Deska lita czy warstwowa?

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #68223
    Zorton
    Członek

    Mam taki dylemat, że nie wiem, która lepiej się sprawdzi. Zależy mi na opinii użytkowników :)
    Chciałabym mieć drewnianą podłogę wszędzie poza łazienką, więc chcę dokonać dobrego wyboru. Sprzedawcy w sklepach niestety nie są dla mnie wiarygodni, ponieważ nie użytkują tych podłóg.
    Czy deska lita naprawdę tak się rozchodzi, kiedy mieszka się w mieszkaniu? Wydaje mi się, że będzie bardziej wytrzymała i trwała od warstwowej, ale może się mylę ;)

    Zastanawiam się na podłogą Jawor Parkiet. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym producentem?

    #70480
    maciek.janos
    Członek

    Zobacz na sklepie https://parkiet.pl/13-podlogi-drewniane Masz tu bardzo szeroki wybór propozycji i w różnych tonacjach kolorystycznych. Mnie osobiście podobał by się jasny parkiet ale każdy ma inny gust. Jeśli masz pytania stricte techniczne to zadzwoń najlepiej do sklepu i Ci doradzą.

    #70481
    Wagowa
    Członek

    Warstwowa podobno jest trwalsza. Ja mam u siebie z ArtCore lita deskę w salonie i bardzo zadowolona z niej jestem, podoba mi się, sa inne odcienie, no i słoje ma rewelacyjne lita deska, nie wiem jak w warstwowej.

    #70482
    Karina
    Członek

    My mamy w domu olejowane deski podłogowe
    Już 2 lata u nas leżą w salonie i przedpokoju. Bardzo ładnie wyglądają i łatwo się je czyści.
    Nie mam zdjęć od nas ale podłoga jest taka jak na zdjęciu poniżej:
    [attachment=0:3r86oz0w]deski podlogowe olejowane debowe.jpg[/attachment:3r86oz0w]

    #70483
    Maciekwawa
    Członek

    Dorzucę od siebie trzy grosze.
    Z reguły podłogi z litego drewna będą droższe niż warstwowe bo do produkcji zużywamy więcej cennego drewna.
    Podłogi z drewna litego można więcej razy cyklinować niż w przypadku warstwowych – starczy na więcej pokoleń :)
    Podłogi z drewna litego są MNIEJ stabilne na zmiany wilgotności – warstwowe (dzięki warstwowej konstrukcji „na krzyż”) o wiele lepiej znoszą wachania temperatur i wilgotności
    Podłogi warstwowe można stosować na ogrzewanie podłogowe (są cieńsze 12-14 mm przez co nie zatrzymują cennego ciepła), natomiast drewniane deski lite bardziej hamują ciepło (drewno jest izolatorem) oraz mają tendencję do wypaczania.

    Powyżej pokazałaś na zdjęciu produkt od Woldrew http://parkiet.pl/podlogi-drewniane/136-deski-debowe-olejowane-stylo-classic.html. Ten producent ma bardzo dobre podłogi lite – np deski dębowe fabrycznie olejowane. Generalnie dobra cena i wysoka jakość.
    Poza tym warto zwrócić uwagę na gotowe deski od Walczaka

    Jeśli chodzi o warstwówki to na prawdę jest w czym wybierać, bo teraz praktycznie każdy większy producent zajmuje się produkcją drewnianych podłóg warstwowych. Poniżej kilku których osobiście mogę polecić Finishparkiet – jedna z pierwszych firm produkcyjnych od parkietów warstwowych)
    Fertig Parkiet (Jawor Parkiet – bardzo dobrej jakości jodła francuska)
    Barlinek – tańsza niż powyższe ze względu na tańsze materiały bo przy produkcji np. desek dębowych stosują cieńszą warstwę użytkową (4mm czyli o 2 mm mniej niż Finishparkiet)

    Tutaj znajdziesz kilka cennych porad odnośnie wyboru pomiędzy deskami, klepkami i panelami podłogowymi: viewtopic.php?t=101

    #70484
    kolorowa
    Członek

    ale i lite i warwowe jak dla mnie są ładne. W artcore takie patrzyłam, jeszcze nie zdecydowąłam co dam do swojego biura, ale rozważm ciemną deskę litą, niektore wydają mi sie duzo lepsze.

    #70485
    Buritto
    Członek

    @MagdalenaGrzegorczyk napisał:

    Warstwowa podobno jest trwalsza. Ja mam u siebie z ArtCore lita deskę w salonie i bardzo zadowolona z niej jestem, podoba mi się, sa inne odcienie, no i słoje ma rewelacyjne lita deska, nie wiem jak w warstwowej.

    Nawet nie podobno. Jest rzzeczywiście trwalsza, co akurat w tym przypadku wynika z zastosowania w produkcie warstwowej struktury.

    #70486
    donna
    Członek

    Mi polecono kiedyś w http://www.marchewka.pl deskę warstwową i po tych kilku latach wiem, że to był dobry wybór. Chociaż przyznam, że na początku uparcie obstawałam przy litej. Jest o wiele bardziej stabilna i trwała. My mamy taką z nawiertami w spodniej warstwie, dodatkowo ułożoną na ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu ciepło się równomiernie rozchodzi.

    #70487
    Buritto
    Członek

    @MagdalenaGrzegorczyk napisał:

    Warstwowa podobno jest trwalsza. Ja mam u siebie z ArtCore lita deskę w salonie i bardzo zadowolona z niej jestem, podoba mi się, sa inne odcienie, no i słoje ma rewelacyjne lita deska, nie wiem jak w warstwowej.

    A mogłabyś podesłać jakąś foteczkę? :)

    #70488
    codesnipper
    Członek

    @Kasia&Tomek napisał:

    My mamy w domu olejowane deski podłogowe
    Już 2 lata u nas leżą w salonie i przedpokoju. Bardzo ładnie wyglądają i łatwo się je czyści.
    Nie mam zdjęć od nas ale podłoga jest taka jak na zdjęciu poniżej:
    deski podlogowe olejowane debowe.jpg

    No to chyba dobrze, e po takim czasie się trzymają jezcze. zakładam że raczej nie było jakichś radykalnych zmian.

    #70489
    Klaudia.E
    Członek

    Deska warstwowa jest lepszym rozwiązaniem, w sumie w praktyce to większa trwałość, a cenowo temat wychodzi porównywalnie

    #70490
    codesnipper
    Członek

    Sprawdź sobie po prostu zalety i wady tych desek, pogadaj z jakimś fachowcem, z ludźmi którzy mają taki wariant podłogi w domu, potem zdecyduj

    #70491
    kolorowa
    Członek

    Lita chyba ładniejsza, ale warstwowa bardziej wytrzymała może być. Artcore ma całkiem fajny wyór właśnie, niedawno też przeglądałam bo muszę wymienic jeszcze w jednym pokoju i chyba postawię na coś klasycznego.

    #70492
    Kamilex
    Członek

    Lita może zrobić dobrą robotę, ale musi być koniecznie dobrze zaimpregnowana, wówczas możemy mówić o bardzo konkretnych efektach.

    #70493
    Gr4ndm4st3r
    Członek

    Dobre lite drewno z sosny i świerku można dostać u http://limbor.pl/. Oferują elementy produkowane z sosny i świerku oraz klejonki. Znakomita jakość i konkurencyjne ceny.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.