ciepła podłoga

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 28)
 • Autor
  Wpisy
 • #68288
  Damian7
  Członek

  witajcie, mam pewien problem. Przeprowadzam się do domu teściów. Zajmiemy z rodziną piętro. Wymaga ono remontu, ale główny problem jest z podłogą. Strop nie ma w sobie ocieplenia, żaden styropian, nic i niestety od podłogi jest zimno. Moja żona nie chce słyszeć o żadnych wykładzinach, jaka podłoga będzie najcieplejsza, najlepiej izolująca? deski, panele? sam już nie wiem, będę wdzęczny za porady.

  #72106
  Kasp
  Członek

  A jaki to strop ?
  Ociepla się stropy nad piwnicami i poddaszy nieużytkowych.
  A styropian na stropach między kondygnacyjnych spełnia rolę izolacji akustycznej
  Na swojej kondygnacji możesz wykonać podłogi z desek na legarach /+przekładki akustyczne/ i dać ocieplenie o ile masz odpowiednie środki finansowe.

  #72107
  kinia
  Członek

  a nie lepiej zainwestować w ocieplenie stropu?

  co do podłogi to jak powiedział Interno wszystko zależy od nakładów finansowych. Drewno uważa się za najcieplejszy materiał.

  #72108
  adilak1234
  Członek

  W sumie mam podobny problem. Tyle, że moje mieszkanie jest na parterze, ale pod nami jest podziemny parking. W sumie nie rozmawiałam z sąsiadami i nie wiem, czy ‚ciągnie’ od podłogi. Ale też rozważam zakup ciepłego drewna. Zastanawiałam się na egzotycznymi gatunkami. Można jakoś dodatkowo ocieplić podłogę? Są jakieś specjalne folie?

  #72109
  truzkus
  Członek

  @Mania napisał:

  W sumie mam podobny problem. Tyle, że moje mieszkanie jest na parterze, ale pod nami jest podziemny parking. W sumie nie rozmawiałam z sąsiadami i nie wiem, czy ‚ciągnie’ od podłogi. Ale też rozważam zakup ciepłego drewna. Zastanawiałam się na egzotycznymi gatunkami. Można jakoś dodatkowo ocieplić podłogę? Są jakieś specjalne folie?

  Oprócz zastosowania ciepłego drewna na podłodze należy pamiętać o jej odpowiednim ociepleniu styropianem, bądź wełną mineralną. Przed wymianą podłogi warto poczytać o jej ociepleniu, a ten artykuł może okazać się całkiem pomocny: http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-podlogi-na-gruncie-styropian-welna-mineralna-podsypka-poradnik,18_4802.html

  Zalecam jednak rozwiązanie z niepalną wełną mineralną ze względu na bezpieczeństwo. Więcej znajdziesz tu: http://abc-izolacje.pl/niepalne-ocieplenie-podlog-steprock-hd-cisza-i-cieplo-za-jednym-podejsciem/

  Pozdrawiam!

  #72110
  adilak1234
  Członek

  Słyszałam o termoizolacji i na pewno będę o niej pamiętać podczas wykończenia wnętrz. Dzięki za linki. Bo jak mówię – słyszałam, ale w sumie za bardzo nie wiedziałam na czym polega to ocieplanie. Mam nadzieję, że fachowcy, których zatrudniam będą wiedzieli, jak to ugryźć i faktycznie podłoga będzie odpowiednio zabezpieczona przed zimnem, wilgocią i wszystkimi innymi ‚niebezpieczeństwami’. Nie wyobrażam sobie, że coś mogłoby być nie tak i trzeba by było zrywać podłogę i grzebać się z nią drugi raz. Te płyty zapewniają też izolację akustyczną, w sumie fajnie, nie chciałabym słyszeć, że pod nogami parkują mi samochody :)

  #72111
  imported_KasKa
  Członek

  Ocieplanie stropu raczej ma na celu zabezpieczenie pomieszczeń poniżej, żeby nie uciekało z nich ciepło. Ale może to trochę pomóc, możesz spróbować położyć jakieś 20-25 cm waty mineralnej, to trochę pomoże. Poza tym oczywiście drewno – jest najcieplejsze.

  #72112
  Jane Doe
  Członek

  Najlepszym sposobem na ocieplenie podłogi jest położenie płyt z utwardzanej wełny mineralnej albo specjalnego styropianu podłogowego EPS 100

  #72113
  John Doe
  Członek

  Dobry podkład i wysokiej jakości drewno to najlepsze rozwiązanie.

  Polecam przeczytanie http://zbudujmydom.pl/index.php?page=jak-wybrac-podklad-pod-deske-trojwarstwowa

  #72114
  RemontadaKrakow
  Członek

  Ciepła podłoga jest naprawdę super, szczególnie zimą lub w łazience. Po domu można chodzić na boso i jest to bardzo komfortowe. To wszystko zawdzięczam tylko koledze, który współpracuje z firmą http://twojaekoenergia.com/ . To on mi ich polecił i tym samym ja polecam ją Wam!

  #72115
  imported_KasKa
  Członek

  Podobno bambus to właśnie takie cieplejsze drewno i na dodatek bardzo ładnie wygląda:
  .

  #72116
  leoniadka
  Członek

  Kawka34 świetnie to wygląda, wolę raczej jasne ale nie mogę od tej oczu oderwać

  #72117
  ana_bullfinch
  Członek

  Drewno będzie dobrym rozwiązaniem. Docieplone powinno spełnić swoje zadanie. Może warto sprawdzić podgrzewaną podłogę? Nadaje się nie tylko do łazienki, ze spokojem można zamontować ją w salonie. Poniżej wrzucam jeszcze jeden artykuł dotyczący ocieplania podłóg.

  http://www.poranny.pl/archiwum/art/5106860,sposoby-na-ocieplenie-podlogi,id,t.html

  #72118
  leoniadka
  Członek

  Właśnie to ocieplanie podłogi mnie zastanawia, długo uważało się że tylko płytki i podłogowe a teraz możliwości są większe

  #72119
  Angel
  Członek

  Witam,
  Moim zdaniem gdy położysz panele podłogowe lub deskę warstwową (dowolną podłogę pływającą) będzie to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pod te podłogi kładzie się podkład i może wybrać taki z izolacją termiczną.
  Proponuję panele Kronopol z linii Aurum:
  np.

  Znajdziesz też na tej stronie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informację o podkładach. :)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 28)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.