Dluga olejowana deska, lity dąb i problemy

Forum Parkiet.pl Fora Problemy z podłogą, reklamacje, wady i usterki Dluga olejowana deska, lity dąb i problemy

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #68290
  Damian7
  Członek

  Mam w domu na parterze podłogę olejowaną. Lity dąb. Długa deska (max 2,60m) szeroka (17 cm).
  Kupiona w polskiej solidnej firmie, kładziona przez wykonawcę tej firmy, na nową wylewkę, wylewka odstała swoje, była badan higrometrem, wszystko było perfekcyjnie :) ale…. jest kilka ALE:
  1. Wyłódkowała się po 3 miesiącach, Wykonawca powiedział że to w normie, że zaczekamy 6 mies. i zobaczymy co dalej. Zaolejował drugi raz za darmo.
  2. Wyłódkowanie nie postępuje ale…w jednym miejscu jest głuchy stukot – chyba sie odkleiła.
  Wykonawca twierdzi że nie powinna. Ale cóż. Odkleiła się.

  Co robić? Czy reklamowąc to na twardo? Rwać ją, robic nową wylewkę i podłogę i obciążać wykonawcę i producenta (mam ku temu podstawy zg. z umową trójstronną)? Wolałbym tego nie robić ze względu na całe zamieszanie wokół tego, rozbieranie kuchni, wynoszenie mebli, no remont… (podłoga ma 90m2 na całym parterze…)
  Czy na razie czekać? W marcu minie 2 lata od położenia podłogo, gwarancja na deskę 50 lat ale na wykonanie? nie wiem. pewnie 24m.

  #72138
  KasiaW1984
  Członek

  Rękojmia obowiązuje 2 lata i w tym czasie można dochodzić swoich roszczeń. Gwarancja to zupełnie co innego. Może jej udzielić sprzedawca lub producent ale wiążą się z nią ograniczenia, które wskazuje gwarant.
  Łódkowanie desek podłogowych wskazuje na napływ wilgoci do podłogi. Jeżeli łódkowanie utrzymuje się nadal po 1,5 roku od montażu, i dodatkowo następuje miejscowe odspojenie desek, to nie jest to spowodowane działaniami parkieciarza ani jakością użytych materiałów. Przyczyna tkwi w samym budynku lub jest związana z warunkami użytkowania.

  #72139
  KasiaMar
  Członek

  Dwa lata – to co się miało stać, już się stało.
  Umów się z wykonawcą na naprawę tego co uszkodzone i będzie po sprawie.
  50 lat gwarancji to możesz sobie w „bajki wsadzić”.

  #72140
  Brychu82
  Członek

  Po pierwsze,
  czy była sprawdzana wilgotność drewna przy dostawie? powinno mieć 9% +-2%
  po drugie, czy wykonawca ułożył podłogę na macie odprężającej? wydaje mi się że ominął ten etap, a trzeba wspomnieć że bezpieczną deską litą jest szerokość 12cm. Deska która ma 14cm powinna być układana na dobrych i bardzo dobrych wylewkach bo już zaczyna prężyć. A 17 w 99% przypadków powinna być układana na macie odprężającej aby nie działy się takie niespodzianki jak u Ciebie. Daj znać czy odbyło się szlifowanie wylewki kamieniami i jakich gruntów i klejów użył wykonawca.
  Proponuje złożyć oficjalną reklamację (opisz w niej swoje roszczenia „wymianę podłogi na nową lub zwrot kasy”). Podłoga została źle wykonana, albo deska była źle wysuszona, co nie zmienia faktu że jest za to odpowiedzialna jedna i ta sama osoba.
  Nie daj sobie wkręcić że podłoga sama się naprawi, jak będą problemy to weź rzeczoznawcę i strasz sądem, wtedy od razu się dogadacie. Sprawdź czy masz protokół dostawy materiału i czy była mierzona jego wilgotność przy dostawie, sprawdź też jaką masz wilgotność teraz drewna i powietrza. Jeśli będzie niższa niż w waszej umowie, to będzie utrata praw gwarancyjnych mimo że całość prac została zrobiona nieprawidłowo. (zostaniesz posądzona o nieprzestrzeganie odpowiednich warunków).

  Podsumowując: Jeśli nie było szlifowania wylewki, były użyte słabe kleje i ktoś nie przykleił najpierw maty odprężającej to wygląda na błąd wykonawcy. Jeśli natomiast wszystkie te sprawy zostały zrobione, a u Ciebie było zbyt sucho w mieszkaniu to naturalna sprawa że podłoga tak zareagowała.
  Zapraszam na http://www.artcorestudio.pl

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.