Kazimiera
Odpowiedź forum utworzona
-
AutorWpisy
-
KazimieraCzłonek
Przecudne sa te altanki ogrodowe. My w tym roku też chcemy postawiać taką http://www.geisser.pl/altanki-ogrodowe/ drewnianą altankę ogrodową . Latem bedzie idealne miejsce na spędzanie czasu z resztą rodziny.
KazimieraCzłonekPołóż panele pod kątem np. 30 stopni – nie dość że ciekawie wygląda taka podłoga, to gubi się wszystkie nierówności (kątowe) ścian.
KazimieraCzłonekŁatwo o odpowiedź nie będzie. Przegooglałem. Nic nie znalazłem
KazimieraCzłonekA kto te panele Ci układał?
Na 1m dopuszczalne jest do 2 -3 mm nierówności podłoża (jak dobrze pamiętam) wydaje mi się,że coś za cienką tę piankę położyłeś.
A po co od razu wylewka? Jest coś takiego jak posadzka wyrównująca,pod warunkiem musisz zmierzyć jakie są duże nierówności.
Nic nie piszesz o folii pod piankę,dawałeś?KazimieraCzłonekWarto czy nie warto? Nie warto bo drogo, ale warto bo stylowo. Jest to możliwe a nawet wykonalne. Napisz teraz, gdzie słyszałeś i gdzie już szukałeś informacji. Możliwe, ze znajdziesz tu ich potwierdzenie i szybko rozwiejemy twoje wątpliwości.
KazimieraCzłonekPodkład podłogowy wymaga usztywnienia i nie osiągnie się tego przez wyrównanie powierzchni – z czasem ugięcie będzie się pogłębiać. W najprostszy sposób płyty można „podeprzeć” wprowadzając piankę poliuretanową poprzez otwory wywiercone w płytach wzdłuż linii biegnącej środkiem między legarami. Kosztowniejszy sposób to ułożenie dodatkowego podkładu z płyt gipsowo-włóknowych o grubości 25 mm łączonych na zakład.
KazimieraCzłonek1. W sklepach prezentują różne głupoty
2. Dlaczego ma przemarzać. Nie ma izolacji termicznej?
3. Można zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego na wylewkę i na te płyty przykleić płytki.KazimieraCzłonek1. Najpierw kładziemy płyty grubsze – choćby ze względu naunikniecia uszkodzeń podczas montażu
2. co to jest WM ? wełna mineralna ?
3. Płyty mocuje się do belek z zachowaniem szczeliny ok. 3 mm na stykach i dylatacją ok. 1 cm wzdłuz ścian
4. Płyta OSB ma różną wytrzymałość kierunkową na zginanie – największa wzdłuż dłuższego boku zatem układamy ją prostopadle do belek z przesunięciem styków wzdłuznych w kolejnej warstwie.
5. Płyty w pierwszej warstwie łaczymy wyłącznie na belkach a w drugiej mogą być nieznacznie przesunięte względem podpór.KazimieraCzłonekW moim prostym toku myślenia listwa przypodłogowa ma estetycznie zamaskować połączenie płaszczyzny pionowej z poziomą.
przykład ze słupem
Listwa ochronna natomiast ma stanowić linię, nazwijmy to, dylatacyjną na połączeniu posadzki wykonanej z dwóch materiałów
ub na połączeniu posadzki układanej w różnych kierunkach. Listwy przypodłogowe i cokołowe można wykorzystać jako maskownicę do prowadzenia przewodów instalacji audio etc. (jak na zdjęciu).
KazimieraCzłonekPłyta OSB o grubości minimum 18mm powinna zapewnić stabilność podłoża, ale to zależy od tego w jakim jest obecnie stanie. Gwarancję sztywności zapewni płyta 25mm nawet jeśli nie będzie występowało podparcie na całej powierzchni.
Do klejenia płytek do płyty OSB powinno używać się wysoko elastycznej, cienkowarstwowej zaprawy klejowej.
Przed kładzeniem kleju płyta powinna być przeszlifowana tak aby grunt się lepiej wchłonął.
Oczywiście po szlifowaniu musi być dobrze oczyszczona.
Siatka nie jest konieczna. Ważne jest oby to klej mógł pracować ze względu na możliwość wystąpienia efektu podatności podłoża.Przy ścianie pozostawiasz szczelinę dylatacyjną i wypełniasz ją albo specjalna taśma, albo ewentualnie wąskim paskiem styropianu.
KazimieraCzłonekSosnowa też mi się zawsze podobała, chociaż nie mamy takiej u siebie. I oczywiście weź do położenia takiej podłogi profesjonalistów, inaczej nawet najlepszy i najtwardszy gatunek nie pomoże.
KazimieraCzłonekJa w ogóle bym nie inwestowała w sosnę na podłodze. Lepiej trochę dopłacić i zrobić podłogę z drewna merbau. Tutaj http://maharajahparquet.com/index.php/p … et-pytania możesz poczytać sobie o tym drewnie i w ogóle o desce podłogowej z tego materiału. W mojej opinii podłoga to inwestycja na lata i nie ma co oszczędzać, a merbau jest wyjątkowo trwałym i ładnym drewnem.
KazimieraCzłoneka ja z innej beczki też miałem taki sam dylemat co zrobić ze zniszczoną podłogą więc wpadłem na pomysł położę panele ale poprosiłem cykliniarza żeby wpadł i zobaczył co można z tym zrobić i szok jak usłyszał że chcę pokryć to panelami to mi powiedział że jeśli po jego cyklinowaniu nie bedzie mi sie podobała podłoga to on nie weźmie za to ani centa i znowu szok po jego robocie podłoga jak nowa a koszty w zasadzie takie same jak położenie paneli z dodatkami więc się chłopie zastanów czy lepiej mieć drewno w mieszkaniu czy niby podłogę z drewnianych odpadków no chyba że kładziesz panele po minimum 120 za metr to jeszcze potrafię zrozumieć
KazimieraCzłonekW tym temacie najlepiej doradzi Ci doświadczony sprzedawca. kupowałam ostatnio panele i poszłam do KOMFORT-u, tam akurat mają akcję podkład do paneli gratis. Nie dają jednak w gratisie tych najtańszych podkładów, ale np kupując panele quick stepa dostajesz podkład Quick step. To jest genialne w tej promocji, gdyż podkład, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy musisz kupić, a jednak trochę się zaoszczędzi nawet na podkładzie. Dzięki temu możesz się zastanowić nad zakupem troszkę droższych paneli.
-
AutorWpisy