parkiet w nowobudowanym domu.

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #68467
    andrzejek
    Członek

    chciala bym wiedziec jakie sa wytyczne co do posadzki pod parkiet. slyszalam ze musi schnac ok 6 miesiecy zanim polozy sie parkiet? nie chcialabym tyle czekac aby sie wprowadzic. zastanawiam sie nad suchym jastrykiem i nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Moze mi ktos doradzi jak przygotowac posadzke pod parkiet zeby nie trzeba btlo tak dlugo czekac?

    #75960
    Modnestol
    Członek

    Wątpię, żeby to było aż 6 miesięcy, bo to chyba powodowałoby spore przestoje w pracach, prawda?

    #75961
    ujipodipy
    Członek

    Na bank aż tyle sie nie czeka. Posadzka schnie o wiele szybciej ( szczególnie teraz w lecie). Tak wieć na pewno można położyć parkiet dużo wcześniej.
    Sugeruję przejrzeć sobie po pierwsze parkiety w Leroy Merlin:
    https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drew … ,a190.html
    Z racji tego,że ceny mają tam dobre.

    Po drugie warto byłoby się dopytać w sklepie ile trzeba czekac z posadzką…..

    #75962
    Najwan
    Członek

    Czas schnięcia wylewki zależy od jej grubości. Generalnie to schnie 1 cm/1 tydzień. Czyli standardowej grubości wylewka będzie schła mniej wiecej 6 tygodnie a nie 6 miesięcy :)

    #75963
    andrzejek
    Członek

    dziekuje to mi ulatwi sprawe

    #75964
    Jan3k
    Członek

    @cukinia napisał:

    chciala bym wiedziec jakie sa wytyczne co do posadzki pod parkiet. slyszalam ze musi schnac ok 6 miesiecy zanim polozy sie parkiet? nie chcialabym tyle czekac aby sie wprowadzic. zastanawiam sie nad suchym jastrykiem i nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Moze mi ktos doradzi jak przygotowac posadzke pod parkiet zeby nie trzeba btlo tak dlugo czekac?

    Sześć miesięcy to trochę za długo, nawet 6 tygodni mi się wydaje za dużo. Maksymalnie kilkanaście dni do miesiąca. Tutaj masz więcej o wylewkach https://parkiet.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=129&p=953&hilit=wylewka#p953

    #75965
    andrzejek
    Członek

    super. dziekuje :D

    #75966
    Kamilex
    Członek

    @Buritto napisał:

    Czas schnięcia wylewki zależy od jej grubości. Generalnie to schnie 1 cm/1 tydzień. Czyli standardowej grubości wylewka będzie schła mniej wiecej 6 tygodnie a nie 6 miesięcy :)

    No z tą wylewką to takie dosyć karkołomne to stwierdzrnie, ze potrzeba pół roku :D

    #75967
    Kamilex
    Członek

    @Lorem Floor napisał:

    Wątpię, żeby to było aż 6 miesięcy, bo to chyba powodowałoby spore przestoje w pracach, prawda?

    Spore przestoje? Przeciez to by musiało być rozciągnięte na dwa sezony budowlane! :D

    #75968
    Najwan
    Członek

    @Trema napisał:

    @cukinia napisał:

    chciala bym wiedziec jakie sa wytyczne co do posadzki pod parkiet. slyszalam ze musi schnac ok 6 miesiecy zanim polozy sie parkiet? nie chcialabym tyle czekac aby sie wprowadzic. zastanawiam sie nad suchym jastrykiem i nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Moze mi ktos doradzi jak przygotowac posadzke pod parkiet zeby nie trzeba btlo tak dlugo czekac?

    Sześć miesięcy to trochę za długo, nawet 6 tygodni mi się wydaje za dużo. Maksymalnie kilkanaście dni do miesiąca. Tutaj masz więcej o wylewkach https://parkiet.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=129&p=953&hilit=wylewka#p953

    Lepiej chyba, żeby schła nieco dłużej, niż nie doschła. No może nie pół roku, ale na pewno 2 tygodnie to za krótko.

    #75969
    Kamilex
    Członek

    @Lorem Floor napisał:

    Wątpię, żeby to było aż 6 miesięcy, bo to chyba powodowałoby spore przestoje w pracach, prawda?

    Zdecydowanie, wystarczy sześć do 8 tygodni tak naprawdę w praktyce. też zależy od tego w jakich warunkach wszystko się wiąże.

    #75970
    Jan3k
    Członek

    @Buritto napisał:

    @Trema napisał:

    @cukinia napisał:

    chciala bym wiedziec jakie sa wytyczne co do posadzki pod parkiet. slyszalam ze musi schnac ok 6 miesiecy zanim polozy sie parkiet? nie chcialabym tyle czekac aby sie wprowadzic. zastanawiam sie nad suchym jastrykiem i nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Moze mi ktos doradzi jak przygotowac posadzke pod parkiet zeby nie trzeba btlo tak dlugo czekac?

    Sześć miesięcy to trochę za długo, nawet 6 tygodni mi się wydaje za dużo. Maksymalnie kilkanaście dni do miesiąca. Tutaj masz więcej o wylewkach https://parkiet.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=129&p=953&hilit=wylewka#p953

    Lepiej chyba, żeby schła nieco dłużej, niż nie doschła. No może nie pół roku, ale na pewno 2 tygodnie to za krótko.

    No oczywiście, ale przecież nie schnie 6 miesięcy, w pół roku to ludzie zdążą cały dom wybudować i się wprowadzić.

    #75971
    Buritto
    Członek

    Czyli co, dla bezpieczeństwa najsensowniej byłoby 3-4 tygodnie poczekać?

    #75972
    Buritto
    Członek

    W ramach alternatywy, warto się przyjrzeć innemu rozwiązaniu – https://parkiet.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=323

    #75973
    testowy
    Członek

    @Lorem Floor napisał:

    Wątpię, żeby to było aż 6 miesięcy, bo to chyba powodowałoby spore przestoje w pracach, prawda?

    Półtora miesiąca wystarczy zupełnie, tygodnie tu z miesiącami zostaly pomylone moim skromnym zdaniem.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.