kinia
Odpowiedź forum utworzona
-
AutorWpisy
-
kiniaCzłonek
wg mnie muisz zacząć od odpowiedzi na pytanie co Ci się podba, jak coś się podoba to potem werfyfikować czy jest dobre czy nie, bo inaczej przy tej różnorodności gatunków musiałbyć zrobić doktorat..
kiniaCzłonekA czemu rezygnujesz z podłogi drewnianej? z podkładów pod panele najgrubszy kojarze chyba 5 mm, ale nie siedzę w temacie, więc nie wiem dokładnie. Możesz też po całości masą podnieść poziom, ale pewnie trochę to będzie kosztować.
29 lipca 2016 o 19:30 W odpowiedzi na: OLEJ VS. LAKIER W PRZYPADKU DESEK DĘBOWYCH DO MIESZKANIA #72898kiniaCzłonekzakładając, że mówimy o oleju naturalnym, to zalety:
– deskę olejowaną można punktowo odnawiać
– można odnawiać na całej powierzchni samemu ręcznie
– można odnawiać maszynowo, co daje rewelacyjne efekty
– dają lepsze poczucie drewna, chodzimy bezpośrednio po drewnie a nie po lakierze
– lepiej reaguje na wodę (zalania)
wady
– wymaga pielęgnacji specjalistycznymi środkami, często różnymi jeden po drugim (zależy od systemu) chociaż pielęgnacja nie jest już taka problematyczna jak kilka lat temukiniaCzłonekFinishparkiet to podłoga warstwowa. Największą jej zaletą w stosunku do desek drewnianych jest większa stabilność – czyli mniejsza praca podłogi. Ponad to mamy tutaj do czynienia z produktem gotowym – lakierowanym, układanym na „pływająco” – w ten sposób unikasz zdecydowanie wszystkich „pyłów i kurzy” związanych z instalacją deski. Co do samej marki to Finishparkiet jest raczej wśród tańszych podłóg wielowarstwowych.
kiniaCzłonekkolego a podniosly ci sie same krawedzie brzegi desek czy cale sie wygiely?
kiniaCzłonekWitam,
zapewne masz na myśli quick stepa, bo oni mają cos takiego jak profil schodowy. Takie panele się klei do schodów, ale jakie są warunki to już dokładnie nie wiem. Nie wiem też jak z wytrzymałością takich schodówkiniaCzłonekJa połozyłam u siebie panele winylowe w kuchni i przedpokoju. Są odporniejsze na zawilgocenie, częste mopowanie, sa ciche, ciepłe, elastyczne i wytrzymałe. Przy małych dzieciach jest to dla mnie lepsze rozwiązanie aniżeli płytki ceramiczne lub PCV. Ja kupowałam panele drewnopodobne. Szybko się je montuje – nawet mąż sobie z tym poradził. Szczerze polecam takie rozwiązanie.
kiniaCzłonekaktycznie, stosowanie folii paroizolacyjnej jest warunkiem koniecznym jeśli chce się zachować gwarancję producenta paneli. O konieczności jej stosowania przeczytamy w warunkach gwarancyjnych czołowych europejskich producentów paneli laminowanych, a także w zaleceniach Europejskiego Związku Producentów Paneli Laminowanych (EPLF). Oczywiście o tym fakcie powinna Pani zostać poinformowana przez rzetelnego sprzedawcę paneli i podkładu, jednak biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie taki zapis znalazł się również w dokumencie gwarancyjnym, którego jak Pani przyznaje, nie przeczytała w całości, obawiam się, że niewiele będzie można już w tym zakresie zrobić.
Objawy, które Pani opisuje (pęcznienie paneli, przez co podnoszą się ich brzegi) to typowy problem związany z wilgocią. Wilgoć jest bowiem jednym z czynników, które mają najbardziej niszczący wpływ na podłogę.
Przy tej okazji należy jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie rozwiązania dostępne na rynku – folie paroizolacyjne i podkłady zintegrowane z folią – stanowią rzeczywiste zabezpieczenie przed wilgocią. Prawdziwą barierę dla wilgoci stanowi tylko folia o grubości 0,2 mm! Ze swojej strony polecam stosowanie podkładów zintegrowanych z folią, ponieważ o wiele łatwiej się je układa. Pamiętajmy jednak o tym parametrze – powtórzę: jedynie folia o grubości 200 mikronów gwarantuje nam prawdziwą ochronę przed wilgocią!
kiniaCzłonekO matko jakie drogie! toż rto w tej cenie masz już fajną podłogę drewnianą lub naprawdę świetne płytki. Panele w kuchni mają swoich zwolenników i przeciwników, ale sądze ze zniszczą się szybciej niż płytki… No i nic z nimi nie zrobisz, bo drewno to chodziaż odnowisz.
kiniaCzłonekw sumie możesz spróbować ja mam panele dobrej marki i znanej w domu iszczerze pwiem nie jestem z nich zadowlona. Dlatego czasem nie ma co patrzeć na znaną markę bo to różnie bywa.
kiniaCzłonekpanele do kuchni muszą przede wszystkim mieć wysoką klasę ścieralności – co najmnije AC4 , dodatkowo jezeli zdecydujemy się na wybór paneli do kuchni to trzeba mieć na uwadze że mogą się one zniekształcić pod wpływem wilgoci (nie ukrywajmy w kuchni często się coś wylewa i jest myta podłoga) Warto też rozważyć zakup podłogi winylowej viewtopic.php?t=117
kiniaCzłonekZobacz podłogi Lico, na stronie voxu je wyszukasz. Są odporne na działanie wody i wizualnie interesujące.Do niebanalnych wnętrz jak najbardziej się nadają.
kiniaCzłonekparkiety bardzo mi się podobają
kiniaCzłonekDo łazienki warto wybierać gatunki o jak najniższym skurczu i stabilne. Drewno na podłodze łatwo ulegające odkształceniom jest podatne na pękanie, a każda szczelina to miejsce potencjalnej inwazji czynników chorobotwórczych.
Z polskich gatunków najlepsze są dąb i modrzew. Niektórzy polecają też termodrewno, czyli materiał, który został poddany działaniu wilgoci w wysokiej temperaturze i podwyższonym ciśnieniu. W zasadzie nie powinno ono już reagować na wpływ wilgoci, ale nie znamy jego stabilności. Z gatunków egzotycznych najlepiej sprawdzą się tek, iroko, merbau, doussie i padouk (są one też nieco twardsze niż dąb).
kiniaCzłonekNajpierw zalecenia producenta,
póżniej ogólne zasady z zakresu montażu,
następnie wiedza i doświadczenie wykonawcy.
Pod okiem nadzoru zawsze jest bezpieczniej.
-
AutorWpisy