Matowe Panele-czym myć

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 41)
  • Autor
    Wpisy
  • #68261
    Kazimiera
    Członek

    słuchajcie doradźcie mi, mam problem z panelami. Nie wiem czym je myć? Już myje płynami specjalnymi do paneli itd. Są to panele matowe w odcieniu dąbu, ale co najgorsza jak się umyje wyglądają ładnie, ale potem pochodzi się po nich ijuż widać ślady, co robić?

    #71526
    Kasp
    Członek

    Jest taki specjalny płyn, ale kurcze nie pamiętam jak on się nazywa… w każdym razie wiem, że nie jest tani.
    Polecam albo pronto po podłód albo Frosch. Ja osobiście używam tego drugiego.

    #71527
    Applelover
    Członek

    @kolorowa napisał:

    słuchajcie doradźcie mi, mam problem z panelami. Nie wiem czym je myć? Już myje płynami specjalnymi do paneli itd. Są to panele matowe w odcieniu dąbu, ale co najgorsza jak się umyje wyglądają ładnie, ale potem pochodzi się po nich ijuż widać ślady, co robić?

    Osobiście używam Pronto i jestem bardzo zadowolony. W przypadku matowych paneli nie kupuj płynów nabłyszczających, tylko same czyszczące.
    Osobiście mogę polecić to:
    [attachment=0:2mttd0qa]pronto-plyn-do-mycia-drewna-750ml.jpg[/attachment:2mttd0qa]

    #71528
    pancerniak
    Członek

    Ten produkt jest przeznaczony do matowego drewna, ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

    #71529
    formaistyl
    Członek

    Ja tez odradzam używanie nabłyszczających płynów do mycia paneli. U mnie świetnie się sprawdza płyn Classen

    #71530
    Hannahh
    Członek

    @Kate1989 napisał:

    Ten produkt jest przeznaczony do matowego drewna, ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

    Tak, ja polecam. Naprawdę nie nabłyszcza, fajnie pielęgnuje, nieźle nawet pachnie.

    #71531
    Truba
    Członek

    Znalazłam jeszcze takie coś:

    #71532
    antex
    Członek

    @Ewelia napisał:

    Znalazłam jeszcze takie coś:

    A.le to jest chyba środek do takiej maszyny nabłyszczającej jak na obrazku?

    #71533
    Truba
    Członek

    @KasKa napisał:

    A.le to jest chyba środek do takiej maszyny nabłyszczającej jak na obrazku?

    Chyba tak. Chociaż w opisie produktu nie ma takiej informacji. Ale raz na jakiś czas można sobie wypożyczyć taką maszynę. To nie są duże koszty.

    #71534
    Buritto
    Członek

    @Kate1989 napisał:

    Ten produkt jest przeznaczony do matowego drewna, ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

    Mogę polecić, naprawde jest skuteczny jeśli chodzi o matówki i można go z czystym sumieniem używać

    #71535
    Buritto
    Członek

    @kolorowa napisał:

    słuchajcie doradźcie mi, mam problem z panelami. Nie wiem czym je myć? Już myje płynami specjalnymi do paneli itd. Są to panele matowe w odcieniu dąbu, ale co najgorsza jak się umyje wyglądają ładnie, ale potem pochodzi się po nich ijuż widać ślady, co robić?

    Z takich klasycznych i znanych preparatów zdecydowanie najlepszym wariantem będzie pronto do podłóg, skuteczne i znane od lat

    #71536
    Truba
    Członek

    @leoniadka napisał:

    @Kate1989 napisał:

    Ten produkt jest przeznaczony do matowego drewna, ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

    Mogę polecić, naprawde jest skuteczny jeśli chodzi o matówki i można go z czystym sumieniem używać

    A on jest do podłóg czy tylko do mebli? Bo kiedyś wpadłam na pomysł umycia paneli płynem do mebli i były tak śliskie że się mało cała rodzina nie pozabijała.

    #71537
    Doe
    Członek

    @Lolek napisał:

    Jest taki specjalny płyn, ale kurcze nie pamiętam jak on się nazywa… w każdym razie wiem, że nie jest tani.
    Polecam albo pronto po podłód albo Frosch. Ja osobiście używam tego drugiego.

    Pronto do podłóg znany klasyk od lat, i w sumie nigdy nie zawodzi, przy panelach raz dwa doprowadzisz podłoge do normalego, czystego wyglądu

    #71538
    Doe
    Członek

    @Ewelia napisał:

    @leoniadka napisał:

    @Kate1989 napisał:

    Ten produkt jest przeznaczony do matowego drewna, ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

    Mogę polecić, naprawde jest skuteczny jeśli chodzi o matówki i można go z czystym sumieniem używać

    A on jest do podłóg czy tylko do mebli? Bo kiedyś wpadłam na pomysł umycia paneli płynem do mebli i były tak śliskie że się mało cała rodzina nie pozabijała.

    No jak się płynem do mebli myje panele to może być naprawdę różnie, bo tendencja do poślizgów wzrasta mocno. Nie polecam więcej takiego eksperymentowania

    #71539
    Truba
    Członek

    @formaistyl napisał:

    @Ewelia napisał:

    @leoniadka napisał:

    Mogę polecić, naprawde jest skuteczny jeśli chodzi o matówki i można go z czystym sumieniem używać

    A on jest do podłóg czy tylko do mebli? Bo kiedyś wpadłam na pomysł umycia paneli płynem do mebli i były tak śliskie że się mało cała rodzina nie pozabijała.

    No jak się płynem do mebli myje panele to może być naprawdę różnie, bo tendencja do poślizgów wzrasta mocno. Nie polecam więcej takiego eksperymentowania

    Ja też już nikomu nie polecam ;)
    Ale za to myję płynem pronto do mebli, tym antystatycznym podłogę pod łóżkiem, dzięki czemu łatwiej się ją odkurza bo kurz się na niej nie osadza tylko zbiera w „koty” . Dobry efekt przynosi też mycie paneli płynem do płukania tkanin.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 41)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.