Drewniana podloga – jakie listwy?

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 42)
  • Autor
    Wpisy
  • #68384
    Jane Doe
    Członek

    Kupiliśmy z mężem mieszkanie do remontu i jest w nim drewniana podłoga. Jakie do niej dobrać listwy? Ściany w mieszkaniu nie są niestety zbyt równe…

    #74095
    John Doe
    Członek

    Pewnie nikogo nie zdziwi jak napiszę o białych :D
    pasują do wszystkiego i odmienią każde wnętrze, możesz wybrać bardziej klasyczne albo bardziej udziwnione kształty – tu juz wszystko zależy od Ciebie

    #74096
    karol44
    Członek

    Podrzucam fajny artykuł na temat odpowiedniego doboru listew przypodłogowych.
    Sam tytuł daje do myślenia: „Zamawiamy listwy podłogowe. Na co zwrócić uwagę?”

    Zamawiamy listwy podłogowe. Na co zwrócić uwagę?

    #74097
    Jane Doe
    Członek

    Jeśli chodzi o kolor to ja chyba jestem zwolenniczką podejścia, że listwy powinny być dyskretne. Zdecyduje się pewnie na takie, które kolorystycznie będą zbliżone do koloru podłogi. I chyba przy moich nierównych ścianach najlepsze będą listwy bezklamrowe

    #74098
    Applelover
    Członek

    @KasiaMar napisał:

    Jeśli chodzi o kolor to ja chyba jestem zwolenniczką podejścia, że listwy powinny być dyskretne. Zdecyduje się pewnie na takie, które kolorystycznie będą zbliżone do koloru podłogi. I chyba przy moich nierównych ścianach najlepsze będą listwy bezklamrowe

    Szczerze? Przy krzywych ścianach żadne listwy się nie nadadzą. Zawsze będzie widać w którymś miejscu szczeliny, no chyba że kupisz takie z elastycznym paskiem – te mogą okazać się pomocne, ale z doświadczenia wiem że i tak nie w każdych warunkach zakryją nierówności.

    [attachment=0:17z747eo]listwa-wysoka-1024×591.jpg[/attachment:17z747eo]

    #74099
    ana_bullfinch
    Członek

    Tylko listwy PCV, które są dość giętkie i nie sprężynują aż tak. Montowane oczywiście na kołki, a nie żaden klej czy klipsy. Trzeba mocno dociągnąć do ścian i może się uda. Swoją drogą budowlańców za te krzywe ściany to normalnie można by rozstrzelać ;)

    #74100
    Jane Doe
    Członek

    @MarianoItaliano napisał:

    @KasiaMar napisał:

    Jeśli chodzi o kolor to ja chyba jestem zwolenniczką podejścia, że listwy powinny być dyskretne. Zdecyduje się pewnie na takie, które kolorystycznie będą zbliżone do koloru podłogi. I chyba przy moich nierównych ścianach najlepsze będą listwy bezklamrowe

    Szczerze? Przy krzywych ścianach żadne listwy się nie nadadzą. Zawsze będzie widać w którymś miejscu szczeliny, no chyba że kupisz takie z elastycznym paskiem – te mogą okazać się pomocne, ale z doświadczenia wiem że i tak nie w każdych warunkach zakryją nierówności.

    [attachment=0:c4s5vef4]listwa-wysoka-1024×591.jpg[/attachment:c4s5vef4]

    Hmm, cieki za info, choć trochę mnie zmartwiłeś. Ale w takim razie rozejrzę się za tymi listwami z elastycznym paskiem

    #74101
    Umer
    Członek

    Sprawdź sobie tutaj: viewtopic.php?t=142 Ludzie podają kilka firm w tej dyskusji. Na pewno tutaj będziesz w stanie wybrać dla siebie coś konkretnego.

    #74102
    Umer
    Członek

    Z montażem na krzywych ścianach może być trochę „przebojowo”. Ale powyższe materiały rzeczywiście dobrze wprowadzają w temat.

    #74103
    formaistyl
    Członek

    Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga

    #74104
    imported_KasKa
    Członek

    @KasiaW1984 napisał:

    Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga

    No niby tak, ale kontrastowa listwa też ładnie wygląda

    #74105
    Umer
    Członek

    A z moich sugestii takie rozwiązanie, jeśli chodzi o drewniane, które są trwałe i dobrze wyglądają, postaw na fornirowane:

    #74106
    ana_bullfinch
    Członek

    @KasiaW1984 napisał:

    Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga

    Zbyt wiele, to się zgodzę ale tutaj chodzi tylko o podłogę i listwy więc będą to maksymalnie dwa gatunki ;) Jak dla mnie takie rozwiązanie jest mega fajne:

    Jest lekki kontrast, jest stylowo.

    #74107
    formaistyl
    Członek

    Az trzy kolory w jednym pomieszczeniu zupełnie mi się nie podobają. Listwy powinny być albo takie jak podłoga:

    albo takie jak ściana:

    #74108
    ana_bullfinch
    Członek

    @KasiaW1984 napisał:

    Az trzy kolory w jednym pomieszczeniu zupełnie mi się nie podobają. Listwy powinny być albo takie jak podłoga:

    albo takie jak ściana:

    Zupełnie się z tym nie zgadzam ale wiadomo kwestia gustu. Można trochę poszaleć w mieszkaniu i ożywić wnętrze. Bardzo fajnie można listwą złamać kolorystykę pomieszczenia. Warto popróbować moim zdaniem :) To takie wnętrze już w ogóle Ci się nie spodoba :D

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 42)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.