Co wybrac? Rolety czy żaluzje

Forum Parkiet.pl Fora Inspiracje, wystrój wnętrz, nowości Co wybrac? Rolety czy żaluzje

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 54)
  • Autor
    Wpisy
  • #68550
    ujipodipy
    Członek

    Zastanawiam się, czy zainstalować w oknach żaluzje drewniane czy rolety (nie wiem jak się nazywają chodzi o takie zwykłe, nie rzymskie).Podobają mi się ciemne (wenge) żaluzje drewniane, ale ramy okienne są plastikowe, białe i nie wiem czy to będzie ładnie ze sobą wyglądało – zdecydowanie lepszy efekt byłby przy oknach drewnianych w ciemnych ramach.Z kolei gdybym wzięła rolety to nie wiem czy wziąć jasne czy ciemne (mieszkanie jasne, czekoladowe meble).Oj mam dylemat – może któraś z was mi doradzi?J

    #78292
    codesnipper
    Członek

    Rolety ewidentnie – tak naprawdę masz dzisiaj na rynku tak szeroki wybór, że dopasujesz dla siebie coś idealnie, gwarantuję Ci!

    #78293
    Kamilex
    Członek

    Patrząc na wybór rolety czy żaluzje, warto zwrócić uwagę, że jednak większy wachlarz rozwiązań mamy w kategorii rolet

    #78294
    Veres
    Członek

    Ja również jestem za roletami, lepiej je wkomponować do stylu mieszkania

    #78295
    Benjamin
    Członek

    W zasadzie wydaje mi się, że dzisiaj rolety rządzą, bo mamy do czynienia z tak wieloma kontekstami ich zstosowania, a od żaluzji powoli można rzec, odchodzimy

    #78296
    codesnipper
    Członek

    żaluzje już chyba naprawdę mało gdzie się przydają i zdają egzamin

    #78297
    Klaudia.E
    Członek

    Rolety, znaczxnie bardziej praktyczne sa od żaluzji, nie ma co się ooszukiwać

    #78298
    codesnipper
    Członek

    Rolety, rolety, rolety – i jeszcze raz – na pewno nie żaluzje. Kto dzisiaj montuje żaluzje, raczej mało kto chybabo to już przeżytek totalny

    #78299
    Klaudia.E
    Członek

    W sumie to żaluzje nie są też takim złym pomysłem, oczywiście wszystko zależy np od stylu wnętrza, bo to jest dosyc istotna sprawa.

    #78300
    qrogal
    Członek

    Ja wybrałabym chyba żaluzje – najlepiej drewniane. Nie wydaje mi się też, żeby do białych okien wyglądały bardzo źle. :) Sama u siebie odważyłabym się tak zrobić, zwłaszcza, jeśli meble też by były w jakimś drewnopodobnym kolorze. Nie wymieniałabym za to całych okien, bo nie ma takiej potrzeby :))

    #78301
    Anita787
    Członek

    Jak dla mnie lepszym rozwiązaniem są rolety, ale oczywiście kwestia gustu. Bardzo podobają mi się zwłaszcza różnokolorowe rolety.

    #78302
    Adamss
    Członek

    Według mnie rolety sa dużo lepsza opcją w dzisiejszych czasach ! :)

    african mango

    #78303
    Benjamin
    Członek

    Żaluzje raczej rzadko się spotyka, bo odcinają dopływ dziennego światła totalnie. Ma to swoje plusy, ale nie każdy lubi takie totalne zaciemnienie

    #78304
    MariuszManka
    Członek

    Według mnie jest to po prostu kwestia gustu, czy osobistych preferencji. Żaluzje jak najbardziej mogą mieć swój urok, szczególnie te pionowe, które montuje się zaraz przy suficie. Wybór kolorów tkanin jest zazwyczaj naprawdę duży, więc żaluzje sprawdzą się w wielu sytuacjach. Sam niedawno takie zamawiałem na http://www.roltex.wroclaw.pl/ i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. ;)

    #78305
    codesnipper
    Członek

    Żaluzje to jest totalny przeżytek, są jednakowe bez konkretnych opcji. Co innego rolety, można dopasować do swoich potrzeb z łatwością

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 54)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.