FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Witam,
Niedawno zakupiliśmy z mężem do domu białe listwy przypodłogowe i nasz parkieciarz je zamontował. Wszystko wygląda super poza kilkoma drobnymi szczegółami:
-       Przy drzwiach balkonowych listwa się nie mieści przy zawiasach i nie wiemy co zrobić? Zostawić bez listwy? Może macie jakiś pomysł?
-       W kilku miejscach listwa się kończy i wystaje (np. przy futrynie drzwi), czy wystarczy to zamalować farbą do ścian?
Ja zazwyczaj robie tak, że jak widać końcówki listew to zwyczajnie je maluje farbą do ścian. Z daleka nie widać, ale jak się przyjrzeć to faktycznie widać, zwłaszcza, że włoski z drewna wstają. Jak klient wymagający zeszlifuje i znowu pomaluje ;)
Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tym balkonem. Możesz wysłać zdjęcia?
Ja też miałem podobną sytuację u siebie i do tego jeszcze mam gniazdka elektryczne na wysokości listwy. Zamówiłem przez stronę listwyprzypodlogowe.eu i wszystko zrobili mi na wymiar. Nie byłem przekonany co do zakupu przez internet bo przecież to dość niestandardowy produkt, ale gdzie indziej nie mogłem tego znaleźć. Dorobili mi właśnie takie zakończenia w listwach i takie specjalne cieniowane w listwie do balkonu. Gdyby nie to musiałbym zapłacić nie wiadomo ile stolarzowi, więc polecam z czystym sumieniem :)

Pozdrawiam
Dzięki WujekBen! Poszłam za Twoją radą i problem został rozwiązany :) Co prawda ta firma niechętnie podeszła do tematu bo to nie ich listwy były montowane (inny wzór freza niż u nich w ofercie). Musiałam zapłacić za wykonanie freza i zrobili mi dokładnie takie same brakujące listwy, zakończenia i takie specjalne cieniowane listwy do balkonu. Wszystkie poprawki wykonane i całość wygląda na 5+ :)
Pozdrawiam
U nas mój mąż montował listwy na klej i całkiem nieźle się trzymają.
Trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej ilości kleju bo jak będzie za mało to się nie będą trzymać. Przesadzać z ilością też nie ma co bo może wypłynąć na ścianę. Powinno się nałożyć ok 2mm kleju.
Jak wcisnąć listwę pod okno balkonowe?
Kupiliśmy już listwy i okazało sie, że nie mieszczą się między podłogą a oknem.
Trochę lipnie wygląda pokój bez tej listwy.
Jakieś rady?
Chyba można zamówić inny rozmiar tylko kolor ten sam dobrać. Na pewno nie ciąłbym normalnej listwy bo będzie to źle wyglądać. Raczę zadzwonić do sklepu i dopytać o inne wymiary.
Panele czy parkiet?

Szczerze wolałbym panele gdybym stanął przed taki[…]

Doniczki na kwiaty

Donice można na ciekawych patentach stworzyć samem[…]

Dekoracje do kuchni

Dekoracje do kuchni warto ogarnąć sobie na przykł[…]

Podłoga do salony

Tu całe wnętrze robi dobrą robotę, nie tylko podło[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>