Parkiet Przemysłowy (Mozaika drewniana)

Parkiet przemysłowy wykorzystujemy na podłogi, które charakteryzują się intensywnością codziennego użytkowania. Inne nazwy tej bardzo odpornej podłogi drewnianej to: 1. mozaika drewniana, 2. mozaika podłogowa, 3. mozaika parkietowa, 4. mozaika przemysłowa. Może być wykorzystywana jako materiał podłogowy w dużych firmach lub biurach, a także mieszkaniach czy domach. Mozaika z drewna sprawdzi się szczególnie tam, gdzie występuje ruch pieszy o dużym natężeniu, gdyż jest najbardziej odporna na wszelkiego rodzaju odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne, etc.

mozaika przemyslowa dab sypialnia

mozaika przemyslowa debowa salon
mozaika przemyslowa dab gabinet

Ogromną zaletą mozaiki drewnianej jest jej niska cena, a także bogactwo wzorów oraz gatunków drewna, co pozwala na nieskończenie wiele możliwości kompozycji tejże podłogi. Podobnie jak wszystkie podłogi drewniane, również parkiet przemysłowy może być wielokrotnie cyklinowany i odnawiany.

Niewielkie listewki (zwane także lamelkami lub paluszkami ) są elementami bazowymi, z których wykonuje się mozaiki podłogowe. Mają one od 16 do 23 mm grubości, 8-20 mm szerokości i od 120 do 300 mm długości. Układane są na płasko (poziomo) i zwykle w dwóch kierunkach, dzięki czemu tworzą charakterystyczny wzór na podłodze - swego rodzaju szachownicę. Mozaiki parkietowe mogą być zróżnicowane kolorystycznie (tę możliwość dają nam różne gatunki drewna, z których wykonana jest mozaika przemysłowa) i ułożone w rozmaite motywy.

Uniwersalność mozaiki drewnianej jest jej dużą zaletą. W połączeniu z nowoczesnym designem pozwoli na stworzenie unikalnego i ciepłego klimatu mieszkania czy domu. Mozaika podłogowa jest dźwiękochłonna oraz stanowi izolację cieplną, dodatkowo świetnie tłumi drgania podłoża. Jest antystatyczna i trwała. Mozaiki wykonywane z drewna egzotycznego, zawierają substancje tłuszczowe, dzięki czemu są odporne na wilgoć. Parkiety przemysłowe są także szybkie w montażu - zawdzięczamy to ułożeniu gotowych fragmentów podłogi na taśmach.

Możliwe wzory ułożenia mozaiki przemysłowej:


1. Jodełka potrójna
2. Równolegle
3. Szachownica
4. Cegiełka

mozaika przemyslowa wzor jodelka potrojna   mozaika przemyslowa wzor rownolegly

mozaika przemysłowa wzor szachownica   mozaika przemysłowa wzor cegielka

Mozaiki przemysłowe najczęściej dostępne są w postaci połączonych ze sobą zespołów kilkudziesięciu listewek. Tworzą one prostokątne (czasem kwadratowe) płyty, które są naklejane na siatkę z tworzywa sztucznego (kiedyś na papier). Przy produkcji parkietów przemysłowych, najczęściej stosuje się drewno krajowe: dąb oraz egzotyczne: merbau, teak, jatoba, lapacho ipe i wenge.

Można wyróżnić jeszcze jeden rodzaj mozaiki drewnianej, jakim jest mozaika sztorcowa. Lamelki w niej są ustawiane na sztorc, dzięki temu posiada ona szczególną wytrzymałość na wgniecenia. Stosuje się ją tam, gdzie występuje największe natężenie ruchu oraz w przypadku, gdzie podłoga narażona jest na duże obciążenia, a także ze względu na występujące wysokie ryzyko uszkodzenia, np. upadające przedmioty. Tak wysoka wytrzymałość pozwala na zastosowanie jej w pomieszczeniach magazynowych, zakładowych, fabrykach, pomieszczeniach biurowych i gastronomicznych.

ipe lapacho drewniana mozaika przemysłowa

Parkiet przemysłowy z drewna egzotycznego Ipe Lapacho

Parkiet przemysłowy dębowy. Klasy sortowania
 

KLASA I - NATURAL

mozaika przemyslowa dab natural

KLASA II - POLAR

mozaika przemyslowa dab polar

KLASA I - RUSTIKAL

mozaika przemyslowa dab rustical


Dlaczego Parkiet.pl?

20 lat doświadczenia
Od 1995 roku działamy w branży parkietów, podłóg i listew przypodłogowych.
Gwarantujemy 100% satysfakcji
Robiąc zakupy w naszym sklepie możesz być pewien wysokiej jakości towaru i usługi.
14 dni na odstąpienie od umowy
Jeśli otrzymany towar Ci się nie spodoba możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni.
Kupując wspierasz polskich producentów
Większość produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest wytwarzana przez polskie firmy.
Zadzwoń do nas