Ogrzewanie podłogowe a posadzka
Forum Parkiet.pl › Fora › Ogrzewanie podłogowe › Ogrzewanie podłogowe a posadzka
- Temat jest pusty.
-
AutorWpisy
-
30 sierpnia 2016 o 20:57 #68347truzkusCzłonek
Witam,
Wraz z mężem jesteśmy na etapie remontu całego domu, a jednym z pomysłów na jaki wpadliśmy to ogrzewanie podłogowe w salonie. Niestety, koszt takiego ogrzewania jest całkiem spory, więc nie możemy sobie pozwolić na montaż instalacji grzewczej na całej kondygnacji. Salon jest najzimniejszym pomieszczeniem, obecnie położone są tam płytki – prezentuje się to strasznie.Szukając w internecie informacji o pokryciu ogrzewanej podłogi znalazłam taką grafikę:
Prezentuje ona ilość oddawanego ciepła. To, by nie stosować litych desek to wiem, parkiet również odpada. Niestety na tym obrazku brakuje paneli podłogowych, a właśnie na takie rozwiązanie się zdecydowaliśmy. Czy są do tego jakieś przeciwwskazania? Panele z powłoką AC4 były by idealne – pytanie czy nadadzą się w tym przypadku. Proszę o pomoc
5 września 2016 o 16:43 #73135break1CzłonekW tym przypadku panele podłogowe znalazłyby się pomiędzy parkietem przemysłowym, a wykładziną elastyczną. Oczywiście materiał ten jak najbardziej nadaje się na pokrycie posadzki z ogrzewaniem podłogowym.
W tym temacie poczytaj tu http://www.budujemydom.pl/podlogi-i-posadzki/10418-panele-podlogowe-a-wodne-ogrzewanie-podlogowe
Jestem pewien, że podłoga będzie prezentować się niesamowicie, a jednocześnie będzie ciepła
6 września 2016 o 08:52 #73136adilak1234CzłonekCiepła podłoga to dla mnie priorytet. Moje dziecko niedługo zacznie raczkować i nie wyobrażam sobie, że miałoby przemieszczać się po zimnej podłodze. Dlatego w całym mieszkaniu stawiam na drewno, zero płytek. Do tego odpowiednia termoizolacja podłóg, ogrzewanie podłogowe i najwyższej jakości drewno. Ostatnio w domu moich rodziców zakładano ‚podłogówkę’ i zastanawiam się czy to normalne, że podłoga jest ciepła w kilku miejscach, a nie na całej powierzchni. Tak powinno być?
6 września 2016 o 20:21 #73137break1CzłonekZdecydowanie nie. Jeżeli podłoga jest ciepła tylko w kilku miejscach a nie na całej powierzchni to mogą być tego 2 powody.
1. Instalacja jest uszkodzona (bądź rurki w podłodze się zapchały), co wiąże się z kosztowną naprawą i zerwaniem podłogi.
2. Instalacja nie została położna na całej powierzchni, czyli nie wykorzystano pełnego potencjału ogrzewania podłogowego.Prawidłowo ułożona instalacja wygląda tak:
Czy rodzice udokumentowali / sfotografowali instalację przed jej przykryciem?
7 września 2016 o 06:28 #73138adilak1234CzłonekOczywiście, że nie udokumentowali. Zaufali ‚fachowcom’, wierząc, że będzie wszystko działać. Ogólnie nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Raczej naprawa nie wchodzi w grę, za dużo czasu i pieniędzy włożyli już w remont. Teraz mamy nauczkę, że trzeba mieć na wszystko jakiś papier, żeby ewentualnie upominać się o naprawę w ramach gwarancji. Chociaż z takimi pseudofachowcami to wiadomo jak jest. Ale instalacja na załączonym zdjęciu wygląda naprawdę imponująco.
A czy takie ogrzewanie podłogowe da radę ogrzać całe mieszkanie bez konieczności montowania dodatkowych grzejników?8 września 2016 o 11:09 #73139karol44CzłonekOczywiście, że da radę ogrzać całe mieszkanie. Teraz ludzie często stawiają na minimalizm przy wykończeniu wnętrz, a jednak umówmy się, że grzejniki na ścianach nie są zbyt wyrafinowaną ozdobą. Dlatego dobrze zainstalowane ogrzewanie podłogowe, wystarczająco gęsto rozłożone, przez ludzi, którzy się na tym znają zupełnie wystarczy. A jak miło się chodzi po takiej ciepłej podłodze
- Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat temu przez Grzegorz.
8 września 2016 o 21:14 #73140break1CzłonekOgrzewanie podłogowe nie zastąpi w pełni grzejników powieszonych na ścianach. Ogrzewana podłoga jest jedynie uzupełnieniem systemu grzewczego, a płynąca w podłodze woda jest z końca obiegu. Rurkami w podłodze prowadzona jest woda, która wcześniej lekko wychłodziła się już w grzejnikach.
Grzejniki w pokoju nie muszą odstraszać, a tu kilka ciekawych przykładów:
9 września 2016 o 06:08 #73141karol44CzłonekJa jednak myślę, że w większości sytuacji grzejniki nie będą konieczne. Chyba że w miejscach szczególnie narażonych np. na przeciąg (wyjście na taras czy balkon). Ale trzeba pamiętać, że w przypadku ogrzewania podłogowego nie możemy wybrać sobie obojętnie jakiego pokrycia podłogi. Nie każde panele czy wykładzina nadaje się wtedy do takiej podłogi. A jesli wybierzemy nierozważnie to możemy narobić sobie problemu i dodatkowo stracić gwarancję od producenta.
29 września 2016 o 20:33 #73142truzkusCzłonekPo konsultacji z fachowcem wiem kilka rzeczy. Po pierwsze zastosowanie paneli podłogowych jak najbardziej wchodzi w grę, a wręcz jest zalecane w moim przypadku. Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe to nie zastąpi ono tradycyjnych grzejników i w moim przypadku min. 2 powinny zawisnąć na ścianach. Fachowiec zalecał tradycyjne grzejniki – mogą tylko nie pasować do całej kompozycji.
Co więcej, okazało się że mam krzywo zamontowane parapety, co po montażu grzejników przy oknach będzie strasznie widać
30 września 2016 o 19:57 #73143adilak1234CzłonekZawsze można kupić długie firany i krzywe grzejniki nie będą aż tak widoczne Swoją drogą, jak kładziecie coś na parapecie (chociażby doniczkę) to nie zauważyliście, że coś jest nie tak?
1 października 2016 o 14:40 #73144truzkusCzłonek@Mania napisał:
Zawsze można kupić długie firany i krzywe grzejniki nie będą aż tak widoczne Swoją drogą, jak kładziecie coś na parapecie (chociażby doniczkę) to nie zauważyliście, że coś jest nie tak?
Na parapetach nie było jeszcze nic stawiane, dlatego nie było to widoczne, najwyżej grzejniki zamontujemy też trochę krzywo, aby nie rzucało się to w oczy. Skoro wszystko będzie lekko krzywo, to wszystko będzie wyglądać prosto. Majster, który montował parapety mówił, że lekki spad na parapetach musi być do wnętrza mieszkania, ale aż takiego spadku się nie spodziewaliśmy…
7 października 2016 o 15:34 #73145adilak1234CzłonekPodziwiam Twój optymizm w tym wszystkim – tu trochę krzywo, tam trochę krzywo i będzie wyglądać prosto. Dwa minusy dają plus A majster nie miał nic przeciwko krzywemu montowaniu grzejników?
17 lutego 2017 o 15:15 #73146tomaszuszewCzłonek@JoannaPk napisał:
@Mania napisał:
Na parapetach nie było jeszcze nic stawiane, dlatego nie było to widoczne, najwyżej grzejniki zamontujemy też trochę krzywo, aby nie rzucało się to w oczy. Skoro wszystko będzie lekko krzywo, to wszystko będzie wyglądać prosto. Majster, który montował parapety mówił, że lekki spad na parapetach musi być do wnętrza mieszkania, ale aż takiego spadku się nie spodziewaliśmy…
Ej no, jaki spad do wnętrza… na zewnątrz się robi spad na parapecie, a nie WEWNĄTRZ. Nie wiem skąd się urwał twój „fachowiec”, ale raczej ci fuszerkę z tymi parapetami odstawił.
27 marca 2017 o 10:59 #73147wyganaCzłonekA po co ten spad do parapetów do wnętrza mieszkania? przecież to nie ma sensu…
30 marca 2017 o 14:42 #73148DoeCzłonek@Mania napisał:
Ciepła podłoga to dla mnie priorytet. Moje dziecko niedługo zacznie raczkować i nie wyobrażam sobie, że miałoby przemieszczać się po zimnej podłodze. Dlatego w całym mieszkaniu stawiam na drewno, zero płytek. Do tego odpowiednia termoizolacja podłóg, ogrzewanie podłogowe i najwyższej jakości drewno. Ostatnio w domu moich rodziców zakładano ‚podłogówkę’ i zastanawiam się czy to normalne, że podłoga jest ciepła w kilku miejscach, a nie na całej powierzchni. Tak powinno być?
No i bardzo dobry wybór, to już nie chodzi o estetyczne odczucia. moim zdasniem podłoga drewniana jest po prostu bardziej praktyczna aniżeli płytki
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.