Brak foli pod panelami

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #68330
  Kate1989
  Członek

  mam w salonie panele a pod nimi normalną piankę taka białą – powiedzieli mi ze takie coś musi być więc ją położyliśmy. Panele mają kilka miesięcy i cos jest znimi nie tak, troche sie jakby zrobiły wypukłe na brzegach. Panele kupilismy w sklepie internetowym i jest jakas gwarancja. dzwonilam dzisiaj w tej sprawie i dowiedzialam sie ze powinnam pod ta pianka miec jeszcze folie i jesli jej nie mam to gwarancja nie bedzie uznana. Nic nie wiedzialam wczesjiej ale przyznam ze nie czytalam tej gwarancji calej. co mam teraz zrobic? to prawda z ta folia?

  #72749
  kinia
  Członek

  aktycznie, stosowanie folii paroizolacyjnej jest warunkiem koniecznym jeśli chce się zachować gwarancję producenta paneli. O konieczności jej stosowania przeczytamy w warunkach gwarancyjnych czołowych europejskich producentów paneli laminowanych, a także w zaleceniach Europejskiego Związku Producentów Paneli Laminowanych (EPLF). Oczywiście o tym fakcie powinna Pani zostać poinformowana przez rzetelnego sprzedawcę paneli i podkładu, jednak biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie taki zapis znalazł się również w dokumencie gwarancyjnym, którego jak Pani przyznaje, nie przeczytała w całości, obawiam się, że niewiele będzie można już w tym zakresie zrobić.

  Objawy, które Pani opisuje (pęcznienie paneli, przez co podnoszą się ich brzegi) to typowy problem związany z wilgocią. Wilgoć jest bowiem jednym z czynników, które mają najbardziej niszczący wpływ na podłogę.

  Przy tej okazji należy jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie rozwiązania dostępne na rynku – folie paroizolacyjne i podkłady zintegrowane z folią – stanowią rzeczywiste zabezpieczenie przed wilgocią. Prawdziwą barierę dla wilgoci stanowi tylko folia o grubości 0,2 mm! Ze swojej strony polecam stosowanie podkładów zintegrowanych z folią, ponieważ o wiele łatwiej się je układa. Pamiętajmy jednak o tym parametrze – powtórzę: jedynie folia o grubości 200 mikronów gwarantuje nam prawdziwą ochronę przed wilgocią!

  #72750
  Moni88
  Członek

  nie tylko grubość folii się liczy, większe znaczenie ma chyba jej jakość, materiał z którego jest wykonana

  #72751

  instrukcja montażu paneli jest zawsze dołączona na opakowaniu. Raczej nie ma szans na walkę ze sklepem.
  oni powiedzą, że panele zostały zamontowne niezgodnie z instrukcją.
  Sklep nie ma obowiązku informować jak poprawnie kłaść panele.

  #72752
  truzkus
  Członek

  Po pierwsze kładąc nowe panele pamiętaj przede wszystkim o wypoziomowaniu podłogi. Brak poziomu również będzie negatywnie wpływać na kondycję paneli, będą się wyginać i odkształcać.

  Po drugie jak wcześniej już wspominano użycie folii para izolacyjnej jest niemalże wymagane. Jak by był problem ze znalezieniem jej w sklepie spytaj sprzedawcę lub szukaj takiego balotu:
  http://panelowy.com.pl/public/assets/podklady/folia_paroizolacyjna2.jpg

  Pozdrawiam!

  #72753
  Jan3k
  Członek

  Założenie folii pod panele to konieczność, raczej nie można sobie tego odpuścić. Na dodatek nie jest to takie drogie rozwiązanie, więc nie warto na tym oszczędzać.

  #72754
  Umer
  Członek

  Folia i inne podkłady sa dzisiaj obowiązkowym elementem, bez tego praktycznie nic nie zdziałasz.

  #72755
  ibobe
  Członek

  Zalecam jedne z najdroższych folii paroizolacyjnych dostępnych na światowym rynku, dotyczy to zarówno paroizolacji jak i membran dachowych. Nie rzadko tez stosuje właśnie isovera i śmiem twierdzić, ze różnice w cenach folii zdecydowanie pokrywają się z ich jakością. Rozpacz mnie ogarnia, jak słyszę porady w stylu: ˝Kup najtańsza folie paroizolacyjna dostępną w hurtownii, bo nie ma sensu przepłacać” . Co gorsza wiele takich porad udzielają ludzie nie pytając nawet o inne elementy przegrody, czy strefe klimatyczna w jakiej powstaje dom.

  #72756
  Benjamin
  Członek

  No dobra a jak to się przekłada na stabilność paneli?

  #72757
  kamillimak
  Członek

  Brak foli pod panelami jest dla mnie zwykłą tragedią.

  ______________________________________
  https://klikaniewreklamy.pl/myiyo/

  #72758
  Benjamin
  Członek

  No tutaj są dwie szkoły, bo jedni będą mówić, że folia musi być, a inni, że niekonieczie

  #72759
  Kondziu
  Członek

  Tak samo uważam że są dwa wybory. Można z folią pod panelami ,ale można tez bez folii pod panelami.

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.