Rysowanie panel jak zabezpieczyć

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 32)
  • Autor
    Wpisy
  • #68287
    emili.A.N.
    Członek

    Witam,

    Znalazłem sobie panele podłogowe, ale niestety są błyszczące. Poczytałem o nich opinie i podobno bardzo się rysują. Problem jest taki, że mam owczarka niemieckiego, a panele mają być w prawie całym mieszkaniu.
    Panele to Kronopol Dąb Calvados AC5 10mm, pod nie planuję takie zielone maty.
    Czy można je jakoś zabezpieczyć, żeby się nie rysowały? Myślałem, żeby je zwyczajnie polakierować jak zwykłą klepkę. Nie ukrywam, że chciałbym, by rozwiązanie spełniło dwa warunki:
    – było względnie tanie – mogę jednorazowo dopłacić max 5 zł do każdego m2. Mam około 100m2 paneli i nie chciałbym przekroczyć 500 zł.
    – było w miarę trwałe. Wiem, że mogę zabezpieczać panele jakimiś pastami, ale jakbym miał to raz na 1-2 tygodnie pastować, to wiem, że nic z tego nie będzie. Mogę coś przy nich robić maksymalnie raz na 2 miesiące.
    Wyobrażam sobie taką sytuację, że najbardziej eksploatowane miejsca będę lakierował co pół roku – o cyklinowaniu nie ma mowy, za dużo roboty.
    Macie jakieś propozycje?

    #72075
    Kasp
    Członek

    My w firmie mamy błyszczące panele podłogowe i mamy zamiar zamówić maty pod krzesła. Z tego co wiem świetnie chronią przed porysowaniami. Może wyprobuj coś takiego u siebie zamiast bawić się w lakierowanie? No i do tego warto zadbać o panele używająć odpowiedniego środka do konserwacji. Zobacz tutaj viewtopic.php?t=127

    #72076
    kinia
    Członek

    Nic Ci nie pomoże na wilczura o wadze 40-50kg z pazurami.
    Lakierowanie odpada całkowicie.
    Konserwacja jak najbardziej ale będą rysy tak czy siak.

    Rozwiązanie: obcinać pazury lub skarpetki dla pupila

    #72077
    truzkus
    Członek

    Zgadzam się z przedmówcą. Lakierowanie paneli nic nie pomoże, bo rysy będą wciąż się pojawiać. Pozostaje Ci albo regularnie obcinać pupilowi paznokcie, albo zainwestować z specjalne kapcie. Na rynku znajdziesz tego całkiem sporo. Pupil na pewno ucieszył by się z taki butków:

    A i panele by były całe.

    #72078
    pancerniak
    Członek

    Niestety chyba musisz położyć dywanik, żeby ochronić panele przed pupilem, no i uczyć pieska, żeby nie łaził po podłodze, tylko siedział na dywaniku. Co proste nie będzie. Im większy pies tym gorzej, my mamy 11-kilogramowego kundelka i są ślady po pazurach. Może regularne obcinanie u weterynarza? Ale tak co 5-6 tygodni.

    #72079
    formaistyl
    Członek

    Wszystko może się porysować, nawet metal, dlatego bardzo ważna jest konserwacja dobrymi preparatami. Możesz spróbować użyć produktu, który nazywa się Loba V6 Finish. Stworzy on na panelach warstwę ochronna, która przetrwa rok

    #72080
    Hannahh
    Członek

    Z doświadczenia ci powiem, że raczej ci się to nie uda. Na matowych faktycznie byłoby to mniej widać, tak to chyba będzie przychodziło ci od czasu do czasu konserwacja podłogi. No albo dywaniki, inaczej chyba się nie da.

    #72081
    Truba
    Członek

    Hmm.. zawsze mi się wydawało, że klasa ścieralności AC5 to już taka nie rysująca się. Przecież takie wysokie współczynniki swoje kosztują.

    #72082
    Buritto
    Członek

    @DonKichot napisał:

    nie no na pewno są jakieś sposoby na to by zabezpieczyć tak panele bez szody dla zwierzaka.

    A ewentualnie jakieś maty i nakładki? w taką stronę bym poszła szukając opcji zabezpieczenia tego rodzaju

    #72083
    Buritto
    Członek

    @KasiaW1984 napisał:

    Wszystko może się porysować, nawet metal, dlatego bardzo ważna jest konserwacja dobrymi preparatami. Możesz spróbować użyć produktu, który nazywa się Loba V6 Finish. Stworzy on na panelach warstwę ochronna, która przetrwa rok

    A jak jest na przykład z opcjami typu woń/bezwonny i przede wszystkim z czasem, którego ten preparat potrzebuje aby się dobrze zainstalować w podłodze ?

    #72084
    Doe
    Członek

    @Lolek napisał:

    My w firmie mamy błyszczące panele podłogowe i mamy zamiar zamówić maty pod krzesła z http://www.techem-wycieraczki.com.pl/ Z tego co wiem świetnie chronią przed porysowaniami. Może wyprobuj coś takiego u siebie zamiast bawić się w lakierowanie?

    Maty na pewno będą tańsze no i ich przewaga nad lakierowaniem jest też taka, że wszystko bez konieczności wietreznia się obejdzie

    #72085
    Doe
    Członek

    @romaco napisał:

    Nic Ci nie pomoże na wilczura o wadze 40-50kg z pazurami.
    Lakierowanie odpada całkowicie.
    Konserwacja jak najbardziej ale będą rysy tak czy siak.

    Rozwiązanie: obcinać pazury lub skarpetki dla pupila

    Z doświadczenia wiem, że skarpetki za długo się nóg pupila nie będą trzymały więc jednak konserwacja będzie lepszym rozwiązaniem.

    #72086
    Doe
    Członek

    @leoniadka napisał:

    @KasiaW1984 napisał:

    Wszystko może się porysować, nawet metal, dlatego bardzo ważna jest konserwacja dobrymi preparatami. Możesz spróbować użyć produktu, który nazywa się Loba V6 Finish. Stworzy on na panelach warstwę ochronna, która przetrwa rok

    A jak jest na przykład z opcjami typu woń/bezwonny i przede wszystkim z czasem, którego ten preparat potrzebuje aby się dobrze zainstalować w podłodze ?

    Ten jest bezwonny, a co do czasu instalowania się w podłodze, to już zależy chyba od gatunku podłogi

    #72087
    testowy
    Członek

    @JoannaPk napisał:

    Zgadzam się z przedmówcą. Lakierowanie paneli nic nie pomoże, bo rysy będą wciąż się pojawiać. Pozostaje Ci albo regularnie obcinać pupilowi paznokcie, albo zainwestować z specjalne kapcie. Na rynku znajdziesz tego całkiem sporo. Pupil na pewno ucieszył by się z taki butków:

    A i panele by były całe.

    Takie butki rzeczywiście mają sens, tylko i tak trzeba dbać o paznokcie pupila, żeby mieć na uwadze jego komfort. jak pazur długi to i w takim „paputku” będzie słabo

    #72088
    antex
    Członek

    Pupile pupilami, ale ja ostatnio zarysowałam sobie panele szczotką od nowego odkurzacza! W życiu bym się nie spodziewała. :( Na szczęście w raczej niewidocznym miejscu, no ale szczotka na pewno do wymiany. Coś z nią jest nie tak.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 32)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.