100m2 i drewniana podłoga?

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #68292
    emili.A.N.
    Członek

    Witam,
    czy sensownym wyborem przy planowanym nie intensywnym użytkowaniu podłogi jest kupno tańszych desek wielowarstwowych ?
    W sumie myślałem o panelach, aczkolwiek na rynku napotkałem oferty wielowarstwowych desek z jesionem lub dębem w cenie 70 – 99 pln/m2 i zacząłem się zastanawiać nad wyborem podłogi drewnianej. Warto?

    #72153
    Kasp
    Członek

    Jak dla mnie warto tylko wtedy kiedy to przykleisz ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz lite drewno u wykonawcy w zestawie z robocizną za podobne pieniądze. Ostatnio klient kładł mix parkietu poza klasowy, klejenie, olejowanie, wyszło taniej niż 100zł m2. Chyba że musza być ogromne deski to dopada.

    #72154
    kinia
    Członek

    panele to tylko imitacja drewna zawsze lepiej jest nieco więcej zainwestować i mieć w domu prawdziwe drewno efekt nieporównywalny

    #72155
    Truba
    Członek

    I na czym stanęło?
    Bo mam takie poczucie, że te tanie deski warstwowe to jednak nie będą takie trwałe jak porządne panele. Drogie, dobrej jakości drewno to wiadomo – brać w ciemno, ale taniej, cienkiej i miękkiej deski bym się chyba bała.

    #72156
    Mirella
    Członek

    @Lolek napisał:

    Jak dla mnie warto tylko wtedy kiedy to przykleisz ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz lite drewno u wykonawcy w zestawie z robocizną za podobne pieniądze. Ostatnio klient kładł mix parkietu poza klasowy, klejenie, olejowanie, wyszło taniej niż 100zł m2. Chyba że musza być ogromne deski to dopada.

    No przy ogromnych dechach to nie ma w ogóle mowy, żeby się z taką pełną obróbką zmieścić w 100 złotych. Pytanie nawet, ile więcej za metr wyjdzie

    #72157
    maro2410
    Członek

    @kledbud napisał:

    @Lolek napisał:

    Jak dla mnie warto tylko wtedy kiedy to przykleisz ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz lite drewno u wykonawcy w zestawie z robocizną za podobne pieniądze. Ostatnio klient kładł mix parkietu poza klasowy, klejenie, olejowanie, wyszło taniej niż 100zł m2. Chyba że musza być ogromne deski to dopada.

    No przy ogromnych dechach to nie ma w ogóle mowy, żeby się z taką pełną obróbką zmieścić w 100 złotych. Pytanie nawet, ile więcej za metr wyjdzie

    Chyba, żeby poszukać jakiś małych, małomiasteczkowych tartaczków, które się jeszcze tym zajmują. Ale nie wiem, czy faktycznie wyjdzie taniej niż 100 zł/m2. Tym bardziej, że musisz jeszcze doliczyć koszt olejów czy tam lakierów, pewnie transportów.

    #72158
    Kamilex
    Członek

    @romaco napisał:

    panele to tylko imitacja drewna zawsze lepiej jest nieco więcej zainwestować i mieć w domu prawdziwe drewno efekt nieporównywalny

    Prawda, jednak miejmy na uwadze, że podłoga z litego drewna to wydatek o wiele większego rzędu niż zakup paneli, które potem chcemy wykorzystać

    #72159
    Mirella
    Członek

    @Lolek napisał:

    Jak dla mnie warto tylko wtedy kiedy to przykleisz ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz lite drewno u wykonawcy w zestawie z robocizną za podobne pieniądze. Ostatnio klient kładł mix parkietu poza klasowy, klejenie, olejowanie, wyszło taniej niż 100zł m2. Chyba że musza być ogromne deski to dopada.

    no przy ogromnych deskach też cięzko to widzę logistycznie, trudne to będzie do dźwignięcia

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.