ciepła podłoga

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 28)
  • Autor
    Wpisy
  • #68288
    Damian7
    Członek

    witajcie, mam pewien problem. Przeprowadzam się do domu teściów. Zajmiemy z rodziną piętro. Wymaga ono remontu, ale główny problem jest z podłogą. Strop nie ma w sobie ocieplenia, żaden styropian, nic i niestety od podłogi jest zimno. Moja żona nie chce słyszeć o żadnych wykładzinach, jaka podłoga będzie najcieplejsza, najlepiej izolująca? deski, panele? sam już nie wiem, będę wdzęczny za porady.

    #72106
    Kasp
    Członek

    A jaki to strop ?
    Ociepla się stropy nad piwnicami i poddaszy nieużytkowych.
    A styropian na stropach między kondygnacyjnych spełnia rolę izolacji akustycznej
    Na swojej kondygnacji możesz wykonać podłogi z desek na legarach /+przekładki akustyczne/ i dać ocieplenie o ile masz odpowiednie środki finansowe.

    #72107
    kinia
    Członek

    a nie lepiej zainwestować w ocieplenie stropu?

    co do podłogi to jak powiedział Interno wszystko zależy od nakładów finansowych. Drewno uważa się za najcieplejszy materiał.

    #72108
    adilak1234
    Członek

    W sumie mam podobny problem. Tyle, że moje mieszkanie jest na parterze, ale pod nami jest podziemny parking. W sumie nie rozmawiałam z sąsiadami i nie wiem, czy ‚ciągnie’ od podłogi. Ale też rozważam zakup ciepłego drewna. Zastanawiałam się na egzotycznymi gatunkami. Można jakoś dodatkowo ocieplić podłogę? Są jakieś specjalne folie?

    #72109
    truzkus
    Członek

    @Mania napisał:

    W sumie mam podobny problem. Tyle, że moje mieszkanie jest na parterze, ale pod nami jest podziemny parking. W sumie nie rozmawiałam z sąsiadami i nie wiem, czy ‚ciągnie’ od podłogi. Ale też rozważam zakup ciepłego drewna. Zastanawiałam się na egzotycznymi gatunkami. Można jakoś dodatkowo ocieplić podłogę? Są jakieś specjalne folie?

    Oprócz zastosowania ciepłego drewna na podłodze należy pamiętać o jej odpowiednim ociepleniu styropianem, bądź wełną mineralną. Przed wymianą podłogi warto poczytać o jej ociepleniu, a ten artykuł może okazać się całkiem pomocny: http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-podlogi-na-gruncie-styropian-welna-mineralna-podsypka-poradnik,18_4802.html

    Zalecam jednak rozwiązanie z niepalną wełną mineralną ze względu na bezpieczeństwo. Więcej znajdziesz tu: http://abc-izolacje.pl/niepalne-ocieplenie-podlog-steprock-hd-cisza-i-cieplo-za-jednym-podejsciem/

    Pozdrawiam!

    #72110
    adilak1234
    Członek

    Słyszałam o termoizolacji i na pewno będę o niej pamiętać podczas wykończenia wnętrz. Dzięki za linki. Bo jak mówię – słyszałam, ale w sumie za bardzo nie wiedziałam na czym polega to ocieplanie. Mam nadzieję, że fachowcy, których zatrudniam będą wiedzieli, jak to ugryźć i faktycznie podłoga będzie odpowiednio zabezpieczona przed zimnem, wilgocią i wszystkimi innymi ‚niebezpieczeństwami’. Nie wyobrażam sobie, że coś mogłoby być nie tak i trzeba by było zrywać podłogę i grzebać się z nią drugi raz. Te płyty zapewniają też izolację akustyczną, w sumie fajnie, nie chciałabym słyszeć, że pod nogami parkują mi samochody :)

    #72111
    imported_KasKa
    Członek

    Ocieplanie stropu raczej ma na celu zabezpieczenie pomieszczeń poniżej, żeby nie uciekało z nich ciepło. Ale może to trochę pomóc, możesz spróbować położyć jakieś 20-25 cm waty mineralnej, to trochę pomoże. Poza tym oczywiście drewno – jest najcieplejsze.

    #72112
    Jane Doe
    Członek

    Najlepszym sposobem na ocieplenie podłogi jest położenie płyt z utwardzanej wełny mineralnej albo specjalnego styropianu podłogowego EPS 100

    #72113
    John Doe
    Członek

    Dobry podkład i wysokiej jakości drewno to najlepsze rozwiązanie.

    Polecam przeczytanie http://zbudujmydom.pl/index.php?page=jak-wybrac-podklad-pod-deske-trojwarstwowa

    #72114
    RemontadaKrakow
    Członek

    Ciepła podłoga jest naprawdę super, szczególnie zimą lub w łazience. Po domu można chodzić na boso i jest to bardzo komfortowe. To wszystko zawdzięczam tylko koledze, który współpracuje z firmą http://twojaekoenergia.com/ . To on mi ich polecił i tym samym ja polecam ją Wam!

    #72115
    imported_KasKa
    Członek

    Podobno bambus to właśnie takie cieplejsze drewno i na dodatek bardzo ładnie wygląda:
    .

    #72116
    leoniadka
    Członek

    Kawka34 świetnie to wygląda, wolę raczej jasne ale nie mogę od tej oczu oderwać

    #72117
    ana_bullfinch
    Członek

    Drewno będzie dobrym rozwiązaniem. Docieplone powinno spełnić swoje zadanie. Może warto sprawdzić podgrzewaną podłogę? Nadaje się nie tylko do łazienki, ze spokojem można zamontować ją w salonie. Poniżej wrzucam jeszcze jeden artykuł dotyczący ocieplania podłóg.

    http://www.poranny.pl/archiwum/art/5106860,sposoby-na-ocieplenie-podlogi,id,t.html

    #72118
    leoniadka
    Członek

    Właśnie to ocieplanie podłogi mnie zastanawia, długo uważało się że tylko płytki i podłogowe a teraz możliwości są większe

    #72119
    Angel
    Członek

    Witam,
    Moim zdaniem gdy położysz panele podłogowe lub deskę warstwową (dowolną podłogę pływającą) będzie to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pod te podłogi kładzie się podkład i może wybrać taki z izolacją termiczną.
    Proponuję panele Kronopol z linii Aurum:
    np.

    Znajdziesz też na tej stronie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informację o podkładach. :)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 28)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.