imported_KasKa

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 73)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Deska barlinecka czy panele? #71736
  imported_KasKa
  Członek

  Deska barlinecka jest trochę bardziej trwała, więc może lepiej wybrać niż w panele. Tym bardziej, że chcesz podłogę do przedpokoju, to chyba nie jest duża powierzchnia, więc różnica w cenie z panelami będzie minimalna.

  W odpowiedzi na: Środki do czyszczenia #74901
  imported_KasKa
  Członek

  Do podłogi olejowanej to raczej do bieżącego mycia używa się mydła podłogowego, na przykład Barlinek. Ja polecam to, dla mnie najważniejsze, że nie ma takiego duszącego, nieprzyjemnego zapachu.

  W odpowiedzi na: Środki do czyszczenia #74899
  imported_KasKa
  Członek

  Teoretycznie jest to zależne od tego, czy masz podłogę lakierowaną czy olejowaną. Te do lakierowanej nie mogą mieć w składzie tłuszczu, olejowaną właśnie trzeba myć preparatami zawierającymi tłuszcz. Tak by było najlepiej, ale to trzeba się zagłębić, bo w stojąc w markecie przed półką z tymi wszystkimi preparatami, to można dostać oczopląsów.

  W odpowiedzi na: Odpadające listy podłogowe #73481
  imported_KasKa
  Członek

  Te dziury nie będą widoczne, więc dlaczego ich nie zrobić? Listwy w ogóle trzymają się najlepiej, jak połączysz kołki z klejem, to będzie najbardziej trwałe.

  W odpowiedzi na: Podłoga winylowa #74148
  imported_KasKa
  Członek

  @jacradd85 napisał:

  @Kasp napisał:

  A mnie się tam podoba, wszystko kwestia tego, komu się zleci wykonanie. Tutaj na przykład, prezentuje się świetnie.http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2013/11/winylowa-podloga.jpg

  To faktycznie wygląda ładnie. Pytanie tylko ile kosztuje wykonanie takiej podłogi i kto się podejmie bo znając naszych fachowców to będzie reakcja w stylu „Panie, a co to jest ten winyl?” ;)

  No właśnie też się tego obawiałam. Więc winyl na razie poszedł w odstawkę i chyba zbyt szybko nie wróci.

  W odpowiedzi na: Listwy przypodłogowe MDF – opinie #69326
  imported_KasKa
  Członek

  @jacradd85 napisał:

  @Kawka34 napisał:

  My mamy przy drzwiach balkonowych zrobione takie cieńsze listwy, jakby pod spodem. Trudno mi to opisać, ale wygląda to tak;):

  Ja bym jednak wybrał Twoje rozwiązanie. Może i rzuca się nieco bardziej w oczy ale przynajmniej widać, że jest zachowana ciągłość listwy. Podoba mi się.

  Wiesz, u nas jest listwa w kolorze podłogi, więc jeszcze mniej kontrastowo to wygląda, ale właśnie to chyba najlepsze rozwiązanie. Najgorsze co może być to te takie zakończenia listew, takie nakładki przy drzwiach balkonowych, bo to spada jak trącę odkurzaczem albo szczotką.

  W odpowiedzi na: Listwy jaka wysokość? #74707
  imported_KasKa
  Członek

  Ooo, świetne połączenie z tym granatem! Bardzo kontrastowe, im ciemniej tym lepiej właśnie to wygląda. Póki co mam w domu takie w kolorze podłogi

  i trochę mnie to już męczy. Ale nic, będę robiła remont, to się skuszę na białe, chociaż czytałam tutaj, że trudno je umyć:)

  W odpowiedzi na: Mocowanie listwy przypodłogowej #74811
  imported_KasKa
  Członek

  @jacradd85 napisał:

  @KasiaW1984 napisał:

  Zdecyduje się więc chyba na kołki rozporowe. Chcę żeby listwy się długo trzymały. Ale do zamontowania kołków chyba powinnam kogoś zatrudnić? Nie wydaje mi się żebym sama to dobrze zrobiła

  Wiesz co, kwestia tego czy masz w domu wiertarkę i czy w miarę potrafisz się nią posługiwać. Jeśli tak to poradzisz sobie, wystarczy nawiercić kilka dziur. Chyba, że mieszkasz w blokach i chcesz wiercić w ścianie nośnej w której wierci się okropnie i trzeba mieć naprawdę sporo siły. Może ktoś z rodziny pomoże, jakiś kuzyn czy coś? :)

  Eech, trochę to seksistowskie, dlaczego zakładasz, że KasiaW1984 nie umie wiercić i potrzebuje pomocy kuzyna?:D A tak serio,to racja, wiercenie w ścianie nośnej jest straszne. Ale jak ktoś, jakaś ekipa zakłada Ci podłogę, to powinni też założyć listwy od razu.

  W odpowiedzi na: Drewniana podloga – jakie listwy? #74104
  imported_KasKa
  Członek

  @KasiaW1984 napisał:

  Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga

  No niby tak, ale kontrastowa listwa też ładnie wygląda

  W odpowiedzi na: Mocowanie listwy przypodłogowej #74806
  imported_KasKa
  Członek

  Wydaje się, że wiele osób łączy klejenie i kołki rozporowe. Podobno to jest najwygodniejsze i najbardziej się trzyma. Ale na kołki też są wytrzymałe, pod warnukiem, że nie zahaczysz nogą albo szczotką z dużą siłą – nic ich nie oderwie.

  W odpowiedzi na: Listwy jaka wysokość? #74705
  imported_KasKa
  Członek

  To zależy tylko od tego, co kto lubi i na co chce się zwrócić uwagę. Jak jest ciemna ściana i kontrastowa listwa, albo odwrotnie, to fajnie, żeby była duża, będzie lepiej widoczna. Ale jak listwa jest w kolorze podłogi i nie wyróżnia się na tle ściany, to może być bardzo drobna.
  Chociaż jak to oglądam zdjęcia, to te niewielkie białe na ciemnym też fajnie wyglądają:

  W odpowiedzi na: Bruk drewniany – co sądzicie? #74755
  imported_KasKa
  Członek

  Mi się to najbardziej podoba na zewnątrz – najlepiej wygląda.

  W domu już jakoś nieszczególnie, tym bardziej, że trzeba o niego bardziej dbać niż o zwykłe deski.

  W odpowiedzi na: Ogrzewanie w listwach podłogowych #74587
  imported_KasKa
  Członek

  Teraz i tak najczęściej chyba robi się samą podłogówkę, już bez grzejników. Ale to faktycznie bardzo ciekawy pomysł.

  W odpowiedzi na: Złe listwy przypodłogowe #71246
  imported_KasKa
  Członek

  @Kasp napisał:

  Kołki lub specjalne kleje – dzięki tym dwóm wariantom gwarantujesz sobie lepsze „trzymanie” listwy na długi czas, sprawdzone :)

  Albo jedno i drugie, masz największe szanse, że nic się nie stanie. Najpierw przykleić, potem przytwierdzić na kołkach.

  W odpowiedzi na: Jasna podłoga i dywan #72963
  imported_KasKa
  Członek

  Latam po prostu z taką małą szczotką i zbieram. U nas na taką szczotkę mówi się Kaśka:D nie wiem, czy wiecie o co chodzi, więc wklejam zdjęcie:

  Dużo czasu, dużo zachodu, dużo wysiłku, więc nie polecam. Jak ktoś ma bardziej sprawdzony sposób, to poproszę.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 73)