Eko płyta pod panele opinie

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
 • Autor
  Wpisy
 • #69073
  Pustelniczka
  Członek

  Witajcie, planuję u siebie kłaść panele, no i troche nie wiem jaki podkład wybrać. Ostatnio wpadła mi w oczy ta eko płyta, żeby ją pod panele położyć, ale nie bardzo się znam na tym… Jak myślicie, będzie spoko ta eko płyta? Cieżko się to kładzie? Dobrze spełnia swoje zadanie? Jest dosyć tania no i trochę nie wiem czy warto to brać czy lepiej dołożyć i coś innego…

  #82777
  Dywania Pl
  Członek

  No powiem tak, jeśli chodzi o eko płytę pod panele no to korek to jednak nie jest, ale mimo to jeśli chodzi o izolację termiczną i akustyczną to jest naprawdę nieźle, ale pewnie też spotkasz negatywne opinie bo eko płyta wodę mocno chłonie z otoczenia więc będzie potrzebna warstwa paroizolacyjna ;) A no i trzeba liczyć się z tym, ze mocno pylą te eko płyty jak się je montuje jako ten podkład pod panele. Znasz już mniej więcej wady i zalety więc musisz sprawę sama przemyśleć, co dla Ciebie jest ważniejsze ;)

  #82778
  gustaww
  Członek

  O! Super temat :D Właśnie tak czytałem o tej eko płycie pod panele, no wiem że jest stosunkowo tania, ale właśnie mnie kwestia tej warstwy paroizolacyjnej zastanawia… Jak byście ją polecali zrobić? Wiąże się to z dużymi kosztami? Bo niby płyta tania ale jak mam się za duże pieniądze bawić w tę warstwe to już wole kupić coś droższego i mieć święty spokój ;)

  #82779
  Mateusz J.
  Członek

  Ja tam myślę, że folię paroizolacyjną to się kładzie bez względu na wybrany podkład więc takie gdybanie czy Ci warstwa paroizolacyjna zwiększy koszta jest dla mnie bez sensu… Czy weźmiesz płytę eko pod panele czy co innego lepiej jest tę folię położyć, szczególnie że większość producentów zaleca żeby to zrobić i inaczej mogą Ci reklamacji nie uznać. Co jeszcze do tej płyty eko to myślę że ona jest też spoko pod tym względem że można ją kłaść na trochę nierównej podłodze ;)

  #82780
  marcelii94
  Członek

  Ja tam myślę, że podkład pod panele eko jest całkiem spoko i śmiało możesz się na niego decydować, a to prawda że folię to lepiej położyć niż jej nie mieć i to chyba też nie są jakieś już turbo duże koszta ;)

  #82781
  nova00
  Członek

  Podkład eko pod panele mam u siebie i polecam go każdemu. Mi początkowo było bardzo trudno się do tego przekonać i przyzwyczaić ale w końcu mi się udało. Jest dużo różnica od innych sposobów.

  #82782
  wszib
  Członek

  Płyty ekologiczne pod panele to ostatnio dość popularny temat jak widzę po różnych forach. Ja akurat z nich nie korzystałam, ale znajoma mówiła, że ostatnio jak miała remont to właśnie to kładli i coś wspominała, że jest z tym trochę więcej zabawy ponoć ale, że jest zadowolona, bo wszystko się nieco lepiej pasuje ze sobą i efekt końcowy jest lepszy.

  #82783
  cbr600
  Członek

  A jeśli już mielibyście wybrać podkład pod panele to byście wzięli eko płytę czy korek?

  #82784
  ppp
  Członek

  Ogólnie co będzie lepsze – korek czy eko plyta pod panele to trochę ciężko tak od razu odpowiedzieć. Korek i płyta mają dobre opinie, ceną się trochę może różnią ale tym nie warto się kierować, raczej tym gdzie chcemy go położyć – korek nie pochłania wilgoci, ale nie można go kłaść na ogrzewanie podłogowe czy do silnie używanych pomieszczeń – może pękać. Eko płyta może i tańsza ale za to chłonie wilgoć.

  #82785
  ettiene
  Członek

  A ja mam trochę inny problem – chcielibyśmy zaadoptować poddasze na garderobe i taki trochę składzik. Nie chcę wykonywac jakiś wylewek czy cos wiec tak myślałam o jakims podkładzie stałym. Stad moje pytanie -czy mozna wyrownac podloge plyta eko pod panele? Czy lepuej wybrac inny podklad albo jeszcze jakies inne rozwiazanie?

  #82786

  Dużo tu piszecie że ta eko płyta pod panele to całkiem tania, a jest mi ktoś mniej więcej powiedzieć jaka jest jej cena dokładnie?

  #82787
  magnowako
  Członek

  Ja spotkałem się z opiniami na forum , że niby eko płyta pod panele sprawia, że podłoga jest trwalsza i powinna służyć przez dłuższy czas i nie powinno być z nią żadnych problemów.

  #82788
  Zenon123
  Członek

  eko płyta pod panele jakoś do mnie nie trafiają, kiedyś przeczytałem krytykę, że nie radzą sobie z wilgocią i jakoś mi zapadło w pamięci. Ale znowu czytałem niedawno, że takie gadanie to mity

  #82789

  @Malwin napisał:

  Dużo tu piszecie że ta eko płyta pod panele to całkiem tania, a jest mi ktoś mniej więcej powiedzieć jaka jest jej cena dokładnie?

  Z tego co kojarzę to jakoś 4-8 ziko trzeba liczyć za metr jeśli chodzi eko płytę pod panele ;)

  #82790

  E to rzeczywiście całkiem tania ta eko płyta pod panele :D

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.