Parkiet dębowy (16 x 70 x 300) - parkiet drewniany / dąb
4.43 / 5 (7)

132,93 zł -18%
109,00 zł za m2
Sztuka: 109,00 zł

Parkiet dębowy drewniany (dąb szypułkowy) o wymiarach 16x70x300 mm

 • Lakierowany ultramocnymi lakierami UV
 • 4-stronnie fazowany
 • Klasa mix (I+II+III)

W ofercie posiadamy podan 100 rodzajów podłóg drewnianych, parkietów i desek. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły oferty.

Wyślij wiadomość

Parkiet dębowy (16 x 70 x 300) - parkiet drewniany / dąb

Parkiet dębowy (16 x 70 x 300) - parkiet drewniany / dąb

 • Kategoria: Podłogi drewniane - lite
 • Czas dostawy: do 7 dni
 • Gatunek: Dąb
 • Barwa: Jasnobrązowa
 • Wykończenie: Lakier UV
 • Twardość drewna: Wysoka
 • Montaż: Montaż tradycyjny na klej
 • Fazowanie krawędzi: Faza 4-stronna
 • Wysyłka: Montaż od 25 zł / m2

Więcej informacji

Podłogi z drewna dębowego

Najczęściej wykorzystywanym drewnem w produkcji podłóg jest polski dąb szypułkowy - wykorzystywany do produkcji parkietu przede wszystkim ze względu na wytrzymałość i atrakcyjne usłojenie. Deski podłogowe i parkiety z drewna dębowego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach klasycznych jak i w tych bardziej nowoczesnych, gdzie w efektowny sposób wydobędą piękno naturalnego drewna. Podłogi takie mają zastosowanie w hotelach, biurach, ale przede wszystkim w domach jednorodzinnych.

deska-podlogowa-dab-bielony-szczotkowany

Na zdjęciu: Finishparkiet - dąb bielony, szczotkowany, 

 
Podłoga z drewna krajowego charakteryzuje się bogatym usłojeniem, delikatnym
i jasnym kolorem. Posiada także możliwość barwienia i modyfikacji w celu uzyskania ciekawych kolorów. Istnieje kilka rodzajów  wykończenia: lakierowanie, olejowanie oraz dodatkowe poddawanie obróbce termicznej.

Realizacje podłóg pałacowych z parkietu dębowego i innych rodzajów drewna

Dębowa mozaika pałacowa - już sama nazwa tego typu podłogi wskazuje nam miejsce jej przeznaczenia. Choć swoim wyjątkowym i specyficznym stylem nawiązuje do tradycji polskich dworów i pałaców, mozaika świetnie prezentuje się także w salonach lub innych eleganckich pomieszczeniach willi bądź też domów. Zasada jest prosta i od lat niezmienna, mozaikę pałacową kładziemy wyłącznie na dużych powierzchniach, w przeciwnym wypadku straci ona swój urok.

parkiet debowy lakier wysoki polysk

Duża powierzchnia realizacji parkietu umożliwiła nam wykorzystanie mozaiki pałacowej w pełnej jej okazałości. Styl wnętrza idealnie pasował do wykończenia podłogi w wysokim połysku. Klient chciał uzyskać efekt “lustra”, dlatego konieczne było pozostawienie, aż dziesięciu warstw lakieru. Wymagało to nakładu czasu, ale dzięki temu zamierzony efekt został osiągnięty.

lakierowany parkiet debowy willa styl angielski

Ten typ parkietu występuje w wielu wzorach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku realizacji tej podłogi wykorzystaliśmy wzór Firenze. Mozaiki najczęściej wykonywane są z dębu, jak w prezentowanym przypadku, ale produkuje się je również z buku, klonu, czereśni czy jesionu. Z pewnością zaletą tego typu podłogi jest jej niska cena, a to ze względu na jej niewielkie elementy. Kolejnym atutem jest szybkość montażu, dzięki konstrukcji na siatce z włókna szklanego parkiet układa się bardzo szybko.

parkiet debowy pierwsza klasa lakier matowyparkiet deski debowe lakierowane mozaika

 
Montaż parkietu dębowego i desek podłogowych

Panele podłogowe z pewnością należą do tańszych i łatwiejszych rozwiązań, jednak tradycyjny parkiet drewniany jest to, iż można go poddać renowacji, zniszczone panele nadają się wyłącznie do wymiany. Tak więc, jeżeli możemy pozwolić sobie na montaż parkietu w swoim mieszkaniu, nie zastanawiajmy się dłużej nad tym wyborem. Nic nie zastąpi tak eleganckiego i atrakcyjnego widoku, jak pięknie ułożona klepka. A kontakt bosej stopy z naturalnym, drewnianym podłożem bez wątpienia należeć będzie do niezwykle przyjemnych odczuć. Przy takiego rodzaju pracach, nieodłącznym elementem jest precyzyjny plan i odpowiednie przygotowanie.

PRZYGOTOWANIE POMIESZCENIA I PODŁOŻA

Kiedy mamy już gotowy projekt, możemy przystąpić do przygotowania pomieszczenia i podłoża, na którym będzie kładziony parkiet dębowy. Należy sprawdzić następujące parametry: poziom podłoża, wilgotność i temperaturę otoczenia. Zaleca się by różnice w poziomie podłoża nie były większe, niż -/+2mm. Do sprawdzenia wilgotności potrzebny będzie przyrząd pomiarowy CM. Wartości graniczne wilgotności wynoszą: warstwa cementu maks. 2,0 CM–(masa) %, w przypadku ogrzewania podłogowego 1,8 % CM, warstwa gipsu bezwodnego maks. 0,5 CM– (masa) %, w przypadku ogrzewania podłogowego 0,3 % CM; Należy dążyć do osiągnięcia niższych wartości. Odpowiednia temperatura otoczenia to 21 stopni. Zostaje nam jeszcze przygotowanie podłoża pod parkiet debowy. Polega ono na zabezpieczeniu przeznaczonym do tego preparatem gruntującym. Jest to ważny element, od którego zależy później, prawidłowe działanie kleju. Grunt i klej muszą być odpowiednio dobrane do podłoża, a także dopasowane do siebie. Kiedy powyższe elementy zostaną przygotowane, możemy przejść do układania podłogi.

KLEJENIE PARKIETU DEBOWEGO DO PODŁOGI

Najbardziej odpowiedni będzie klej elastyczny, przy użyciu sztywnego kleju, może dojść do odklejenia w wyniku powstałych, podczas pracy drewna naprężeń. Temperatura pomieszczenia nie może być niższa niż 17 °C. Jeśli zdarzy się, że jest niższa, pomieszczenie należy ogrzać i wywietrzyć, aby uniknąć wysokiej wilgotności. Przygotowany klej musi być dobrze wymieszany. Do jego nałożenia najlepiej uzyć zębatej szpachli, na której powinno znaleźć się około 1 kg/m2 kleju. Po ułożeniu, parkiet potrzebuje czasu, aby dostosować się do warunków panujących w pomieszczeniu. Najlepiej pozostawić ją na ok 2 tygodnie.

Podstawowe rodzaje kleju do parkietu:
- kleje rozpuszczalnikowe na bazie żywic syntetycznych (do klejenia parkietu, mozaiki)
- kleje na bazie żywic poliuretanowych i epoksydowych(jednoskładnikowe i dwuskładnikowe używane do klejenia deski, egzotyków, podłóg gotowych)
- kleje dyspersyjne(na bazie wody
-ekologiczne i coraz bardziej popularne)
- kleje silanowe

 
SZLIFOWANIE PARKIETU I MONTAŻ LISTEW PODŁOGOWYCH

Po odczekaniu 2 tygodni, nadchodzi czas, aby wyszlifować podłogę. Jest to proces niezbędny, który należy wykonać przed jej wykończeniem. Do szlifowania używa się profesjonalnych maszyn. Wszelkie ubytki należy wypełnić specjalistyczną masą szpachlową i ponownie wyszlifować, pozbywając się w ten sposób wszelkich nierówności. Kolejnym etapem jest montaż listew przypodłogowych, które oprócz walorów estetycznych, spełniają ważne zadanie użytkowe - maskują szczeliny destylacyjne, umożliwiają rozprowadzenie i ukrycie kabli, a także chronią ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.


WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI PARKIETU

Ułożoną podłogę możemy lakierować bądź olejować. Lakierowana podłoga jest łatwa w konserwacji i utrzymaniu w czystości. Podłoga olejowana wymaga okresowej konserwacji. Jednak w tym przypadku, drewno jest bardziej zabezpieczone, a to ze względu na wnikanie oleju w głąb powierzchni drewna, nawet do kilkunastu centymentrów. Olejowanie pomaga zachować naturalną strukturę drewna orz wydobywa usłojnie drewna. W sytuacji, gdy parkiet zostanie miejscowo uszkodzony, a jest on olejowany, możemy go lokalnie naprawić. Podobna sytuacja, w przypadku podłogi lakierowanej, wymagać będzie całkowitego zeszlifowania i ponownego polakierowania całej powierzchni.
 

LAKIEROWANIE PARKIETU DEBOWEGO

W początkowym etapie stosujemy lakier podkładowy, dopasowując odcień do koloru drewna. Następnie na suchy i wypolerowany lakier podkładowy nakładamy dwie lub trzy warstwy lakieru nawierzchniowego, stosując międzywarstowe matowanie.

 
OLEJOWANIE PARKIETU

Zaleca się naniesienie od jednej do 3 warstw, tu warto dostosować sie do zaleceń producenta. Do olejowania parkietu możemy użyć oleju bezbarwnego lub w kolorze, który może uwydatnić bądź zmienić kolor drewna. W zależności od tego, jaki sposób wykończenia podłogi wybierzemy, możemy podkreślić lub też przygasić jej naturalne cechy.

Parkiet dębowy lamelowy - dąb szypułkowy (Quercus robur L)

Zastanawiacie się Państwo nad wykończeniem podłogi w drewnie? Eleganckim i trwałym rozwiązaniem może się okazać dębowy parkiet lamelowy, inaczej lamparkiet. Klepki parkietu lamelowego możecie Państwo nabyć w postaci pojedynczych klepek lub płytek złożonych z kilkunastu klepek naklejonych na elastyczną siatkę. Tak powstałe płytki posiadają wzór jodełki lub cegiełki. Klepki lamparkietu różnią się od tradycyjnych, nie łączą się ze sobą, co czyni ich montaż wyjątkowo szybkim. Drewno dębowe to jedno z bardziej odpornych polskich gatunków, choć stopień jego twardości zwykło się określać jako średni. W tej wersji oferujemy Państwu klepki w wymiarze: 250 mm/50 mm/10 mm. Powierzchnia klepek parkietu jest niewykończona, a krawędzie niefazowane. Dębowy parkiet lamelowy znajdziecie Państwo u nas w następujących klasach: Natur (o naturalnej, jasnobrązowej barwie drewna, bez jakichkolwiek wad), Rustikal, Klasie II - Gestreift (o zróżnicowanej barwie drewna) oraz Klasie III.

Podział parkietu dębowego na klasy:

KLASA I

Naturalne usłojenie drewna i naturalna ujednolicona kolorystyka, brak bieli i innych wad. Dopuszczalne sęki zdrowe i zrośnięte o średnicy maksymalnie 8 mm
Deski dębowe klasanatur

KLASA II

Barwa naturalna, usłojenie mieszane oraz naturalne przebarwienia. Dopuszczalne sęki zdrowe i zrośnięte do 10 mm, biel niedopuszczalna.
deski debowe klasa rustical

KLASA III

Usłojenie bardzo zróżnicowane, kolorystyka żywa i naturalne przebarwienia. Sęki - zarówno zdrowe, zrośnięte jak i zepsute, są dopuszczalne bez ograniczeń ilości i rozmiaru. Warunkiem jest nie powodowanie zmniejszenia wytrzymałości i odporności posadzki na zużycie.

deski debowe klasa III

Załączniki do pobrania:

JAK WYSYŁAMY NASZE TOWARY?

 • Listwy przypodłogowe wysyłamy kurierem w dobrze zabezpieczonych paczkach zbiorczych
 • W paczce mieści się 7-16 sztuk listew, w zależności od wymiarów
 • Koszt wysyłki każdej paczki to 35 zł brutto
 • Konsument jest informowany o dokładnym koszcie transportu przed złożeniem zamówienia na stronie pokazującej zawartość koszyka.
 • Czas dostawy to 1-3 dni robocze. 

Próbki listew można zamówić wysyłając wiadomość na adres sklep@parkiet.pl.

W wiadomości należy podać:

- modele listew

- wymiary listew 

- dane do wysyłki 

telefon kontaktowy.

 

Wysyłki próbek są realizowane w przeciągu 2-3 dni roboczych.

Produkujemy listwy na indywidualne zamówienie:

 • Dowolny wymiar
 • Dowolny kolor
 • Dowolny wzór

Złóż zapytanie drogą mailową na adres listwy@parkiet.pl

Opinie Kupujących
(7)

2018-08-30 dokonał zakupu

Mega dobry zakup

Jakośc robi wrażenie!

  Oceń 
  2018-01-24 dokonał zakupu

  Wysokiej jakości parkiet lakierowany

  Wszystko ok. Montaż fachowo i w dobrej cenie.

   Oceń 
   2016-09-05 dokonał zakupu

   Na żywo lepiej niż na zdjęciu

   Zamówiłem parkiet dębowy + listwy lakierowane razem z montażem. Jestem bardzo zadowolony zarówno z podłogi jak i ze współpracy. Wysoka jakoś produktów oraz usługi. Super, dziękuję.

    Oceń 
    2016-07-02 dokonał zakupu

    Godni polecenia

    Kupiliśmy parkiet dębowy z usługą. Towar dostępny usługa szybka i solidna. Mili i pomocni fachowcy.

     Oceń 
     2016-06-26 dokonał zakupu

     Piękna podłoga za niewielkie pieniądze

     Razem z ułożeniem wyszło niewiele ponad 100 zł! Bardzo dziękuję za parkiet! Pozdrawiam

      Oceń 
      2016-06-07 dokonał zakupu

      Parkiet w dobrej cenie, szybka realizacja

      Bardzo polecam

       Oceń 
       2015-09-21 dokonał zakupu

       Parkiet

       Bardzo szybka realizacja zamówienia. Towar najwyższej jakości. Polecam.

        Oceń 

        Napisz swoją opinię!

        Napisz opinię

        Parkiet dębowy (16 x 70 x 300) - parkiet drewniany / dąb

        Parkiet dębowy (16 x 70 x 300) - parkiet drewniany / dąb

        Parkiet dębowy drewniany (dąb szypułkowy) o wymiarach 16x70x300 mm

        • Lakierowany ultramocnymi lakierami UV
        • 4-stronnie fazowany
        • Klasa mix (I+II+III)

        W ofercie posiadamy podan 100 rodzajów podłóg drewnianych, parkietów i desek. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły oferty.

        Inne produkty w kategorii