś super, dlatego chętnie poczytam wasze opinie. Trochę nie wiem, czy będę musiał zrywać stare warstwy podłogi czy może nie, jak będę wykonywać izolację podłogi na gruncie w starym domu. Czekam na wasze podpowiedzi :)

  #82476
  potwisn
  Członek

  No to głównie zależy w jakim stanie jest ta podłoga na gruncie w starym domu, jak jest słaba to lepiej zerwać ;)

  #82477
  Zenon123
  Członek

  W sumie czy zrobisz izolację podłogi w starym domu na starej podłodze czy ją lepiej zrywać zależy głównie od tego czy podłoga jest w dobrym stanie, ale wiążą się z tym tez pewne wady i zalety. Jak się kładzie na stara to tzeba się licztć z tym, że podłoga będzie wyższa o co najmniej 30 cm, będzie trzeba drzwi skracać albo nawet wymienić, jednak nie trzeba się mocno pakować w koszty i wielkie prace rozbiórkwe. Musisz tylko pamiętać, że potrzebna będzie opinia inżyniera budowlanego lub projektanta co do nośności podłogi – stara musi przecież utrzymać nową podłogę. Jak się zdejmie podłogę starą, to przynajmniej nie będziesz się musiał martwić zmniejszoną wysokością, przy okazji będzie można np. naprawić starą izolacje pozioma podłogi, no ale jednak wiąze sie to z iwększymi kosztami no i pracami.

  #82478
  jadwiga
  Członek

  Jak ocieplić podłogę w starym domu to już wiem, ale proszę podpowiecie jeszcze czym taką podłogę ocieplić? Chcę to porządnie zrobić, żeby później się nie pakować znowu w koszty ;)

  #82479
  Zenon123
  Członek

  Do ocieplenia podłogi w starym domu polecam wykorzystać twarde i nienasiąkliwe materiały, które charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną. Dobre będą najtwardsze odmiany styropianu np. EPS 100-038, polistyren ekstrudowany XPS lub pianka poliuretanowa PIR :)

  #82480
  magnowako
  Członek

  Witajcie, pomożecie mi przy ociepleniu podłogi na legarach w starym domu? dokładniej chodzi mi o izolację akustyczną? Jak powinno się ją prawidłowo wykonać?

  #82481
  Ola82
  Członek

  @Stefan napisał:

  Witajcie, pomożecie mi przy ociepleniu podłogi na legarach w starym domu? dokładniej chodzi mi o izolację akustyczną? Jak powinno się ją prawidłowo wykonać?

  Musisz podłożyć podkładki filcowe /pasy filcu pod legary i zadbać o punktowe podparcie legarów :)

  #82482
  kozmate
  Członek

  A jak już tutaj tak dyskutujemy o tym jak ocieplić podłogę parteru w starym domu, to może podpowiecie mi na co należy szczególnie tutaj uważać? Jakich błędów należy się wystrzegać?

  #82483
  ettiene
  Członek

  Izolacja podłogi na gruncie w starym domu często potrafi być trudna i może po prostu nie wychodzić. Dlaczego? Tutaj musicie uważać na to by była kładziona odpowiednia warstwa taka która zapewni odpowiedni poziom ciepła. Też warto zwracać uwagę na wchłanialność danego materiału, bo potrafi czasami się wchłonąć i nic z tego nie będzie…

  #82484
  ppp
  Członek

  Podłoga na gruncie w starym domu to jest trudna sprawa. To zależy dużo od tego w jakim stanie jest tak naprawdę podłoga. Izolacja zależy od tego jaka jest wilgoć w domu od podłogi i generalnie jaka jest temperatura oraz sama powierzchnia czy prosta czy nie. To wszystko ma wpływ na to jak to wygląda tak naprawdę. :)

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.