Finish parkiet inwestować?

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #68339
  Kate1989
  Członek

  zastanawiamy sie nad wymianą podłóg w domu (mamy stare parkiety) i chcialabym uniknąć tego pyłu, wysychania itp. Na rynkuu jest cos takiego jak finiszparkiet – czy opłaca się to kupić (z tego co widze to jest troche drozsza podloga)? Jak to wypada w porownaniu ze zwyklym parkietem? ktos ma cos takiego u siebie? proszę o rady

  #72894
  kinia
  Członek

  Finishparkiet to podłoga warstwowa. Największą jej zaletą w stosunku do desek drewnianych jest większa stabilność – czyli mniejsza praca podłogi. Ponad to mamy tutaj do czynienia z produktem gotowym – lakierowanym, układanym na „pływająco” – w ten sposób unikasz zdecydowanie wszystkich „pyłów i kurzy” związanych z instalacją deski. Co do samej marki to Finishparkiet jest raczej wśród tańszych podłóg wielowarstwowych.

  #72895
  Moni88
  Członek

  akurat finishparkiet nie jest montowany na pływająco :D To klasyczny pióro i wpust.
  Dori – podłoga montowana na pływająco nie wymaga klejenia, jest łatwiejsza w montażu ale jej trwałość wcale nie jest wyższa, a wręcz odwrotnie. Podłoga klejona do podłoża to inwestycja na zdecydowanie dłuższy czas – w negatywnym i pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo zrywanie parkietu do przyjemności też nie należy

  #72896
  yoola1984
  Członek

  a czy mozna taka podloge cyklinować (na wszelkie wydpaek jakby sie popsuła). Kurcze z tego co piszecie, to chyba jednak lepszy ten upierdliwy kurzący przy cyklinowaniu parkiet?? bo jak trzeba kleić, to pewnie też trzeba czekać zanim sie wstawi meble?

  #72897
  Maciekwawa
  Członek

  Finishparkiet można cyklinować od 2 do 4 razy – w zależności od potrzeb i umiejętności parkieciarza. Jak podłoga nie jest bardzo zniszczona, lecz tylko lekko porysowana a parkieciarz ma duże doświadczenie to przy jednym cyklinowaniu zbierze 1 mm.
  Polecam przejrzeć ciekawy artykuł u nas na blogu dotyczący podłóg warstwowych od Finishparkiet:
  https://parkiet.pl/blog/finishparkiet-drewniana-podloga-na-kazda-kieszen/
  Dużo ciekawych zdjęć i opisów dla popularnych gatunków i wybarwień.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.